Úvod / Články / Značky cigár / Tatuaje “Retro Cuban” RC
Tlačiť

Tatuaje “Retro Cuban” RC

Niektoré poklady sú tak dobre ukryté, že až ich čas ukáže na svetlo a dostanú sa tak do stredu diana.

Tatuaje “Retro Cuban” RC

K línii cigár Tatuaje RC sa spotrebitelia zachovali ako k nechcenej nevlastnej sestre, čo je obzvlášť pozoruhodné, keď vezmete do úvahy, že ide o jednu z najstarších línií značky Tatuaje, ktorá debutovala v roku 2005. „RC“ v sérii Tatuaje RC znamená „Retro Cuban“, čo je pripomienkou chuti a arómy starých kubánskych cigár. Ako hovorí Pete Johnson, majiteľ značky a Master Blender, nešlo mu o silu, ale o príjemné, korenisté arómy v strednom rozsahu sily . Dlhý čas túto líniu tvorili iba cigary v dvoch veľkostiach, pričom obe boli veľké cigary vo formáte Perfecto – Tatuaje RC 184 (7 1/4 x 57) a RC 233 (9 1/8 x 55)

Pôvodná línia sa obohatila o nové veľkosti

To sa však zmenilo v novembri 2016, keď majiteľ Pete Johnson oznámil, že do radu pribudne trojica nových veľkostí, hoci v tom čase ešte nebolo známe oveľa viac. Viac podrobností o nových cigarách – jednoducho pomenovaných RC No.1, RC No.2 a RC No.3 – vyšli najavo takmer o rok neskôr, keď Tatuaje začal ponúkať túto trojicu nových formátov európskym maloobchodníkom.

Pigtail - chvostík ako umné ukončenie cigary

Čo sa týka zmesi,  RC No.1, RC No.2 a RC No.3 obsahujú ekvádorský Habano krycí list pokrývajúci nikaragujský tabak, ktorý je súčasťou aj plniva aj viazacieho listu. Na rozdiel od dvoch pôvodných veľkostí RC sa tieto cigary vyrábajú v svetoznámej továrni  v My Father Cigars v Estelí v Nikarague. Okrem toho je každá cigara zakončená chvostíkom tzv. „pigtail“, čo je znakom skúseností a zručností torcedores, ktorý tieto cigary vyrábajú.
 

Profil je krémový s korenistým nádychom, celkom svieži bez toho, aby prehlušil iné arómy a mimoriadne dobre vyvážený. Okrem toho, v strednej plnej chuti týchto cigár je cítiť viditeľnú sladkosť bieleho korenia a hrozienok.

Línia Tatuaje RC sú jedny z tých cigár, ktoré môžete fajčiť takmer v ktorúkoľvek dennú dobu a výsledkom bude maximálne spokojnosť, preto je škoda si ich nechať ujsť vo svojom humidore. Na európskom trhu sa predávajú v škatuľkách po 10 kusov.

Galéria k článku

K článku neboli pridané žiadne iné obrázky.

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Vybrané články

Bezpečnostné opatrenie spojené s vírusom COVID-19

Bezpečnostné opatrenie spojené s vírusom COVID-19

Oznámenie spoločnosti RENEWABLE ENERGY SYSTEMS, s. r. o.

Cigary Honduras - prehľad

Cigary Honduras - prehľad

Prehľad cigár Honduras

Rada fajok Shorty

Rada fajok Shorty

Vezmite si svoju fajku so sebou, kam Vás život zavedie

Oliva uvádza na trh limitovanú edíciu „Tabolisa Uno“

Oliva uvádza na trh limitovanú edíciu „Tabolisa Uno“

Nová továreň Tabolisa Uno je hrdou nositeľkou vlajky OLIVA CIGAR.

Rum Ron Centenario

Rum Ron Centenario

Tajomstvo Kostariky spočíta v rume neobvyklej chuti a kvality ...