Úvod / Články / Zaujímavosti / Preplnená miska vodnej fajky
Tlačiť

Preplnená miska vodnej fajky

Čo sa týka prípravy a fajčenia vodnej fajky, skoro každý pravidelný konzument si časom osvojí jedinečnú techniku a metódu na dosiahnutie ideálneho pôžitku. Či už ide o rôzne spôsoby plnenia misky, preferencie veľkostí alebo používaním iba istých príchutí tabaku, každé naplnenie fajky je jedinečné a to je súčasťou rituálu, čo robí vodnú fajku tak pútavou.

Preplnená miska vodnej fajky

Jednou z najčastejších chýb, ktorej sa dopúšťajú fajčiari vodnej fajky, najmä tí noví a neskúsení, je preplnenie misky pri príprave vodnej fajky. Môže sa  zdať, že „viac tabaku v miske = viac dymu a chuti“ a snažia sa napchať do svojej misky čo najviac tabaku, aby dosiahli mohutnejší výsledok. Aj keď táto myšlienka nemusí byť prvoplánovo zlá a do určitej miery môže byť pravdivá, vo väčšine prípadov sa v skutočnosti dosahne presný opak.

Pri preplnení misky tabakom riskujete príliš rýchle spálenie tabaku a problémy s prúdením vzduchu v miske, ktoré nepôsobia ideálne pri fajčení. Prečo sa to deje? Keď dáte príliš veľa tabaku do misky, tá tlačí priamo na hliníkovú fóliu alebo zariadenie na riadenie tepla a teda aj na drevené uhlie vodnej fajky. To môže spôsobiť, že sa spáli uhlie alebo veľmi rýchlo spáli tabak, čo vedie k ostrému dymu a nepríjemnej chuti. Preplnenie misky tiež predstavuje riziko vzniku množstva problémov aj s prúdením vzduchu počas zapálenia.
Väčšina vodných fajok, bez rozdielu v značkách, je navrhnutá tak, že na správny ťah sa vyžadujú vzduchové cestičky - cez tabak a misku. Ak preplníte misku, váha tabaku tieto cestičky, ktoré sa majú vytvoriť zatarasí – buď úplne alebo čiastočne a výsledkom bude nerovnomerné spaľovanie tabaku a tým klesajúca chuť a dym pri fajčení. Ak budú upchaté aj cestičky, ktoré majú byť v miske priechodné, sťaží sa ťahanie dymu cez vodnú fajku – budete sa pokúšať nasávať vzduch ako keby cez slamku, ktorá má upchatý koniec.
Vyhnite sa preplneniu misky.

Počtom zapálení fajky získate dokonalé oko na to, aby ste zhodnotili potrebné množstvo tabaku do vodnej fajky, ktoré je potrebné na zapálenie, ktoré bude pre vás príjemné a vy si fajku užijete.

Galéria k článku

K článku neboli pridané žiadne iné obrázky.

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Vybrané články

Cigary Jamajka - prehľad

Cigary Jamajka - prehľad

Prehľad cigár Jamajka

Značka cigár MAB

Značka cigár MAB

Vyvážená chuť od prvého potiahnutia až po posledné, výnimočná chuť a krásna štruktúra popola - jednoducho skvelý…

Je bezkofeínová káva novou mantrou?

Je bezkofeínová káva novou mantrou?

Obľúbenosť kávy trhá rekordy. Na svete sa jej vyprodukujte neuveriteľných 8 miliónov ton. Najväčším svetovým…

Výber TOP cigár roka 2022

Výber TOP cigár roka 2022

Minulý rok priniesol do cigarového sveta mnoho nových chutných prírastkov.

Fajky Jirsa

Fajky Jirsa

Od malých fajok, až po ručne vyrábané solitéry.

Značka tequily Tezón

Značka tequily Tezón

Prémiová tequila vyrábaná podľa tradičnej receptúry