Úvod / Články / Zaujímavosti / Rum z tropického ostrova Svätej Lucie
Tlačiť

Rum z tropického ostrova Svätej Lucie

Rumy z toho tropického ostrova sú známe svojou kvalitou a získavajú prestížne ocenenia po celom svete. Dnes predstavujeme Chairman´s Reserve a jeho príbeh.

Rum z tropického ostrova Svätej Lucie

NAJLEPŠÍ RUM z ostrova SVÄTEJ LUCIE
Rum Chairman´s Reserve, ktorý pochádza zo Svätej Lucie je rovnako ikonický ako pohorie Piton, ktoré neoddeliteľne zdobí jeho fľašu. Nalejte si pohár a okamžite sa prenesiete na nádherné pláže lemované palmami, kilometre sviežeho dažďového pralesa a rušný nočný život plný tradícií a kultúry, ktoré stelesňujú Svätú Luciu.


História a míľniky rumu Chairman´s Reserve

1931 -  Denis Barnard stavia liehovar v Dennery na východnom pobreží ostrova.
1972St. Lucia Distillers vznikla v údolí Roseau ako výsledok zlúčenia dvoch zostávajúcich liehovarov - The Dennery Distillery a Geest Distillery.
1999 -  Rumový revolucionár a „predseda“ St. Lucia Distillers, Laurie Barnard, syn Denis, uvádza na trh Director's Reserve – inovatívnu zmes rumových blendov
2016 -  Skupina Bernard Hayot kupuje St. Lucia Distillers a začína s rozsiahlou rekonštrukciou liehovaru a rozširovaním globálnej distribúcie

Laurie Barnard
Zrodila sa vášeň pre rum
Laurie Barnard, zosnulý „predseda“ spoločnosti St. Lucia Distillers, inšpiroval a vytvoril ikonickú značku Chairman's Reserve v roku 1999. Jeho vízia definovať a znovuobjaviť miestny rum z ostrova  Svätej Lucie sa nepodobala ničomu, čo jeho „rum“ videl predtým alebo odvtedy. Zatiaľ čo iné liehovary nakupovali kolónové destilačné prístroje, aby zvýšili produkciu, Laurie investoval do eklektických sudových typov, malých kotlíkových destilačných prístrojov, proprietárneho kmeňa kvasníc a cukrovej trstiny. Veril, že najlepší rum sa nedosiahne z jedného suda, ale zmiešaním  komponentov rôzneho veku, typu zrenia, štýlov a vstupov. Laurie sa narodil na Svätej Lucii v roku 1945 a nestrácal čas kráčaním v šľapajach svojho otca v poľnohospodárstve. Vo veku 18 rokov začal pracovať po boku svojho otca Denisa na panstve, ktoré spravovalo obchod s cukrovou trstinou a banánmi. No čoskoro nato, v roku 1969, sa stal generálnym riaditeľom obrovskej poľnohospodárskej farmy, ktorá sa stala najväčšou banánovou farmou na Winardových ostrovoch a zamestnávala viac ako 500 ľudí. Zároveň prevzal zodpovednosť aj za liehovar a objavil svoju lásku k rumu a nekonečným možnostiam, ktoré poskytoval.

Galéria k článku

K článku neboli pridané žiadne iné obrázky.

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Vybrané články

Rituál plnenia fajky

Rituál plnenia fajky

Vedieť správne natlačiť tabak do hlavičky fajky je zručnosť, ktorá nesmie chýbať správnemu milovníkovi fajčenia…

10 tipov pre dokonalý pôžitok pre fajčiara fajky

10 tipov pre dokonalý pôžitok pre fajčiara fajky

Ak ste podľahli čaru fajky, prinášame pár osvedčených tipov.

Preplnená miska vodnej fajky

Preplnená miska vodnej fajky

Čo sa týka prípravy a fajčenia vodnej fajky, skoro každý pravidelný konzument si časom osvojí jedinečnú techniku…

Vianočné objednávky 2021

Vianočné objednávky 2021

Dovoľujeme si upriamiť pozornosť na vybavovanie vianočných objednávok.

Talianske cigary

Talianske cigary

Spoznajte chuť Toskánska prostredníctvom cigariek Tornabuoni. Otvoria sa vám nové obzory.

Pôvod cigary Cohiba

Pôvod cigary Cohiba

Cigary Cohiba