Yagua

Cigary s neobvyklým spracovaním s bohatou vôňou.

Yagua

Klasické cigary Yagua sú pod krídlami produkcie cigarového domu J. C. Newman Cigar Co. Jedná sa o cigary z tabakových polí, ktoré podľa kubánskeho vzoru rodina Newmanovcov založila v Nikarague minulý rok.

Príbeh Yagua je príbehom Kuby zo 40. rokov minulého storočia. Cigara bola inšpirovaná generálnym riaditeľom J. C. Newmana PENSA Lazarom Lopezom, ktorý sa počas večere v Estelí v Nikarague v roku 2019 podelil s Drewom Newmanom (vlastníkom štvrtej generácie, J.C. Newman Cigar Company) so spomienkou na starého otca a jeho cigarovú záľubu. Rozprával príbeh ako si na ich rodinnej farme šúľal starý otec cigary z čerstvých tabakových listov bez foriem a lisov, len tak ako mu to jeho šikovné ruky dovoľovali. Snažil sa dať cigarám adekvátny tvar a nakoniec si balík zviazal za pomoci kúskov palmy známej ako yagua.  Balík si rozviazal vždy, keď dostal chuť si vychutnať cigaru vytvorenú svojou šikovnosťou. Miloval pohľad na nich, na ich rôznorodosť, ktorú získali ručnou prácou. Každá cigara mala vlastný tvar a mali nezameniteľnú chuť a bohatú vôňu.

J. C. Newman sa drží tradície a dnes prináša do cigarového sveta tieto neobvyklé cigary starého otca z továrne v Nikarague. Cigary sú stlačené a zviazané ešte vlhké, každá z nich má trochu iný tvar. Cigarový dom uviedol na trh 1 000 škatúľ týchto cigár pre spotrebiteľov. Každá nesie 20 kusov originálnych cigár s približnými rozmermi 6 x 54.

Cigary sú náročné na rolovanie, používajú sa iba predfermentované tabakové listy Connecticut Broadleaf na obal a plniaca tabaková zmes. Pri výrobe sa nepoužívajú bežné nástroje a technika továrne. Nakoľko nie je obal úplne fermentovaný, cigary ešte dozrievajú rok po zrolovaní.

Galéria k článku

K článku neboli pridané žiadne iné obrázky.

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Vybrané články

Yagua

Yagua

Cigary s neobvyklým spracovaním s bohatou vôňou.

V čom tkvie čaro Prosecca?

V čom tkvie čaro Prosecca?

Jemne žlté vínko s bublinkami? Možno aj tak by označili milovníčky tohto nápoja prosecco. My sa však bude snažiť…

Zippo Slim - elegancia pre dámy

Zippo Slim - elegancia pre dámy

Zapaľovače Zippo Slim sprevádzajú dámy už od roku 1956.

Je možné prebrať k životu suchú cigaru?

Je možné prebrať k životu suchú cigaru?

Ach jaj, to sa nemalo stať poviete si, keď nájdete váš humidor pootvorený a ani si nepamätáte, kedy ste ho naposledy…

Pôvod cigary Cohiba

Pôvod cigary Cohiba

Cigary Cohiba

Cigarová abeceda L - R

Cigarová abeceda L - R

Slovník pojmov pre každého milovníka cigarového dymu.