DOMI CIGARS

Prémiové cigary z Dominikánskej republiky s vyladenou receptúrou tabakovej zmesi.

DOMI CIGARS

DOMI CIGARS vyrába a distribuuje prémiové cigary z Dominikánskej republiky. Roky starostlivo nadobudnutých vedomostí a skúseností v pestovaní tabaku a výrobe cigár umožnili DOMI CIGARS vytvoriť cigary s jedinečnou zmesou tabakových listov podľa vyladených  receptúr.

Ručná výroba a tabak

Všetky cigary sú ručne vyrábané zo starostlivo vybraných tabakových listov. Každý druh cigary má svoju nezameniteľnú zmes tabakových listov.

Cigary Domi obsahujú dominikánsky, nikaragujský, kubánsky a mexický tabak v rôznych pomeroch, v kombinácii s tabakom z Kamerunu, Sumatry, Pensylvánie a Connecticutu.

Vďaka starostlivo zvoleným kombináciám týchto tabakov majú jednotlivé druhy cigár rôzne príchute, od jemných až po stredné a plné. Cigarám dodá výraznejšiu chuť použitie nikaragujského, brazílskeho, kubánskeho a ekvádorského tabaku.

Sortiment cigár sa postupne rozširuje o ďalšie formáty ako Petit Corona, Petit Robusto a Toro. Každá cigara je ozdobená prstienkom a stuhou na pätkee, zabalená v celofáne a umiestnená do škatuľke z cédrového dreva. Luxusné varianty cigár  DOMI CIGARS sú zabalené v hodvábnom papieri s plátkom cédrového dreva a farebnou stuhou.

Cigary sú vyrábané partnermi Románom a Fernándezom z Dominikánskej republiky. Vášeň pre cestovanie priviedla Romána k objavovaniu cigarovej kultúry mimo jeho krajiny. Cestoval cez Južnú Ameriku: Peru, Mexiko a Kubu a hľadal nové chute a arómy, ktoré by mu umožnili vytvárať vysokokvalitné cigary rukou jeho hlavného mixéra. Kariéra Fernándeza začala založením environmentálnej poradenskej spoločnosti v Santiagu de los Caballeros a neskôr pracoval pre miestnu vládu ako splnomocnenec pre oblasť poľnohospodárstva.
potom sa stal zástupcom poradcu zodpovedného za vývoj špeciálnych programov pre

Vízia továrne vzišla zo sna vytvoriť prémiové cigary s použitím len najlepších tabakových listov z rôznych regiónov a ponuky vyrábať aj privátne, súkromné značky s najvyššími štandardmi kvality podľa požiadaviek klienta.

Na dosiahnutie tohto cieľa sa továreň spojila s renomovaným hlavným mixérom Joelom Jimenezom. Vyrastal v tabakovej rodine pestovateľov a výrobcov cigár, čo mu umožnilo zvládnuť umenie miešania tabaku pre bohaté fajčiarske zážitky. Vďaka Joelovým skúsenostiam, vízii a neúnavným nociam vznikajú skvelé cigary a edície cigár. Továreň má tím veľmi skúsených remeselníkov, z ktorých každý má viac ako 15 rokov v skúseností a kapacita výroby sa pohybuje medzi 350 – 400 tis. ks mesačne. Továreň v Santiagu - Villa González je známa aj ako: „Krajina najlepších cigár“.

Každá zmes cigár začína výberom len tých najlepších tabakových listov pestovaných v údolí Cibao, ktoré sa radí medzi špičku regiónov na pestovanie tabaku rovnako ako napríklad Estelí v Nikarague či San Andrés v Mexiku.

Všetky tabakové listy sú pod starostlivým dohľadom majstra remeselníka. Cigary sú skladované v kontrolovanom prostredí s relatívnou vlhkosťou medzi 65% – 75%. V sušiarni sa používajú vlhkomery, odsávače vlhkosti a klimatizačné zariadenia. Každý tabakový list je starostlivo kontrolovaný a musí vyzrieť minimálne 2 roky. Všetky tabakové listy musia spĺňať požadované organoleptické vlastnosti, akými sú okrem iného: vôňa, chuť, aróma, hladina oleja a farba. Všetky tabakové listy musia byť bez škodcov a chorôb.

zdroj: domi-cigars.com, ins domiexport_cigars

Galéria k článku

K článku neboli pridané žiadne iné obrázky.

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Vybrané články

Tip na horúci letný deň - káva COLD BREW

Tip na horúci letný deň - káva COLD BREW

Káva sa pri príprave tohto nápoja nezalieva horúcou vodu, iba sa nechá pomaly lúhovať.

Legenda menom Zippo pokračuje

Legenda menom Zippo pokračuje

Každé obdobie v živote firmy prináša nové výzvy. Je len na pripravenosti spoločnosti ako sa s nimi naloží. Tam,…

Renesancia vodných fajok

Renesancia vodných fajok

„Cigarety sú pre nervóznych ľudí, súťaživých ľudí, ľudí v strese. Keď fajčíme vodnú fajku, máme čas na…

Neobvyklá prezentácia ZIPPO

Neobvyklá prezentácia ZIPPO

Vynálezca zapaľovača Zippo a zakladateľ spoločnosti Zippo Manufacturing Company George G. Blaisdell miloval automobily…

Značka cigár MAB

Značka cigár MAB

Vyvážená chuť od prvého potiahnutia až po posledné, výnimočná chuť a krásna štruktúra popola - jednoducho skvelý…

Cigary Dominikánska republika - prehľad

Cigary Dominikánska republika - prehľad

Prehľad cigár Dominikánska republika