Úvod / Články / Zaujímavosti / Neobvyklá prezentácia ZIPPO
Tlačiť

Neobvyklá prezentácia ZIPPO

Vynálezca zapaľovača Zippo a zakladateľ spoločnosti Zippo Manufacturing Company George G. Blaisdell miloval automobily rovnako ako svoj svetoznámy zapaľovač odolný voči vetru. Na pána Blaisdella ako mladého muža zapôsobila prehliadka „produktových automobilov“ – neuveriteľných vozidiel, ktoré sa podobali výrobkom, ktoré predstavovali. Po neuveriteľnom úspechu ZIPPO po druhej svetovej vojne sa rozhodol vytvoriť svoj vlastný „produktový automobil“ v podobe ikonického zapaľovača Zippo.

Neobvyklá prezentácia ZIPPO

16. júna 1947 Zippo kúpil Chrysler Saratoga z roku 1947 za 2 048 dolárov. Blaisdell si predstavoval auto, ktoré vyzeralo ako zapaľovač Zippo. Najal Gardner Display z Pittsburghu, aby navrhol vozidlo, Chrysler Saratoga z roku 1947 so zapaľovačmi väčšími ako životnosť, tiahnucimi sa nad líniu strechy, doplnenými o odnímateľné neónové plamene. Viečka zapaľovačov sa pri cestovaní zacvakli. Slovo Zippo bolo namaľované na boku 24-karátovým zlatom. Celkové náklady na premenu vozidla na dva vetruodolné zapaľovače boli 25 000 dolárov.

Koncom 40-tych a začiatkom 50-tych rokov cestoval Zippo Car do všetkých 48 susediacich štátov, kde sa zúčastňoval špeciálnych podujatí, obchodných výstav, veľtrhov a popredných prehliadok. Žiaľ, kvôli hmotnosti upraveného podvozku dochádzalo k častému praskaniu pneumatík na aute Zippo. Auto bolo zaslané do predajne v Pittsburghu v Pensylvánii na opravu, ale kvôli plánovaným nákladom na vyriešenie problémov bol projekt pozastavený na neurčito. Auto zostalo v predajni a čakalo na svoj osud.

Začiatkom sedemdesiatych rokov sa pán Blaisdell vrátil do Pittsburghu, aby získal auto, len aby zistil, že obchodné zastúpenie skončilo a po aute Zippo nezostali žiadne stopy. Osud pôvodného Zippo Car zostáva dodnes záhadou.

V roku 1996 Zippo kúpil sivý Chrysler New Yorker z roku 1947 a začal s obnovou ďalšieho auta Zippo, aby odzrkadľoval originál s ďalšími funkciami. O osemnásť mesiacov neskôr bola úloha dokončená s cenovkou okolo 250 000 dolárov. V roku 1998 bolo auto Zippo opäť v akcii a cestovalo po krajine. Zippo Car sa teraz zúčastňuje sprievodov, firemných sponzorovaných podujatí, veľtrhov a mnohých ďalších.

Zippo Car naďalej prináša domov klasické posolstvo štýlu, kvality a spoľahlivosti pri cestovaní od pobrežia Spojených štátov k pobrežiu. Keď nie ste na cestách, Zippo Car možno nájsť v Zippo/Case Museum v Bradforde v Pensylvánii.

ZÁBAVNÉ FAKTY:

     „Nové“ Zippo Car bolo dodané 10. mája 1998 a debutovalo na Zippo/Case International Swap Meet 16. júla.
     Auto malo pri kúpe v roku 1996 pod kapotou približne 180 000 míľ.
     Bolo tam 11 vodičov Zippo Car.
     Zippo Car navštívilo množstvo známych prírodných krás a pamiatok vrátane: Mount Rushmore, St. Louis Arch, The Alamo, The Grand Canyon, Hover Dam, Las Vegas Strip, Niagarské vodopády, Hollywood Sign a Bourbon Street v New Orleans.

zdroj: www.zippo.com

Galéria k článku

K článku neboli pridané žiadne iné obrázky.

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Vybrané články

Vyznáte sa v krycích listoch cigár?

Vyznáte sa v krycích listoch cigár?

Farba krycieho listu je dôležitá pri výbere cigary. Jeho farba a typ ovplyvní chuťový profil zapálenej cigary.

Drew Estate - MUWAT

Drew Estate - MUWAT

Užite si formát 6 x 60, ktorý dostal pomenovanie MUWAT - jedinečná kombinácia nikaragujského plniva a výdatných…

Hennessy - koňak s históriou

Hennessy - koňak s históriou

Podobne ako ročníkové víno, tak i Hennessy v sebe ukrýva dušu údolia Charente.

Rum Ron Centenario

Rum Ron Centenario

Tajomstvo Kostariky spočíta v rume neobvyklej chuti a kvality ...

Cigary Dominikánska republika - prehľad

Cigary Dominikánska republika - prehľad

Prehľad cigár Dominikánska republika