Úvod / Články / Zaujímavosti / Fajky Peterson - nekončiaca studnica možností
Tlačiť

Fajky Peterson - nekončiaca studnica možností

Objavte čaro sveta Peterson. Či ste vekom prekročili dvadsiatku, alebo ste v zrelom veku spomedzi fajok Peterson nájdete presne to, čo sa k vám hodí najviac.

Fajky Peterson - nekončiaca studnica možností

Churchwarden

Značka Peterson začala vyrábať tzv. "Churchwarden" alebo "čitateľské" fajky v roku 1945. Inšpirovali sa historickými fajkami, ktoré sa fajčievali v anglických tavernách. Churwarden fajky patria medzi tie najelegantnejšie z ponuky značky Peterson. Hlavičky týchto fajok sú menšie ako pri tých klasických, náustok je predĺžený s tradičným "fishtail" zakončením typickým pre fajky Peterson.


System

Unikátny patent značky Peterson tzv. "System" vznikol už v roku 1890. Jeho jedinečnosť oproti iným značkám spočíva v "zásobníku" vlhkosti vyvŕtaným vo fajke. Charles Peterson svoj "System" ďalej rozvíjal a doplnil ho o originálny tvar náustka - P-lip. Výsledkom je menej vlhký chladnejší dym a dlhšia životnosť fajky. Značka Peterson toto prevedenie ďalej rozvíjala, no tvarom a dizajnom sa už 120 rokov drží tradícii, čo svedčí o nadčasovosti a kvalite ponúkaných fajok z tejto edície.
V sortimente tejto línie nájdete fajky rôznych tvarov a povrchových úprav vhodné tak pre začiatočníkov ako aj pre skúsených fajčiarov a zberateľov, pričom každá z týchto fajok je živým dôkazom inovatívnych riešení, ktoré pred vyše 120 rokmi priniesol svetu Charles Peterson.


Classic

Rada fajok "Classic" značky Peterson predstavuje fajky, ktoré sú vhodné naozaj pre každého. Ponúkajú unikátny štýl a dizajn značky, kvalitné remeselné spracovanie, no zachovávajú si cenovú dostupnosť. Aby Peterson uspokojil naozaj každého fajčiara v tejto línii ponúka mnoho jedinečných a nadčasových tvarov a povrchových úprav.


High Grade

Línia High Grade značky Peterson predstavuje to najlepšie čo táto značka ponúka. Tieto fajky sú vyrábané s mimoriadnou precíznosťou a dozdobené striebornými prvkami od tých najskúsenejších remeselníkov, ktorí museli prejsť minimálne 5 ročnou praxou. Všetky strieborné prvky nesú znak toho remeselníka, ktorý na nich pracoval.


House Pipe

Už v roku 1896 zaradil Peterson do svojej ponuky fajky väčších rozmerov, ktoré predstavuje línia fajok House Pipe. Táto línia vzdáva hold tradícii tejto značky množstvom tvarov a povrchových úprav s bohatým strieborným zdobením.

Galéria k článku

K článku neboli pridané žiadne iné obrázky.

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Vybrané články

Cigary Stanislaw

Cigary Stanislaw

Cigary s českou stopou.

A čo tak miešaný drink so škótskou?

A čo tak miešaný drink so škótskou?

Základom kokteilu Rob Roy je škótska whisky a vermút a zaraďujeme ho do skupiny kokteilov, ktoré vychádzajú z legendárneho…

Ako cigaru zapaľovať

Ako cigaru zapaľovať

Zapáliť cigaru naozaj neznamená iba k nej priložiť plameň. Dobre a so starostlivosťou zapálená cigara vás v každom…

Ak vám nechutí káva, nemusí byť na vine zrnko

Ak vám nechutí káva, nemusí byť na vine zrnko

Ak je vaša voda príliš tvrdá môže sa káva podextrahovať a výsledný nápoj bude slabší a redší. Pomocou v tomto…

Angostura - rum z Trinidau a Tobago

Angostura - rum z Trinidau a Tobago

Karibik je domov mnohých kvalitných rumov a Angostura svojim pôvodom patrí medzi nich.