Úvod / Články / Značky cigár / Začiatky sú ťažké aj v cigarovom svete
Tlačiť

Začiatky sú ťažké aj v cigarovom svete

Kým sa zrodila legenda v ponuke Aleca Bradleyho Prensado Churchill prešlo veľa rokov.

Začiatky sú ťažké aj v cigarovom svete

Alec Bradley je v súčasnosti už známou cigarovou značkou medzi milovníkmi hustého tabakového dymu. Jej cesta k úspechu však nebola ľahká.

V roku 1996 založil spoločnosť Alan Rubin, ktorý sa zaoberal distribúciou nástrojov. Svoju značku pomenoval po svojich deťoch. Na trh vstupuje v čase, kedy bolo toto odvetvie už slušne rozbehnuté. Snažil sa nájsť dieru v prémiovom segmente a tak začal s produkciou cigár pre golfové ihriská, tzv. Bogey´s Stogies, ktoré sa mohli fajčiť aj na greene. Touto cigarou sa mu však na trhu nepodarilo preraziť. Bola vyrábaná v malej dielni v Hondurase. Cigara mu peniaze brala a neprinášala. Firma sa zadĺžila a bola na rázcestí – pokračovať ďalej alebo ukončiť jej činnosť. Bolo to v roku 1999.

O rok na to, v roku 2000,  sa Rubin spojil s profesionálom v tomto odvetví Ralphom Monterom, ktorý mu pomohol zmeniť smerovanie. Hľadali cestu na trh maloobchodu, kde nadviazali na svoju pôvodnú radu Occidental Reserve nízkou cenou a neobvyklým trojuholníkovým tvarom. Je to zaujímavý fakt, nakoľko sám majiteľ nebol vyznávačom cigár typu box-press.

V roku 2005 prišiel pokračovateľ v podobe plnohodnotnej cigary s 50 prstienkom „Maxx“. Podarilo sa, a obe tieto línie slávili na trhu úspech. Ozajstný cigarový úspech však mal ešte len prísť.

Línia „Tempus“ bola oveľa silnejšou cigarou, ako boli predošlé, tie sa niesli v znamení stredne-silných až stredných cigár. Tempus z roku 2007 bola cigara s plným telom a silou, prvou v rade. Jej produkcia sa odohrávala v Hondurase, vo fabrike, ktorá bola známa výrobou cigár v kubánskom štýle a na jej výrobu bol použitý špeciálny tabak Trojes pestovaný v nikaragujskom údolí Jalapa.

Na najväčší úspech bol na dosah. Úzko profilovaný cigarový magazín Cigar Aficionado vyhlásil cigaru od Aleca Bradleyho Prensado za cigaru roka 2011. Prišiel nevídaný úspech, no spoločnosť naň nebola pripravená. Dva roky sa vyslovene trápila vo výrobe, i keď časť výrobného procesu bola zvládnutá, nebolo jednoduché po sérii zlyhaní uchovať si dobré meno. To tempo rastu bolo vražedné a iba tie správne kroky prinavrátili Aleca Bradleyho späť do „ringu“. Bola to dlhá cesta, ktorá ho stála množstvo odmietnutých obchodov, ale v roku 2014 sa mohol opäť postaviť čelom novým výzvam.

zdroj fotografie: FB Alec Bradley

Galéria k článku

K článku neboli pridané žiadne iné obrázky.

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Vybrané články

Uskladnenie strojovo balených cigaríl

Uskladnenie strojovo balených cigaríl

Malá cigarila, ktorú si vychutnáte pri krátkom shote kávy si tiež zaslúži pozornosť.

Najpredávanejšie fajky od značky Peterson

Najpredávanejšie fajky od značky Peterson

Aj keď Peterson ponúka nespočetné množstvo rôznych vyhotovení fajok, sú predsa len niektoré, ktoré sú milovníkmi…

Káva odmenou: Benefity pre vašich zamestnancov

Káva odmenou: Benefity pre vašich zamestnancov

„Práca šľachtí človeka,“ hovorí sa. Niekedy je práce dosť inokedy pomenej, raz jej chceme viac, a potom zasa…

Odhaľte tajomstvo cigarovej škatule

Odhaľte tajomstvo cigarovej škatule

Až roku roku 1830 poznáme cigary ukladané do malých prenosných škatúľ ako ich poznáme dnes.

Malé suché cigarky

Malé suché cigarky

Ponuka chutí a formátov je bohatá. Pokiaľ hľadáte možnosť rýchleho fajčenia, toto je ten ideálny formát.

Cigara zvaná Havana

Cigara zvaná Havana

Tabak sa chemicky delí do dvoch skupín. Väčšina tabakov obsahuje...