Úvod / Články / Zaujímavosti / Neobvyklá prezentácia ZIPPO
Tlačiť

Neobvyklá prezentácia ZIPPO

Vynálezca zapaľovača Zippo a zakladateľ spoločnosti Zippo Manufacturing Company George G. Blaisdell miloval automobily rovnako ako svoj svetoznámy zapaľovač odolný voči vetru. Na pána Blaisdella ako mladého muža zapôsobila prehliadka „produktových automobilov“ – neuveriteľných vozidiel, ktoré sa podobali výrobkom, ktoré predstavovali. Po neuveriteľnom úspechu ZIPPO po druhej svetovej vojne sa rozhodol vytvoriť svoj vlastný „produktový automobil“ v podobe ikonického zapaľovača Zippo.

Neobvyklá prezentácia ZIPPO

16. júna 1947 Zippo kúpil Chrysler Saratoga z roku 1947 za 2 048 dolárov. Blaisdell si predstavoval auto, ktoré vyzeralo ako zapaľovač Zippo. Najal Gardner Display z Pittsburghu, aby navrhol vozidlo, Chrysler Saratoga z roku 1947 so zapaľovačmi väčšími ako životnosť, tiahnucimi sa nad líniu strechy, doplnenými o odnímateľné neónové plamene. Viečka zapaľovačov sa pri cestovaní zacvakli. Slovo Zippo bolo namaľované na boku 24-karátovým zlatom. Celkové náklady na premenu vozidla na dva vetruodolné zapaľovače boli 25 000 dolárov.

Koncom 40-tych a začiatkom 50-tych rokov cestoval Zippo Car do všetkých 48 susediacich štátov, kde sa zúčastňoval špeciálnych podujatí, obchodných výstav, veľtrhov a popredných prehliadok. Žiaľ, kvôli hmotnosti upraveného podvozku dochádzalo k častému praskaniu pneumatík na aute Zippo. Auto bolo zaslané do predajne v Pittsburghu v Pensylvánii na opravu, ale kvôli plánovaným nákladom na vyriešenie problémov bol projekt pozastavený na neurčito. Auto zostalo v predajni a čakalo na svoj osud.

Začiatkom sedemdesiatych rokov sa pán Blaisdell vrátil do Pittsburghu, aby získal auto, len aby zistil, že obchodné zastúpenie skončilo a po aute Zippo nezostali žiadne stopy. Osud pôvodného Zippo Car zostáva dodnes záhadou.

V roku 1996 Zippo kúpil sivý Chrysler New Yorker z roku 1947 a začal s obnovou ďalšieho auta Zippo, aby odzrkadľoval originál s ďalšími funkciami. O osemnásť mesiacov neskôr bola úloha dokončená s cenovkou okolo 250 000 dolárov. V roku 1998 bolo auto Zippo opäť v akcii a cestovalo po krajine. Zippo Car sa teraz zúčastňuje sprievodov, firemných sponzorovaných podujatí, veľtrhov a mnohých ďalších.

Zippo Car naďalej prináša domov klasické posolstvo štýlu, kvality a spoľahlivosti pri cestovaní od pobrežia Spojených štátov k pobrežiu. Keď nie ste na cestách, Zippo Car možno nájsť v Zippo/Case Museum v Bradforde v Pensylvánii.

ZÁBAVNÉ FAKTY:

     „Nové“ Zippo Car bolo dodané 10. mája 1998 a debutovalo na Zippo/Case International Swap Meet 16. júla.
     Auto malo pri kúpe v roku 1996 pod kapotou približne 180 000 míľ.
     Bolo tam 11 vodičov Zippo Car.
     Zippo Car navštívilo množstvo známych prírodných krás a pamiatok vrátane: Mount Rushmore, St. Louis Arch, The Alamo, The Grand Canyon, Hover Dam, Las Vegas Strip, Niagarské vodopády, Hollywood Sign a Bourbon Street v New Orleans.

zdroj: www.zippo.com

Galéria k článku

K článku neboli pridané žiadne iné obrázky.

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Vybrané články

Tip na horúci letný deň - káva COLD BREW

Tip na horúci letný deň - káva COLD BREW

Káva sa pri príprave tohto nápoja nezalieva horúcou vodu, iba sa nechá pomaly lúhovať.

Spojenie dizajnu a praktickosti

Spojenie dizajnu a praktickosti

Pri výbere cigary sa riadite svojimi chuťovými preferenciami. Výber popolníka je niekedy skutočným orieškom. Do úvahy…

Za všetkým hľadaj ženu

Za všetkým hľadaj ženu

Svetoznáme francúzske vinice prinášajú každý rok produkciu typickú pre dané klimatické územie. Roky skúsenosti,…

Hladký rez je základ

Hladký rez je základ

Príjemné aromatické chvíle si vychutnáte správne pripravenou cigarou.

Rituál plnenia fajky

Rituál plnenia fajky

Vedieť správne natlačiť tabak do hlavičky fajky je zručnosť, ktorá nesmie chýbať správnemu milovníkovi fajčenia…