Úvod / Články / Encyklopédia cigár / La Unica - neočakávaná kvalita
Tlačiť

La Unica - neočakávaná kvalita

Príbeh kvalitnej cigary z lacného celofánového prebalu.

La Unica - neočakávaná kvalita

Od roku 1986 ponúkajú cigary La Unica vynikajúcu prémiovú hodnotu, ktorá nemá v tomto odvetví obdobu. Rovnako ako mnoho klasík, La Unica Dominican Primeros pochádzajú zo skromných začiatkov.

Pred viac ako dvadsiatimi rokmi, pred boomom cigár, oslovil patriarcha spoločnosti J.C. Newman Cigar Company Stanford J. Newman svojho dobrého priateľa Carlosa Fuenteho staršieho s myšlienkou, ktorá v cigarovom priemysle nikdy nebola vyskúšaná – vyvinúť bohatú, voňavú, prémiovú cigaru vynikajúcej chuti, ktorá by bola zabalená do lacného celofánového zväzku bez nákladných krabičiek a ozdôb, ktorými sú povestné prémiové cigary. Dovtedy továrne balili svoje „sekundy“ iba do balíkov.

Výzva bola prijatá, a tak Carlos vybral veľkosti a Stanford vytvoril zmes – kombináciu dominikánskych tabakov z kubánskych semien ako longfiller, špeciálne zrejúcich pre maximálnu chuť a jemnosť. Ručne spracovaná cigara bolo umne zrolovaná s jemným svetlým krycím listom Connecticut alebo tmavým bohatým (maduro) obalom Connecticut Broadleaf. Misia sa naplnila. V priebehu šiestich mesiacov sa La Unica stala najpredávanejšou prémiovou cigarou v Amerike.

Dnes La Unica – s pôvodnou zmesou z roku 1986 a hladkou bohatou chuťou – zachováva históriu značky. Tieto vynikajúce cigary teraz vyrástli zo svojich balíčkov a sú elegantne zabalené vo vlastných cédrových krabičkách po 20 kusov. Napriek vyspelosti balenia sa neodklonili od koreňov a produkujú sa v originálnej z ručne vyberanej, dokonale vyzretej zmesi tabakov, vďaka ktorým je La Unica je obľúbená. Predstavte si zamatový, zmyselný začiatok s náznakmi sladkosti a ovocia. Ako každá dokonale namiešaná cigara prináša jemnosť dominikánskeho plniva. V La Unica rozkvitne tabak do orieškovej, krémovej a bohatej chuti. Cigary sú príjemne hladké, dokážete si ich vychutnávať každý deň, neomrzia.

Cigary La Unica, ručne vyrába Tabacalera A. Fuente v Dominikánskej republike, radia sa medzi najlepšie na trhu.

foto: www.jcnewman.com

Galéria k článku

K článku neboli pridané žiadne iné obrázky.

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Vybrané články

Drew Estate - Undercrown 10

Drew Estate - Undercrown 10

Aj menšie značky môžu priniesť prekvapivé kúsky.

Kohlhase & Kopp Limited Edition 2023

Kohlhase & Kopp Limited Edition 2023

Nová moderná klasika odetá v elegantnej modrej.

Hľadáte osvieženie na letný večer?

Hľadáte osvieženie na letný večer?

Už máte dosť Mojita či Aperolu Spritz? Nečudujeme sa. Po mnohých sezónach v objatí týchto letných drinkoch sa žiada…

Kedy sa začal pestovať tabak?

Kedy sa začal pestovať tabak?

Dnes možno nevieme kedy presne sa tabak začal pestovať, ale dozvieme sa kým a kde. Starí Mayovia boli nesmierne civilizovaný…

AZ cigary nový objav z Mexika

AZ cigary nový objav z Mexika

Špeciálna zmes od Santa Clara – cigary AZ stelesňuje bohatú tradíciu a vynikajúcu chuť mexických cigár. Ručne…

Starostlivosť o vodnú fajku

Starostlivosť o vodnú fajku

Radosť z fajčenia budete mať iba v prípade správnej starostlivosti o vašu fajku. Zadymená, zadechtovaná alebo znečistená…