Úvod / Články / Zaujímavosti / Uskladnenie tabaku
Tlačiť

Uskladnenie tabaku

Tak ako sa starajú o svoju fajku, by mali pristupovať aj k starostlivosti k jej náplni – tabaku. Ten by mal mať správnu vlhkosť.

Uskladnenie tabaku

Tradíciu výroby fajkových tabakov na Slovensku v minulosti zastupoval Taras Buľba. Áno, jedná sa o tú slávnu pomstu ukrajinského otca. V dnešnej dobe sa stal synonymom nekvalitného tabaku a úškrnov. No trh sa vyvíja. V ére Českloslovenska sa na tomto trhu dalo kúpiť iba do desať druhov fajkových tabakov. Tí šťastlivci, ktorí mali bony, mohli v Tuzexe natrafiť aj na zahraničnú produkciu alebo si dopriať o mak kvalitnejšiu Amforu. No bola ich len hŕstka.

V súčasnosti si je možné vybrať z mnohých variácii a strihov fajkového tabaku, až je problém sa v nich zorientovať. Začiatočníci siahajú po ľahších typoch fajkového tabaku a s pribúdajúcimi skúsenosťami a neutíchajúcou chuťou „koštujú“ aromatizované typy, neutrálny tabak s výraznou arómou a veľmi skúsení fajčiari si vychutnávajú ťažké tabaky  s latakiou.

Tak ako sa starajú o svoju fajku, by mali pristupovať aj k starostlivosti k jej náplni – tabaku. Ten by mal mať správnu vlhkosť. Nemal by sa lámať pri plnení fajky a zároveň byť vlhký, na dotyk mokrý, pretože bude vo fajke zhasínať.
Na udržanie správnej vlhkosti tabaku okolo 70 % sú určené humidory na tabak. Dali by sa prirovnať k uzatváracím pohárom s tesnením a sú vybavené vlhkomerom vo veku. Je dôležité pre ich kalibráciu vyskúšať trik s vlhkou soľou a zistiť tak správnosť merania. A ak je tabak veľmi suchý, vložiť naštartovaný – vodou napitý kamienok – hydrostone, ktorý napomôže suchému tabaku prijať dodatočnú vlhkosť.

Galéria k článku

K článku neboli pridané žiadne iné obrázky.

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Vybrané články

Pôvod cigary Cohiba

Pôvod cigary Cohiba

Cigary Cohiba

Alcazar

Alcazar

Príjemná cigara z bohatej škály cigár od J. C. Newmana.

Absint alebo zelená víla

Absint alebo zelená víla

Absint, liehovina, ktorá sa nikdy nepije bez rozmyslu.

Netradičná chuť vodnej fajky

Netradičná chuť vodnej fajky

Ak pri fajčení vodnej fajky radi experimentujte môže využiť chuť a vôňu ovocia k ozvláštneniu pohodových chvíľ.

Cigary Cuesta Rey

Cigary Cuesta Rey

Značka, ktorá prináša cigarové pokušenie od roku 1884.

Montecristo Supremos Edicion Limitada 2019

Montecristo Supremos Edicion Limitada 2019

Cigara so silným prstienkom a tabakom, ktorý zrel dva roky.