Úvod / Články / Zaujímavosti / Najpredávanejšie fajky od značky Peterson
Tlačiť

Najpredávanejšie fajky od značky Peterson

Aj keď Peterson ponúka nespočetné množstvo rôznych vyhotovení fajok, sú predsa len niektoré, ktoré sú milovníkmi fajok preferované o trocha viac.

Najpredávanejšie fajky od značky Peterson

1. Séria Aran
Medzi najtradičnejšie a najdostupnejšie fajky od Petersona radíme sériu Aran, ktorá bola na uvedená na trh v roku 1965 a ponúka fajky v klasickom tmavohnedom odtieni, ktorá sa spája s telom čiernym ebonitovým náustkom pre nadčasovú príťažlivosť. Fajky Aran sú navrhnuté tak, aby boli spoľahlivými a odolnými spoločníkmi, ktoré sa hodia na každú príležitosť a pre rôzne typy osobností. Niektoré  kúsky sú navyše zdobené elegantným niklovým akcentom vo forme prstienka.

2. Séria Sherlock Holmes
Keď bola séria fajok Sherlock Holmes od Petersona prvýkrát uvedená - v roku 1987, bola zamýšľaná len ako jednorazová limitovaná línia pripomínajúcu 100. výročie prvého románu Sira Arthura Conana Doyla o Sherlockovi Holmesovi, Štúdia v červenej. Priniesol tvar fajky Calabash, podobný ako XL verzia modernej fajky 305 System, ktorú navrhol Paddy Larrigan, v tom čase starší remeselník tejto írskej značky, tvar je teraz známy ako Original.
O dva roky neskôr sa však Peterson rozhodol rozšíriť rad a Larrigan navrhol šesť ďalších tvarov, ktoré sprevádzajú Original. Nakoniec sa do roku 2011 vytvorilo 18 celkových tvarov, ktoré tvoria kompletnú kolekciu fajok Sherlocka Holmesa, pričom každý dizajn bol pomenovaný podľa osoby, miesta alebo ikonickej položky súvisiacej s Doylovými príbehmi.
Dnes patrí línia Sherlocka Holmesa medzi najslávnejšie a zberateľské kúsky spoločnosti Peterson a je k dispozícii v rôznych povrchových úpravách s výraznými striebornými prstienkami.

3. Séria System Standard
Unikátny patent značky Peterson tzv. "System" vznikol už v roku 1890. Jeho jedinečnosť oproti iným značkám spočíva v "zásobníku" vlhkosti vyvŕtaným vo fajke. Charles Peterson svoj "System" ďalej rozvíjal a doplnil ho o originálny tvar náustka - P-lip. Výsledkom je menej vlhký chladnejší dym a dlhšia životnosť fajky. Značka Peterson toto prevedenie ďalej rozvíjala, no tvarom a dizajnom sa už 120 rokov drží tradícii, čo svedčí o nadčasovosti a kvalite ponúkaných fajok z tejto edície.
V sortimente tejto línie nájdete fajky rôznych tvarov a povrchových úprav vhodné tak pre začiatočníkov ako aj pre skúsených fajčiarov a zberateľov, pričom každá z týchto fajok je živým dôkazom inovatívnych riešení, ktoré pred vyše 120 rokmi priniesol svetu Charles Peterson.

 

Galéria k článku

K článku neboli pridané žiadne iné obrázky.

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Vybrané články

Cigary Mexico - prehľad

Cigary Mexico - prehľad

Prehľad cigár Mexico

Hakushu

Hakushu

Viete, ktorý je obľúbený miešaný nápoj Japoncov?

Drew Estate – kolekcia menších cigár v plechovkách

Drew Estate – kolekcia menších cigár v plechovkách

Skvelé ochutené cigary v plechovkách od Drew Estate.

Rocky Patel A.L.R. Second Edition

Rocky Patel A.L.R. Second Edition

Nový vietor v cigarovom svete pre potešenie sladkej chuti.

O tabaku

O tabaku

Tabak, teda listy rastliny Nicotiana tabacum prišiel do Európy...

Druhy fajkového tabaku

Druhy fajkového tabaku

Krátky prehľad druhov tabaku používaných na výrobu fajkových tabakových zmesí...