Úvod / Články / Encyklopédia cigár / História cigár Culebras
Tlačiť

História cigár Culebras

Keď sa povie cigara, väčšina ľudí má predstavu ako taká cigara vyzerá. No existujú cigary, ktoré sa z tejto „klasickej“ predstavy vymykajú a takými cigarami sú napríklad Culebras.

História cigár Culebras

Pôvod Culebras cigár

O tom, ako tento menej obvyklý tabakový výrobok vznikol, sa trochu špekuluje. Snáď najčastejšie rozprávaná verzia ich pôvodu je, že Culebras boli vyrobené, aby zabránili pracovníkom v továrňach na výrobu cigár zobrať si viac ako im pridelené tri cigary denne. Keď ich rozdelíte, cigary Culebras si držia svoj krivý a hrboľatý tvar, takže každého, koho videli fajčiť alebo brať rovnú cigaru, mohli nazvať zlodejom. Ľudia si tiež menej často chceli kúpiť skrútenú cigaru, a tak ich robotníci nemohli predávať pre svoj vlastný zisk. Tento príbeh je často spochybňovaný, pretože akýkoľvek pracovník mohol z cigár urobiť Culebras. Navyše, výroba týchto cigár špeciálne pre pracovníkov by zabrala priveľa drahocenného času, ktorý by spoločnosti pravdepodobne nepremárnili.
Ďalší príbeh o pôvode pochádza z Filipín z 19. storočia. Ľudia verili, že spletenie niekoľkých tenších cigár im pomôže rýchlejšie dozrieť. Táto myšlienka sa však vo zvyšku sveta nikdy neujala a továrne na cigary sa držali svojich vlastných metód dozrievania cigár.

Ako sa cigary Culebras výrabajú?

Cigary Culebras bývajú menšie ako štandardné cigary. Napríklad štandardná veľkosť cigár vo formáte Corona, má priemer prstienka cca 16,6-17,4 mm,  zatiaľ čo Culebras bývajú skôr vo formáte Panatela s 15 mm  priemerom prstienka. Na začiatok sú jednotlivé Panately menej naplnené, aby boli menšie ako zvyčajne. Sú tiež vlhkejšie ako iné cigary, aby sa krycí list neoddelil, keď sa cigary spletajú dohromady. Následne sa tri cigary umiestnia k sebe a na konci hlavičky sa zviažu stuhou, potom sa spletú dohromady a zviažu sa ďalšou stuhou na opačnom konci. Cigary si potom vďaka zreniu a odpareniu prebytočnej vlhkosti zachovajú svoj skrútený tvar, aj keď ich rozdelíte, aby ste si mohli jednu z nich vychutnať.

Ako fajčiť cigary Culebras?

Na prvý pohľad by ste si mohli myslieť, že všetky tri cigary Culebras nemusíte rozdeliť a môžete si ich zapáliť naraz. Aj keď je to teoreticky možné, naozaj to neodporúčame. Namiesto toho rozviažte stuhy na oboch koncoch a oddeľte cigary. Jednu z nich si môžete zapáliť a zvyšné dve si môžete odložiť a vychutnať neskôr rovnako, ako to robíte s ostatnými cigarami. Ak je to špeciálna príležitosť, vždy môžete oddeliť všetky tri a ponúknuť ich s dvoma priateľmi, aby ste si užili skvelý spoločný zážitok z fajčenia.


Napriek svojmu jedinečnému vzhľadu nie sú cigary Culebras najobľúbenejšou voľbou pre väčšinu fanúšikov a často sa vyrábajú len ako súčasť limitovanej edície alebo malej série a tak sú pomerne vzácne.

Galéria k článku

K článku neboli pridané žiadne iné obrázky.

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Vybrané články

Nevyhnuté cigarové príslušenstvo

Nevyhnuté cigarové príslušenstvo

Vybrali ste si kúsok z humidora, ktorý si pripálite v čase pohody a relaxu. Okrem samotnej cigary, nevyhnutne potrebuje…

Gurkha ako symbol luxusu

Gurkha ako symbol luxusu

Luxusné cigary, ktoré sú mnoho krát prirovnávané k Rolls Royceom.

Ako minúť 1 milión dolárov?

Ako minúť 1 milión dolárov?

Za peniaze si môžete kúpiť všetko. Aj cigaru za 1 milión dolárov za kus?

Lady Gaga v spojení s exkluzívnymi bublinkami

Lady Gaga v spojení s exkluzívnymi bublinkami

Spojenie tradičných bubliniek z dielne Don Pérignon a extravagancie Lady Gaga.