Úvod / Články / Zaujímavosti / Rum z tropického ostrova Svätej Lucie
Tlačiť

Rum z tropického ostrova Svätej Lucie

Rumy z toho tropického ostrova sú známe svojou kvalitou a získavajú prestížne ocenenia po celom svete. Dnes predstavujeme Chairman´s Reserve a jeho príbeh.

Rum z tropického ostrova Svätej Lucie

NAJLEPŠÍ RUM z ostrova SVÄTEJ LUCIE
Rum Chairman´s Reserve, ktorý pochádza zo Svätej Lucie je rovnako ikonický ako pohorie Piton, ktoré neoddeliteľne zdobí jeho fľašu. Nalejte si pohár a okamžite sa prenesiete na nádherné pláže lemované palmami, kilometre sviežeho dažďového pralesa a rušný nočný život plný tradícií a kultúry, ktoré stelesňujú Svätú Luciu.


História a míľniky rumu Chairman´s Reserve

1931 -  Denis Barnard stavia liehovar v Dennery na východnom pobreží ostrova.
1972St. Lucia Distillers vznikla v údolí Roseau ako výsledok zlúčenia dvoch zostávajúcich liehovarov - The Dennery Distillery a Geest Distillery.
1999 -  Rumový revolucionár a „predseda“ St. Lucia Distillers, Laurie Barnard, syn Denis, uvádza na trh Director's Reserve – inovatívnu zmes rumových blendov
2016 -  Skupina Bernard Hayot kupuje St. Lucia Distillers a začína s rozsiahlou rekonštrukciou liehovaru a rozširovaním globálnej distribúcie

Laurie Barnard
Zrodila sa vášeň pre rum
Laurie Barnard, zosnulý „predseda“ spoločnosti St. Lucia Distillers, inšpiroval a vytvoril ikonickú značku Chairman's Reserve v roku 1999. Jeho vízia definovať a znovuobjaviť miestny rum z ostrova  Svätej Lucie sa nepodobala ničomu, čo jeho „rum“ videl predtým alebo odvtedy. Zatiaľ čo iné liehovary nakupovali kolónové destilačné prístroje, aby zvýšili produkciu, Laurie investoval do eklektických sudových typov, malých kotlíkových destilačných prístrojov, proprietárneho kmeňa kvasníc a cukrovej trstiny. Veril, že najlepší rum sa nedosiahne z jedného suda, ale zmiešaním  komponentov rôzneho veku, typu zrenia, štýlov a vstupov. Laurie sa narodil na Svätej Lucii v roku 1945 a nestrácal čas kráčaním v šľapajach svojho otca v poľnohospodárstve. Vo veku 18 rokov začal pracovať po boku svojho otca Denisa na panstve, ktoré spravovalo obchod s cukrovou trstinou a banánmi. No čoskoro nato, v roku 1969, sa stal generálnym riaditeľom obrovskej poľnohospodárskej farmy, ktorá sa stala najväčšou banánovou farmou na Winardových ostrovoch a zamestnávala viac ako 500 ľudí. Zároveň prevzal zodpovednosť aj za liehovar a objavil svoju lásku k rumu a nekonečným možnostiam, ktoré poskytoval.

Galéria k článku

K článku neboli pridané žiadne iné obrázky.

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Vybrané články

Fajkové čistidlá

Fajkové čistidlá

Fajčiarsky rituál nepozostáva iba zo samotného zapálenia tabaku, ale z celej prípravy fajky a jej údržby.

Ako ideálne zapáliť fajku?

Ako ideálne zapáliť fajku?

Zapálenie fajky je malý alchymický zázrak.

La Flor Dominicana Andalusian Bull – cigara roku 2016

La Flor Dominicana Andalusian Bull – cigara roku 2016

"Andalúzsky býk", ktorý Vás ohromí svojou dokonalosťou

Značka whisky Bowmore

Značka whisky Bowmore

Jedna z najstarších značiek škótskej whisky na svete...

Osviežujúce Daiquiri nečaká iba na leto

Osviežujúce Daiquiri nečaká iba na leto

Privoňajte ku kubánskym vôňam aj v zime

Nebuďte zmätený pri čítaní etikety koňaku

Nebuďte zmätený pri čítaní etikety koňaku

Ani tá najkrajšia fľaša, ani tá najkrajšia farba koňaku nemusí byť tým čo hľadáte. Ako sa vyznať v ich označení?