Úvod / Články / Zaujímavosti / Ako používať cigarový vyrezávač
Tlačiť

Ako používať cigarový vyrezávač

Ako používať cigarový vyrezávač

Na orezanie cigary možno použiť rôzne nástroje, ako je tradičný orezávač cigár, vyrezávač na cigary, nožnice a v najextrémnejších prípadoch aj nôž. To posledné neodporúčame, pokiaľ sa jedná iba o bežný nôž a nenájdete inú alternatívu. Iné je použitie špeciálnych nožov na cigary napríklado od Les Fines. Použitie vyrezávača cigár je pomerne jednoduché, pretože oreže cigaru prakticky za vás. Takýto vyrezávač vyreže otvor v hlavičke cigary, tá ostane inak neporušená a výsledkom je čistý ťah bez tabaku, ktorý by mohol dymu stáť v ceste. Pre hladký rez dbajte na to, aby bol vyrezávač cigár naostrený. Týmto spôsobom sa nebudete musieť báť, že cigaru roztrhnete. Ideálny nástroj pre dokonalý zážitok z cigary. Vyrezávač cigár sa ľahko prenáša a je ideálny na cestovanie. Môžete si však priniesť vyrezávač cigár aj do lietadla? Pokračujte v čítaní a dozviete sa viac.

 Čo je cigarový vyrezávač?

Existujú rôzne spôsoby, ako orezať cigaru. Pri nesprávnom reze sa však môže stať, že z cigary sa bude ťažko ťahať alebo sa vám bude rozpadávať v ústach. Jednoduchá chyba by mohla zničiť celé posedenie s cigarou. Preto je dôležité porozumieť rôznym nástrojom na orezávanie cigár a tomu, ktorý z nich  je vhodné použiť v závislosti od tvaru cigary.

Vyrezávač cigár možno poznať podľa jeho valcovej čepele, ktorá pomáha odstrániť stred tabaku na hlavičke, pričom okraj cigary zostáva nedotknutý. Je schopný urobiť kruhový rez  vo veľkosti približne 1/4 hlavičky cigary. Tento rez poskytuje malý otvor a umožňuje, aby sa dym spojil. V niektorých prípadoch tento malý otvor vytvára komplexnejšiu chuť pri fajčení cigary. Kvôli jeho malej veľkosti ho veľa fajčiarov používa ako kľúčenku a nosí ho všade so sebou. Orezávač cigár si môžete vziať aj do lietadla!

Orezanie cigary vyrezávačom

Ak chcete použiť vyrezávač cigár, jednoducho postupujte podľa nasledujúcich krokov:

1.  1. Položte koniec cigarového vyrezávača čepeľou proti hlavičke cigary. Uistite sa, že ste čepeľ umiestnili na stred hlavičky, aby ste dosiahli dokonalý rez.

2.   2. Pri pomalom otáčaní cigary zľahka zatlačte na vyrezávač. Po prerezaní tabaku na hlavičke vtlačte čepeľ o niečo hlbšie do cigary. Snažte sa byť opatrný, pretože príliš veľký tlak môže cigaru rozmotať.

3.   3. Odstráňte vyrezávač. Opatrne vyberte vyrezávač, v ktorom vám ostane vyrezaná časť tabaku z hlavičky cigary. Pokračujte v opatrnom odstránení prebytku vo vnútri vyrezávača.

Tento vyrezávač odporúčame používať skôr na cigary s väčším priemerom prstienka, je to jednoduchšie. Dôležité je správne orezať cigaru na prvýkrát. Ak sa vám to nepodarí, riskujete jej poškodenie. Orezanie cigary pomocou vyrezávača vyžaduje určitú zručnosť, preto sa odporúča skôr skúsenejším milovníkom cigár ako začiatočníkom.

 

Galéria k článku

K článku neboli pridané žiadne iné obrázky.

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Vybrané články

RATTRAY’S Caribbean Dream

RATTRAY’S Caribbean Dream

Leto môže začať ..

Ako minúť 1 milión dolárov?

Ako minúť 1 milión dolárov?

Za peniaze si môžete kúpiť všetko. Aj cigaru za 1 milión dolárov za kus?

Starostlivosť o vodnú fajku

Starostlivosť o vodnú fajku

Radosť z fajčenia budete mať iba v prípade správnej starostlivosti o vašu fajku. Zadymená, zadechtovaná alebo znečistená…

Dominikánska republika

Dominikánska republika

Dominikánska republika sa rozkladá na dvoch tretinách ostrova Haiti, predtým Hispaniola, v Karibiku, ktorého západnú…

La Petite Nox od La Flor Dominicana - malá sestra

La Petite Nox od La Flor Dominicana - malá sestra

La Petite Nox je menšou sestrou cigary La Nox, ktorá bola v roku 2016 ocenená ako najlepšia cigara z Dominikánskej republiky.

Prstienok na cigare

Prstienok na cigare

Majestátna ozdoba cigary, s ktorou si nie vždy viete rady.