Úvod / Články / Zaujímavosti / Káva ako od baristu aj v kancelárii? Žiaden problém!
Tlačiť

Káva ako od baristu aj v kancelárii? Žiaden problém!

Espresso, americano, caffe lattee, cappuccino ... je toľko alternatív prípravy kávy, že je snáď nemožné si nenájsť tú svoju.

Káva ako od baristu aj v kancelárii? Žiaden problém!

O takúto štúdiu sa na Slovensku asi nikto nesnažil, no s najväčšou pravdepodobnosťou nebudeme ďaleko od pravdy, ak vyhlásime, že percento ľudí, ktorí by si v práci nedali aspoň jednu šálku kávy denne, je malé. Niekto po nej siahne, keď potrebuje doplniť energiu, pre iných je stretnutie s kolegami pri šálke dobrého kapučína zaslúženou odmenou po dobre vykonanej práci, niekto rieši hádku so šéfom poriadnym latté ochuteným karamelovým sirupom. Či už patríte k tým, ktorí si radšej uvaria silné espresso, alebo k vychutnaniu si dávky kofeínu nevyhnutne potrebujete mlieko (veľa mlieka), v našej ponuke určite nájdete tie správne zrnká.


Lavazza, ktorej káva vzniká v turínskej pražiarni, ponúka nielen stopercentnú arabiku (Lavazza Qualitá Oro), ale aj kombináciu arabiky a robusty v rôznych pomeroch (Lavazza Caffe Crema Dolce – arabika 80%, robusta 20%, Lavazza Gran Aroma Bar – arabika 60%, robusta 40%, Lavazza Qualita Rossa – arabika 40%, robusta 60%). Ak viete, že vás v priebehu dňa čaká ešte nejaká tá šálka alebo sa už blíži čas večerného odpočinku a chcete siahnuť radšej po káve s nižším obsahom kofeínu, bude vám vyhovovať Caffe Espresso, Caffe Crema Dolce, Qualitá Oro. Ak hľadáte vyšší obsah kofeínu, je tu pre vás Gran Aroma Bar alebo Qualita Rossa. Keď ste fanúšikom kávy bez mlieka, odporúčame vám siahnuť po Gran Aroma Bar. Vo forme kapučína vám bude určite chutiť Segafredo Espresso Casa (arabika 80%, robusta 20%) alebo Segafredo Selezione Crema  (arabika 85%, robusta 15%).


V ponuke máme aj kávu Lavazza Gran Espresso Intenso vo forme kávových podov. Táto káva má intenzívnu chuť vysoko praženej kávy s kakaovými tónmi. Kávovary na E.S.E. pody (či už špeciálne „podovary“ alebo kávovary kompatibilné s podmi) oceníte najmä vtedy, ak vám vyhovuje jednoduchá príprava vášho nápoja, no súčasne nechcete zaťažovať životné prostredie vyhadzovaním obrovského množstva plastových kapsúl. Papierové vrecúška, v ktorých sú jednotlivé dávky kávy uzatvorené, uchovávajú jej autentickú chuť aj arómu a predlžujú trvanlivosť kávy. Už z názvu – E (easy) S (serving) E (espresso), teda „ľahko pripraviteľné espresso“, je jasné, že takmer všetko, čo si uvarenie dobrej kávy vyžaduje, už urobili výrobcovia za vás. Správne množstvo už namletej kávy zaručí výbornú chuť bez zbytočnej práce. Nemusíte dávkovať, mlieť, utláčať a následne ani upratovať neporiadok, ktorý môže vzniknúť pri obsluhe tradičného kávovaru. Celé vrecúško sa potom jednoducho rozloží. A vy si jednoducho užijete chvíľku odpočinku aj uprostred pracovného dňa.

Galéria k článku

K článku neboli pridané žiadne iné obrázky.

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Vybrané články

Fajkové tabaky Rattray´s

Fajkové tabaky Rattray´s

Sú tabakové zmesi, ktoré sa miešajú rovnakým spôsobom aj niekoľko desaťročí.

Advent sa nezadržateľne blíži

Advent sa nezadržateľne blíži

Skráťte si čas čakania na Ježiška. Degustačné kalendáre majú pre vás pripravené na každý večer prekvapenie.

Dominikánska republika

Dominikánska republika

Dominikánska republika sa rozkladá na dvoch tretinách ostrova Haiti, predtým Hispaniola, v Karibiku, ktorého západnú…

Strojovo vyrábané cigarilly Villiger

Strojovo vyrábané cigarilly Villiger

Aj v tejto dobe je možné viesť rodinnú firmu, ktorá je silný hráčom na trhu s vlastnými výrobkami a zároveň dôležitým…

Etue na cigary alebo cigary na cestách

Etue na cigary alebo cigary na cestách

Etue - kožené puzdro na cigary alebo malý cestovný humidor. Je to dilema, ktorú môže rozlúsknuť iba váš zvyk.

Drew Estate - Undercrown 10

Drew Estate - Undercrown 10

Aj menšie značky môžu priniesť prekvapivé kúsky.