Úvod / Články / Zaujímavosti / Aké boli Vianoce u Petrsona v roku 2021?
Tlačiť

Aké boli Vianoce u Petrsona v roku 2021?

Kľúčová bola príprava už v roku 2019 a od nej sa odvíjala samotná realizácia.

Aké boli Vianoce u Petrsona v roku 2021?

Plánovanie je kľúčové

Výrobcovia fajok rozumejú najlepšie výrobnému procesu fajky a usilovne pracujú na tom, aby venovali vianočným fajkám dostatok času na to, aby ich počas tohto náročného procesu doviedli do dokonalosti. Nejde len o to, uviesť ich do predaja pred vianočným obdobím; tieto projekty musia byť naplánované v dostatočnom predstihu. Peterson napríklad pracuje na vydaní z roku 2021 už viac ako dva roky.
"Bol to nápad Teda Swearingena," hovorí Josh Burgess, výkonný riaditeľ spoločnosti Peterson. Ted je prevádzkový riaditeľ v spoločnosti Laudisi Enterprises, ktorá v súčasnosti riadi spoločnosť Peterson. "Tedova myšlienka bola urobiť vianočnú fajku Sherlocka Holmesa. Navrhol ju v roku 2019 na výstave v Dortmunde. Nápad na tému vianočných fajok sme dostali, keď sme dokončili našu výstavnú expozíciu, ktorá ale ešte nebola otvorená, takže sme sa pripravovali. Ted navrhol vytvoriť modely Sherlocka Holmesa s medenými prvkami. Všetci sme okamžite si predstavovali výjavy viktoriánskych Vianoc a Sherlocka Holmesa s Watsonom ako si vychutnávajú fajčenie fajky. Veľmi sa nám páčilo spojenie týchto tém - vianočnej estetiky a medených prstienkov, ktoré sme prvýkrát využili v roku 2018, s tvarmi fajok Sherlock Holmes. Je to skutočne oslava Vianoc na štýl „Peterson“. Vyznačuje sa kovovým prstienkom, ktorým sa fajky Peterson  preslávili, no tentokrát je vo vianočnej edícii - medený." Toto je prvý rok, kedy boli vianočné fajky Peterson vydané s viac ako jednou povrchovou úpravou. „Použijeme čierne pieskovanie,“ hovorí Josh, „a povrchovú úpravu Heritage, čo je hladký, tmavý bordový povrch. A budeme mať aj rustikálne modely, ktoré budú v červeno-čiernej rustikálnej povrchovej úprave podobnej, akú vidíme v sériách Sherlock a Donegal Rocky."


Inovácia rustikálnych fajok Peterson

Rustikálne spracovanie povrchu bolo v posledných rokoch vylepšené a odhalilo drsnú, hrubšiu textúru, ktorá napĺňa ruku hmatovou citlivosťou a je nekonečne zaujímavá na dotyk. Táto technika bola vyvinutá z veľkej časti úsilím Wojciecha Blaszczaka, ktorý sa presťahoval do Írska z Poľska a začal pracovať v spoločnosti Peterson v roku 2015, pričom asi pred dvoma rokmi prešiel aj k výrobe.  Kedykoľvek uvidíte najnovšie rustikálne fajky Peterson, je viac než pravdepodobné, že textúru vytvoril Wojciech. Wojciech sa naučil túto techniku, ale chcel urobiť zmeny. "Musel som si nájsť vlastný spôsob, ako to urobiť," hovorí, "takže je to trochu iné ako predtým." Práve na sérii Donegal Rocky začal zdokonaľovať a prehlbovať finiš. "Robím to v o niečo hlbšej textúre ako predtým. So sériou Donegal Rocky som si myslel, že by mala byť podobná skale. Je to podľa mňa lepšie ako predtým, zaujímavejšie. Rustikálny povrch bol pôvodne trochu podobný pieskovaniu, tak som sa rozhodol pre hrubšiu textúru, aby to vyzeralo a pôsobilo viac ako skala.“

Textúra je vyrezávaná vrtákom vŕtačky. Nájdenie tej správnej hĺbky v tých pravých zdanlivo náhodných uhloch je umenie, ktoré sa pri každej fajke líši. "Nechcem to robiť veľmi hlboko, pretože to nevyzerá dobre, rovnako ako príliš plytké nevyzerá dobre. A pre fajku nie je dobré, aby rustikálna úprava šla príliš hlboko. Ale ak mám veľkú fajku, môžem rezať hlbšie. Niektoré hlavy fajok sú veľmi malé, takže používam menší vrták a dávam si pozor na hĺbku. Celkovo však rustikálna úprava vyzerá oveľa lepšie, ak to urobíte trochu hlbšie. Musíte zistiť, kedy to nie je príliš hlboké, no ani nie príliš plytké. Efekt je takmer ako pri použití dláta.“ Piesková úprava povrchu, na ktorú sú v Petersone tiež právom hrdí, bola vylepšená lepším vybavením a rozsiahlym tréningom, výsledkom čoho je pôsobivejšia textúra. Nikdy predtým nebola séria Peterson Christmas dostupná v toľkých potenciálnych obmenách.

Inovácia náustku

"Tradične," hovorí Josh Burgess, "modely Sherlock boli dostupné výlučne s náustkami tvaru P-Lip, ale na tohtoročné Vianoce budú mať čierne akrylové náustky typu „Fishtail“, takže tam veci trochu meníme." V kombinácii s medenými prstienkami vytvára tradične slávnostnú paletu farieb. „Je naozaj vzrušujúce vziať vianočnú estetiku a spojiť ju s fajkami Sherlock,“ hovorí Josh. "Tvary Sherlocka využíva značka Peterson od konca osemdesiatych rokov. Tieto tvary sme vymysleli. Sú to originály spoločnosti Peterson." Línia Sherlocka Holmesa sa preslávila v katalógu Peterson v roku 1987, kedy bola vydaná prvýkrát na oslavu 100. výročia „Štúdie v šarlátovej“  Sira Arthura Conana Doyla, prvého románu v sérii Sherlock Holmes. Kolekcia Sherlocka Holmesa, inšpirovaná ľuďmi, miestami alebo artefaktmi z príbehov, sa stala čoraz populárnejšou a teraz zahrňuje 14 tvarov, z ktorých všetky sú zastúpené vo vianočnej sérii 2021. Je fantastické byť fanúšikom značky Peterson. Nikdy nebolo toľko možností, z ktorých si zákazníci môžu vybrať svoju vianočnú fajku Peterson. Každý má svoj obľúbený model zo série Sherlock a so slávnostnými medenými prstienkami dosiahli osobitý estetický vzhľad, z ktorého bude mať zákazník radosť po celý rok. Predstavte si, že spod stromčeka vybaľujete vianočnú fajku Peterson. Je zvláštne, že z Vianoc sa môže stať ešte sviatočnejší moment. Na fajkách a Vianociach je jednoducho niečo, čomu sa nedá odolať.

 

zdroj: https://www.smokingpipes.com

Galéria k článku

K článku neboli pridané žiadne iné obrázky.

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Vybrané články

Grey Goose predstavuje Essence

Grey Goose predstavuje Essence

Vodka s príchuťou nie je novinkou pre konzumenta. Grey Goose prináša nový rad ochutených vodiek, ktoré spájajú chuť…

Prstienok na cigare

Prstienok na cigare

Majestátna ozdoba cigary, s ktorou si nie vždy viete rady.

Cigary Honduras - prehľad

Cigary Honduras - prehľad

Prehľad cigár Honduras

Gurkha ako symbol luxusu

Gurkha ako symbol luxusu

Luxusné cigary, ktoré sú mnoho krát prirovnávané k Rolls Royceom.

Koňak či brandy?

Koňak či brandy?

Zjednodušene povedané - každý koňak je brandy, ale nie každé brandy je koňak.

Drew Estate – kolekcia menších cigár v plechovkách

Drew Estate – kolekcia menších cigár v plechovkách

Skvelé ochutené cigary v plechovkách od Drew Estate.