Úvod / Články / Zaujímavosti / Uskladnenie tabaku
Tlačiť

Uskladnenie tabaku

Tak ako sa starajú o svoju fajku, by mali pristupovať aj k starostlivosti k jej náplni – tabaku. Ten by mal mať správnu vlhkosť.

Uskladnenie tabaku

Tradíciu výroby fajkových tabakov na Slovensku v minulosti zastupoval Taras Buľba. Áno, jedná sa o tú slávnu pomstu ukrajinského otca. V dnešnej dobe sa stal synonymom nekvalitného tabaku a úškrnov. No trh sa vyvíja. V ére Českloslovenska sa na tomto trhu dalo kúpiť iba do desať druhov fajkových tabakov. Tí šťastlivci, ktorí mali bony, mohli v Tuzexe natrafiť aj na zahraničnú produkciu alebo si dopriať o mak kvalitnejšiu Amforu. No bola ich len hŕstka.

V súčasnosti si je možné vybrať z mnohých variácii a strihov fajkového tabaku, až je problém sa v nich zorientovať. Začiatočníci siahajú po ľahších typoch fajkového tabaku a s pribúdajúcimi skúsenosťami a neutíchajúcou chuťou „koštujú“ aromatizované typy, neutrálny tabak s výraznou arómou a veľmi skúsení fajčiari si vychutnávajú ťažké tabaky  s latakiou.

Tak ako sa starajú o svoju fajku, by mali pristupovať aj k starostlivosti k jej náplni – tabaku. Ten by mal mať správnu vlhkosť. Nemal by sa lámať pri plnení fajky a zároveň byť vlhký, na dotyk mokrý, pretože bude vo fajke zhasínať.
Na udržanie správnej vlhkosti tabaku okolo 70 % sú určené humidory na tabak. Dali by sa prirovnať k uzatváracím pohárom s tesnením a sú vybavené vlhkomerom vo veku. Je dôležité pre ich kalibráciu vyskúšať trik s vlhkou soľou a zistiť tak správnosť merania. A ak je tabak veľmi suchý, vložiť naštartovaný – vodou napitý kamienok – hydrostone, ktorý napomôže suchému tabaku prijať dodatočnú vlhkosť.

Galéria k článku

K článku neboli pridané žiadne iné obrázky.

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Vybrané články

Vodné fajky vo výnimočnom tvare

Vodné fajky vo výnimočnom tvare

Vodná fajka - čaro orientu v novom vydaní - čisté línie, kvalitné materiály, 100 % funkčnosť.

Cigary Jamajka - prehľad

Cigary Jamajka - prehľad

Prehľad cigár Jamajka

ARDBEG whisky z ostrova Islay

ARDBEG whisky z ostrova Islay

Whisky, ktorá spoznávala vesmír.

Cigary Mexico - prehľad

Cigary Mexico - prehľad

Prehľad cigár Mexico

Rum z tropického ostrova Svätej Lucie

Rum z tropického ostrova Svätej Lucie

Rumy z toho tropického ostrova sú známe svojou kvalitou a získavajú prestížne ocenenia po celom svete. Dnes predstavujeme…