Úvod / Články / Značky cigár / Začiatky sú ťažké aj v cigarovom svete
Tlačiť

Začiatky sú ťažké aj v cigarovom svete

Kým sa zrodila legenda v ponuke Aleca Bradleyho Prensado Churchill prešlo veľa rokov.

Začiatky sú ťažké aj v cigarovom svete

Alec Bradley je v súčasnosti už známou cigarovou značkou medzi milovníkmi hustého tabakového dymu. Jej cesta k úspechu však nebola ľahká.

V roku 1996 založil spoločnosť Alan Rubin, ktorý sa zaoberal distribúciou nástrojov. Svoju značku pomenoval po svojich deťoch. Na trh vstupuje v čase, kedy bolo toto odvetvie už slušne rozbehnuté. Snažil sa nájsť dieru v prémiovom segmente a tak začal s produkciou cigár pre golfové ihriská, tzv. Bogey´s Stogies, ktoré sa mohli fajčiť aj na greene. Touto cigarou sa mu však na trhu nepodarilo preraziť. Bola vyrábaná v malej dielni v Hondurase. Cigara mu peniaze brala a neprinášala. Firma sa zadĺžila a bola na rázcestí – pokračovať ďalej alebo ukončiť jej činnosť. Bolo to v roku 1999.

O rok na to, v roku 2000,  sa Rubin spojil s profesionálom v tomto odvetví Ralphom Monterom, ktorý mu pomohol zmeniť smerovanie. Hľadali cestu na trh maloobchodu, kde nadviazali na svoju pôvodnú radu Occidental Reserve nízkou cenou a neobvyklým trojuholníkovým tvarom. Je to zaujímavý fakt, nakoľko sám majiteľ nebol vyznávačom cigár typu box-press.

V roku 2005 prišiel pokračovateľ v podobe plnohodnotnej cigary s 50 prstienkom „Maxx“. Podarilo sa, a obe tieto línie slávili na trhu úspech. Ozajstný cigarový úspech však mal ešte len prísť.

Línia „Tempus“ bola oveľa silnejšou cigarou, ako boli predošlé, tie sa niesli v znamení stredne-silných až stredných cigár. Tempus z roku 2007 bola cigara s plným telom a silou, prvou v rade. Jej produkcia sa odohrávala v Hondurase, vo fabrike, ktorá bola známa výrobou cigár v kubánskom štýle a na jej výrobu bol použitý špeciálny tabak Trojes pestovaný v nikaragujskom údolí Jalapa.

Na najväčší úspech bol na dosah. Úzko profilovaný cigarový magazín Cigar Aficionado vyhlásil cigaru od Aleca Bradleyho Prensado za cigaru roka 2011. Prišiel nevídaný úspech, no spoločnosť naň nebola pripravená. Dva roky sa vyslovene trápila vo výrobe, i keď časť výrobného procesu bola zvládnutá, nebolo jednoduché po sérii zlyhaní uchovať si dobré meno. To tempo rastu bolo vražedné a iba tie správne kroky prinavrátili Aleca Bradleyho späť do „ringu“. Bola to dlhá cesta, ktorá ho stála množstvo odmietnutých obchodov, ale v roku 2014 sa mohol opäť postaviť čelom novým výzvam.

zdroj fotografie: FB Alec Bradley

Galéria k článku

K článku neboli pridané žiadne iné obrázky.

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Vybrané články

Výročné fajky Peterson k sviatku Svätého Patrika 2023

Výročné fajky Peterson k sviatku Svätého Patrika 2023

Prešlo už 25 rokov, odkedy bola dokončená prvá fajka Peterson St. Patrick's Day, zabalená do krabice a odoslaná, aby…

ZIPPO - pár zaujímavostí

ZIPPO - pár zaujímavostí

Čísla a fakty nemusia byť vždy nudné.

Značka cigár Davidoff

Značka cigár Davidoff

Davidoff - jedna z najúspešnejších značiek cigár na svete.

Starostlivosť o vodnú fajku

Starostlivosť o vodnú fajku

Radosť z fajčenia budete mať iba v prípade správnej starostlivosti o vašu fajku. Zadymená, zadechtovaná alebo znečistená…

Je možné, aby tabakovú firmu vlastnila rodina už viac ako 130 rokov?

Je možné, aby tabakovú firmu vlastnila rodina už viac ako 130 rokov?

Sú rodiny, pre ktoré je súdržnosť a tradícia na prvom mieste. Zakladatelia musia byť na svoj rod patrične hrdí.

Strojovo vyrábané cigarilly Villiger

Strojovo vyrábané cigarilly Villiger

Aj v tejto dobe je možné viesť rodinnú firmu, ktorá je silný hráčom na trhu s vlastnými výrobkami a zároveň dôležitým…