Villa Vieja

Villa Vieja, Estelí, mesto na severozápade Nikaraguy, kde za rodinnými príbehmi stoja hodnoty ako „práca a vášeň“, kde nikaragujský tabak získal svoju povesť a celosvetový úspech

Villa Vieja

Villa Vieja, Estelí, mesto na severozápade Nikaraguy, kde za rodinnými príbehmi stoja hodnoty ako „práca a vášeň“, kde nikaragujský tabak získal svoju povesť a celosvetový úspech. Tabakové plantáže sú hlavným vývozným artiklom Estelí, je to dôsledok milovníkov dobrého tabaku súčasnosti a tvarovateľov budúcnosti . To je Villa Vieja, kde sa od 17. storočia až do súčasnosti vysádza na úrodných pôdach tabak. Miesto, kde sa tie najlepšie tabakové listy na svete používajú na výrobu cigár Villa Vieja. Tieto listy sú vyberané s veľkou starostlivosťou, následne sú fermentované a premenené na znamenitú cigaru s modrým dymom.
Táto oblasť, s viac ako päťdesiatimi manufaktúrami na cigary, priniesla Nikarague v roku 2018 titul najväčšieho svetového exportéra cigár na svete. Tento úspech sotva za polstoročie prišiel iba vďaka vytrvalej a húževnatej práci otcov zakladateľov a ich nasledovníkov z radu synov a dcér, ktoré sa doteraz podieľajú na riadení úspešných spoločností.

Vieja vytvoril Fernando Navarro na počesť bohatému regiónu Estelí v Nikaragui. Po dlhom čase príprav a hľadania správnej zmesi začala továreň Aganorsa šúľanie cigár Villa Vieja. Táto cigara je plná miestneho tabaku z Estelí. Jedinečný výber spracovaného tabaku fermentáciou dodáva cigare špeciálnu strednú až plnú chuť a skvelú arómu.
Zmes, ktorá je použitá na výrobu cigary bola starostlivo skladaná a na jej tvorbe sa okrem zástupcov výrobne podieľal aj Don Eduardo Fernández so synom Maxom. Mierne zdržania pri produkcia spôsobila pandémia COVID-19, ale proces tvorby a testovania bola po troch rokoch ukončený a prvá cigara uzrela svetlo v apríli 2022. Táto línia cigár ponúka tri formáty.

V Nikarague sú rodinné dynastie súčasťou marketingového arzenálu spoločnosti. Fabrika, ktorá nevyzdvihuje otca zakladateľa alebo starého otca, je zriedkavá. Hodnoty rodinnej solidarity sa vzťahujú aj na zamestnancov tovární. "Postaráme sa o našich ľudí," často hovoria zodpovední tovární.

Cigary Clásico tabaková zmes tejto cigary je poctou bohatému regiónu Estelí a pripomienkou aké udalosti ho formovali. Poskytuje skvelú chuť a arómu so strednou až plnou chuťou tela.

Krajina pôvodu: Nikaragua
Krycí list. Habano Jalapa
Spojovací list: Habano
Náplň: nikaragujský tabak
Formáty: short, robusto, toro

Galéria k článku

K článku neboli pridané žiadne iné obrázky.

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Vybrané články

Ženy v mužskom svete?

Ženy v mužskom svete?

Pohľad do minulosti nám nastav zrkadlo, že nie všetko čo považujeme za jednoznačné, takým aj je.

Koňak či brandy?

Koňak či brandy?

Zjednodušene povedané - každý koňak je brandy, ale nie každé brandy je koňak.

Talisker z ostrova Skye

Talisker z ostrova Skye

Whisky pre skúsených konzumentov s pohnutým osudom, ktorá zažila svoj vzlet aj pád.

Paradiso Elegancia

Paradiso Elegancia

Paradiso Elegancia – novinka z cigarového domu My Father Cigars.

Ako sa zbiera tabak

Ako sa zbiera tabak

Pri zbere tabaku, ktorý nastáva asi 80 dní po zasiatí, plantážoví robotníci listy...

Vyznáte sa v krycích listoch cigár?

Vyznáte sa v krycích listoch cigár?

Farba krycieho listu je dôležitá pri výbere cigary. Jeho farba a typ ovplyvní chuťový profil zapálenej cigary.