Úvod / Články / Encyklopédia cigár / Cavalier Genéve
Tlačiť

Cavalier Genéve

Cavalier Geneva elegancia zo Ženevy – esencia vynikajúcich cigár.

Cavalier Genéve

„Je to o ľuďoch, ktorí sa objavia vo vašom živote. Je to podstata všetkého a našťastie je cigarový priemysel plný úžasných osobností, od ľudí, ktorí pracujú v tejto oblasti, až po spotrebiteľov. Nehovoriac o úžasných ľuďoch, ktorí sú súčasťou rodiny Cavalier. Pridajte sa k nám na našej ceste.“ hovorí Sébastien Decoppet, zakladateľ Cavalier Genève.

Cavalier Genève založil Sébastien Decoppet, rodák zo švajčiarskej Ženevy, ktorý ako dvadsiatnik rokoch strávil niekoľko rokov v Danlí v Hondurase. Tam nadobudol svoje vedomosti a zručnosti v zložitých procesoch výroby cigár, spolupracoval okrem iného aj s Adinom Perezom. Počas svojho pobytu na stretol a zoznámil s mnohými ľudmi, ktorí mu boli nápomocní v jeho ceste. Jedným z nich bol aj miestny honduraský umelec David Rojas. Okrem toho, že sa David stal blízkym priateľom rodiny Cavaliera Genève, vytvoril dizajn koňa a muža, ktorý sa nakoniec stal logom značky. Stopa Eylin Decoppetovej  je pevnou súčasťou značky, vytvorila ikonický zlatý diamantový vzor, ktorý dnes charakterizuje vzhľad cigár Cavalier Genève. Značka sa formovala a spočiatku prekvitala vo Švajčiarsku, predtým než sa nakoniec dostala do rôznych častí sveta –  Severnej Ameriky, Európy, častí Ázie, Stredného východu a častí Afriky.

BII Viso Jalapa
Sébastien Decoppet dlho pracoval na vytvorení Cavalier Genève BII Viso Jalapa. Cavalier predtým nemal vo svojom sortimente cigaru s obalom Viso a túto medzeru uzavrel novým radom cigár. Výsledok je pôsobivý - zlatožlté škatuľky sú elegantne a jednoducho navrhnuté a po otvorení stredne hnedé cigary typ box-pressed okamžite vyžarujú sladkú vôňu, ktorá je príjemne pošteklí nos. Jej chuťový profil prináša sofistikovanú tabakovú zmes s tmavou čokoládou, grahamovými sušienkami, jemnými tónmi kváskového chleba, kože, cédra, zeme, klinčekov a nádychom citrusov.
Krajina pôvodu: Honduras
Krycí list: Viso Jalapa, Nikaragua
Viazací list: Nikaragua H-2000
Náplň: Nikaragua Sila: Sila Chuť:
Formáty: toro gordo, toro, robusto, torpedo, robusto gordo

Black II
valier Genève „Black II“ bol pôvodne určený pre americký trh kvôli svojej sile. Od leta 2017 je dostupný už aj v Európe, prioritne  v Nemecku. Jeho mastný, lesklý, tmavý obal pochádza z mexického údolia San Andrés, zatiaľ čo spojivo pochádza z Nikaraguy. Plnivo tvorí zmes honduraských a nikaragujských tabakov. Charakteristický diamant z plátkového zlata, ktorý je pre Cavaliera typický, zdobí aj prstienok. Ten je doplnený úzkym čiernym pásikom s vyrazeným názvom značky a doplnený o grafiku s motívom koňa. (Cavalier znamená vo francúzštine „kavalier“ alebo „jazdec“). Vôňa týchto cigár je stredne silná, charakteristická krémovými a sladkými tónmi, doplnená o svetlé tóny dreva a korenia.  Základ chuťového profilu je podporený príjemnou bazovou sladkosťou. Melanž čokolády, jemné drevo, sladká smotana a nádych korenia. V počas fajčenia korenistá stránka ustúpi krémovejšiemu dymu, zatiaľ čo základná sladkosť narastá na intenzite. V druhej polovici sa pridávajú tmavé sladové nuansy.
Krajina pôvodu: Honduras
Krycí list: Mexiko
Viazací list: Brazília
Náplň: Honduras, Nikaragua
Formáty: toro gordo, toro, torpedo, robusto gordo, robusto

Inner Circle
Odhalenie cigár Inner Circle Cavalier Genève sa uskutočnilo na PCA 2023 v Las Vegas a krátko nato sa dostali aj do Nemecka. Podľa Cavalier Genève táto séria predstavuje novú etapu v histórii spoločnosti, „bránu do Cavalierovho sveta“. Táto kolekcia slúži ako pocta pôvodu značky a je poctou založenia vlastnej značky Tabacalera, „Fabrica Centroamericana de Tabaco SA (FCT)“ v roku 2021. Obal, H-2000 z Jalapy v Nikarague a spojivo z Jamastranu v Hondurase dávajú Inner Circle jeho jedinečnú identitu. Náplň pozostáva z vybranej zmesi tabakov z Pensylvánie, dominikánskeho Piloto, Broadleaf od Jamastran a ďalšieho tabaku H-2000 od Jalapy. Majstrovské umelecké dielo, ktoré oslavuje históriu a kvalitu Cavalier Genève. : Komplexnosť a rozmanitosť chute tejto cigary sa postupne rozvíja v krémovej textúre s orieškovými akcentmi a jemnou, korenistou sladkosťou. Vo finále očaria prekvapivé nuansy zeme a kávy, sprevádzané štipkou jemnej korenitosti.
Krajina pôvodu: Honduras
Krycí list: H-2000 Nikaragua
Viazací list: H-2000 Nikaragua
Náplň: Dominikánska republika, Honduras, Nikaragua, USA
Formáty: toro, figurado, robusto grande

White Series
V roku 2015 začal Sébastien Decoppet svoju cestu predajom prvých cigár švajčiarskym maloobchodníkom. Táto vynikajúca kolekcia bola predstavená aj náročnému americkému trhu na IPCPR. V roku 2016 bol predaj zahájený v tradičnom špecializovanom obchod s cigarami v Ženeve, ktorý je svojim zákazníkom k dispozícii už viac ako  100 rokov. Umelecké prstienky a krabičky nesú kreatívny podpis jeho zosnulého priateľa Davida Rojasa. Zmes, majstrovské zloženie šiestich vynikajúcich odrôd tabaku z piatich krajín, zahŕňa nezvyčajne ľahký brazílsky obal, spojivo z Connecticutu z Hondurasu a plnivá z Nikaraguy, Dominikánskej republiky a Paraguaja. Krémové arómy jemných orieškov a jemnej čokolády dominujú chuťovému zážitku, zatiaľ čo jemný tón korenia v pozadí vytvára harmonickú komplexnosť.
Krajina pôvodu: Honduras
Krycí list: Brazília
Viazací list: Honduras
Náplň: Dominikánska republika, Nikaragua, Paraguaj
Formáty: salomones, toro, corona, diplomate, elegantes, medio

Limited Edition 2023
Možnosť úplnej slobody pri práci s akýmkoľvek tabakom, môcť experimentovať, nerobiť žiadne kompromisy pri získavaní zdrojov, aby sa zabezpečilo kontinuálne, bez výpadkov množstvo výnimočného tabaku,  umožnenie použitia jedinečných, v niektorých prípadoch ťažko dostupných, niekedy dokonca obzvlášť ťažko spracovateľných tabakov to je proces pri tvorbe novej cigary, ktorá bola vytvorená bez kompromisu. Je to úžasný proces, ktorý by zakladateľ doprial každému. V roku 2018 Cavalier Genève hrdo predstavil svoju prvú limitovanú edíciou pre americký trh – Cavallier Genéve Limited Edition 2018, ktorá mali v nadchádzajúcich rokoch pokračovateľov.

Na výstave PCA Convention & Trade Show v roku 2023 Cavalier Genève hrdo predstavil „Limited Edition 2023“ vo veľkosti vitoly  6 x 54. Nový dizajn sekundárneho prstienka dáva cigare špeciálny nádych v porovnaní s predchádzajúcimi rokmi. Celková produkcia je 1 948 krabíc po 10 ks. V chuti sa prepájajú klinčeky, dubové a kakaové kúsky sa spájajú s nádychom čierneho korenia. No zároveň odhaľuje skvelú sladkosť javorového sirupu, ktorá sa stáva ešte intenzívnejšou, keď si ju vychutnávate obklopený príjemným prostredím s dostatkom času.

zdroj: cavaliergeneve.com

Galéria k článku

K článku neboli pridané žiadne iné obrázky.

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Vybrané články

40 odtieňov rumu

40 odtieňov rumu

Čaro Karibiku je v jeho mnohotvárnosti. Je kolískou toho najlepšieho čo v tejto kategórii nachádzame. No spoznať…

Drew Estate Undercrown Sun Grown

Drew Estate Undercrown Sun Grown

Niekedy sa oplatí hľadať - aj pätnásť rokov, kým sa nájde ten správny typ tabakového listu do kompozície - predstavujeme…

Karibské spojenie ASHTON Symmetry a The Pink Pigeon

Karibské spojenie ASHTON Symmetry a The Pink Pigeon

Plantáže Arturo Fuente a najkvalitnejší tabak v cigare Ashton Symmetry.

Ako sa vyznať v bublinkách?

Ako sa vyznať v bublinkách?

Pri výbere šumivého vína sme atakovaní výrazmi ako frizzante, prosseco, šampanské, sekt. Tak si ich predstavme.

O PerfecDraw®

O PerfecDraw®

Z bežnej cigary k WOW CIGARE!

Rok zajaca

Rok zajaca

Podľa čínskeho horoskopu začína 1. februára 2023 o 7,00 hod. rok Zajaca. Tento rok je označovaný ako rok vodného…