Úvod / Články / Značky cigár / La Aroma del Caribe alebo La Aroma de Cuba
Tlačiť

La Aroma del Caribe alebo La Aroma de Cuba

Podľa tohto, na ktorom kontinente sa nachádzate, takú značku v portfóliu cigarových humidorov nájdete. V USA je registrovaná ako ochranná známka La Aroma de Cuba, v Európe ju nájdete pod predajným menom La Aroma del Caribe.

La Aroma del Caribe alebo La Aroma de Cuba

História značky je spätá so sirom Winstonom Churchillom. Jeho vášeň vo fajčení kvalitných kubánskych cigár je široko známa. Vďaka svojmu otcovi Randolphovi, mal u londýnskeho obchodníka, ktorý prevádzkoval cigarový humidor J. J. FOX Cigars vedený účet. V roku 1895 sa ako mladý poručík dostal na Kubu a jeho tabakové nebo bolo naplnené. V tej dobe medzi najväčších favoritov patrila značka Romeo y Julieta a La Aroma de Cuba.


Koncom minulého storočia došlo k zneplatneniu ochrannej značky La Aroma de Cuba. Začal o ňu boj medzi investormi a špekulantmi. Nakoniec ju na konci 90-tych rokov získala a zaregistrovala rodina Levinovcov ako ochrannú známku La Amora de Cuba/La Aroma del Caribe. V súčasnosti sa radí do portfólia značiek spolu s Asthonom. Výroba cigár začala pôvodne v Hondurase, no s rastúcim úspechom sa výroba presťahovala do Nikaragui. Tu sa o ňu začal starať Jose „Pepin“ Garcia. Ako rodený Kubánec, dozeral na produkciu prestížnych kubánskych značiek. Po emigrácií do USA sa mu podarilo rozbehnúť úspešných biznis  a docieliť vznik vlastnej továrne v Estile (Nikaragua) spolu so svojim synom Jaimim Garciou. A práve tam od roku 2008 vznikajú cigary s dvoma prstienkami – La Aroma de Cuba/La Aroma del Caribe.


V roku 2011, po stabilizácií výrobných procesov, bola uvedená rada Mi Amor. Jej konštrukciu mal na starosti don Pepin, ktorý zvolil ako krycí list tmavohnedý tabak z oblasti San Andrés. Nevšednú chuť tmavému listu prepožičala sopečná pôda v Mexiku. Celok dopĺňajú listy z Nikaragui.
Rok 2014 má zvláštne kúzlo pre Garciovcov. Predstavili milovníkom cigár novú limitovanú radu La Aroma de Cuba Noblesse. Tento klenot predstavuje pestovateľské úsilie rodiny, ktorá vlastní plantáže v Estele, Jalape a Namanji. Krycí list Habano Rosado má pôvod v Ekvádore.

Galéria k článku

K článku neboli pridané žiadne iné obrázky.

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Vybrané články

Ako sa zbiera tabak

Ako sa zbiera tabak

Pri zbere tabaku, ktorý nastáva asi 80 dní po zasiatí, plantážoví robotníci listy...

Fajky Jirsa

Fajky Jirsa

Od malých fajok, až po ručne vyrábané solitéry.

Johnnie Walker prináša White Walker Game of Thrones limited edition

Johnnie Walker prináša White Walker Game of Thrones limited edition

Pošlite havrana - Škót oficiálne vstúpil do ríše. Johnnie Walker je hrdý na to, že predstavuje túto limitovanú…

Vodná fajka a ženy

Vodná fajka a ženy

Fajčili vodnú fajku v Európe prevažne ženy?

Značka cigár Davidoff

Značka cigár Davidoff

Davidoff - jedna z najúspešnejších značiek cigár na svete.

Ako cigaru zapaľovať

Ako cigaru zapaľovať

Zapáliť cigaru naozaj neznamená iba k nej priložiť plameň. Dobre a so starostlivosťou zapálená cigara vás v každom…