Úvod / Články / Zaujímavosti / Káva ako od baristu aj v kancelárii? Žiaden problém!
Tlačiť

Káva ako od baristu aj v kancelárii? Žiaden problém!

Espresso, americano, caffe lattee, cappuccino ... je toľko alternatív prípravy kávy, že je snáď nemožné si nenájsť tú svoju.

Káva ako od baristu aj v kancelárii? Žiaden problém!

O takúto štúdiu sa na Slovensku asi nikto nesnažil, no s najväčšou pravdepodobnosťou nebudeme ďaleko od pravdy, ak vyhlásime, že percento ľudí, ktorí by si v práci nedali aspoň jednu šálku kávy denne, je malé. Niekto po nej siahne, keď potrebuje doplniť energiu, pre iných je stretnutie s kolegami pri šálke dobrého kapučína zaslúženou odmenou po dobre vykonanej práci, niekto rieši hádku so šéfom poriadnym latté ochuteným karamelovým sirupom. Či už patríte k tým, ktorí si radšej uvaria silné espresso, alebo k vychutnaniu si dávky kofeínu nevyhnutne potrebujete mlieko (veľa mlieka), v našej ponuke určite nájdete tie správne zrnká.


Lavazza, ktorej káva vzniká v turínskej pražiarni, ponúka nielen stopercentnú arabiku (Lavazza Qualitá Oro), ale aj kombináciu arabiky a robusty v rôznych pomeroch (Lavazza Caffe Crema Dolce – arabika 80%, robusta 20%, Lavazza Gran Aroma Bar – arabika 60%, robusta 40%, Lavazza Qualita Rossa – arabika 40%, robusta 60%). Ak viete, že vás v priebehu dňa čaká ešte nejaká tá šálka alebo sa už blíži čas večerného odpočinku a chcete siahnuť radšej po káve s nižším obsahom kofeínu, bude vám vyhovovať Caffe Espresso, Caffe Crema Dolce, Qualitá Oro. Ak hľadáte vyšší obsah kofeínu, je tu pre vás Gran Aroma Bar alebo Qualita Rossa. Keď ste fanúšikom kávy bez mlieka, odporúčame vám siahnuť po Gran Aroma Bar. Vo forme kapučína vám bude určite chutiť Segafredo Espresso Casa (arabika 80%, robusta 20%) alebo Segafredo Selezione Crema  (arabika 85%, robusta 15%).


V ponuke máme aj kávu Lavazza Gran Espresso Intenso vo forme kávových podov. Táto káva má intenzívnu chuť vysoko praženej kávy s kakaovými tónmi. Kávovary na E.S.E. pody (či už špeciálne „podovary“ alebo kávovary kompatibilné s podmi) oceníte najmä vtedy, ak vám vyhovuje jednoduchá príprava vášho nápoja, no súčasne nechcete zaťažovať životné prostredie vyhadzovaním obrovského množstva plastových kapsúl. Papierové vrecúška, v ktorých sú jednotlivé dávky kávy uzatvorené, uchovávajú jej autentickú chuť aj arómu a predlžujú trvanlivosť kávy. Už z názvu – E (easy) S (serving) E (espresso), teda „ľahko pripraviteľné espresso“, je jasné, že takmer všetko, čo si uvarenie dobrej kávy vyžaduje, už urobili výrobcovia za vás. Správne množstvo už namletej kávy zaručí výbornú chuť bez zbytočnej práce. Nemusíte dávkovať, mlieť, utláčať a následne ani upratovať neporiadok, ktorý môže vzniknúť pri obsluhe tradičného kávovaru. Celé vrecúško sa potom jednoducho rozloží. A vy si jednoducho užijete chvíľku odpočinku aj uprostred pracovného dňa.

Galéria k článku

K článku neboli pridané žiadne iné obrázky.

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Vybrané články

Sladová whisky

Sladová whisky

Jednoduché konštatovanie - nik na svete neprodukuje takú škótsku ako Škóti.

Rituál výberu cigary

Rituál výberu cigary

Rozhodnúť sa nie je vždy jednoduché. No aby ste sa správne rozhodli existuje súbor krokov, ktoré vás povedú tak,…

10 tipov pre dokonalý pôžitok pre fajčiara fajky

10 tipov pre dokonalý pôžitok pre fajčiara fajky

Ak ste podľahli čaru fajky, prinášame pár osvedčených tipov.

Fajkové čistidlá

Fajkové čistidlá

Fajčiarsky rituál nepozostáva iba zo samotného zapálenia tabaku, ale z celej prípravy fajky a jej údržby.

Káva z Ostrova slobody

Káva z Ostrova slobody

Kubánska káva má zmiešanú reputáciu a vysokú cenu. Vo všeobecnosti má plné telo, slabú kyslosť, vyváženú sladkosť…

Orezávače Colibri - najčistejší rez

Orezávače Colibri - najčistejší rez

Rituál fajčenia začína výberom cigary a jej prípravou pred zapálením. Čistý, hladký rez docielite kvalitným príslušenstvom…