Úvod / Články / Značky cigár / Tatuaje “Retro Cuban” RC
Tlačiť

Tatuaje “Retro Cuban” RC

Niektoré poklady sú tak dobre ukryté, že až ich čas ukáže na svetlo a dostanú sa tak do stredu diana.

Tatuaje “Retro Cuban” RC

K línii cigár Tatuaje RC sa spotrebitelia zachovali ako k nechcenej nevlastnej sestre, čo je obzvlášť pozoruhodné, keď vezmete do úvahy, že ide o jednu z najstarších línií značky Tatuaje, ktorá debutovala v roku 2005. „RC“ v sérii Tatuaje RC znamená „Retro Cuban“, čo je pripomienkou chuti a arómy starých kubánskych cigár. Ako hovorí Pete Johnson, majiteľ značky a Master Blender, nešlo mu o silu, ale o príjemné, korenisté arómy v strednom rozsahu sily . Dlhý čas túto líniu tvorili iba cigary v dvoch veľkostiach, pričom obe boli veľké cigary vo formáte Perfecto – Tatuaje RC 184 (7 1/4 x 57) a RC 233 (9 1/8 x 55)

Pôvodná línia sa obohatila o nové veľkosti

To sa však zmenilo v novembri 2016, keď majiteľ Pete Johnson oznámil, že do radu pribudne trojica nových veľkostí, hoci v tom čase ešte nebolo známe oveľa viac. Viac podrobností o nových cigarách – jednoducho pomenovaných RC No.1, RC No.2 a RC No.3 – vyšli najavo takmer o rok neskôr, keď Tatuaje začal ponúkať túto trojicu nových formátov európskym maloobchodníkom.

Pigtail - chvostík ako umné ukončenie cigary

Čo sa týka zmesi,  RC No.1, RC No.2 a RC No.3 obsahujú ekvádorský Habano krycí list pokrývajúci nikaragujský tabak, ktorý je súčasťou aj plniva aj viazacieho listu. Na rozdiel od dvoch pôvodných veľkostí RC sa tieto cigary vyrábajú v svetoznámej továrni  v My Father Cigars v Estelí v Nikarague. Okrem toho je každá cigara zakončená chvostíkom tzv. „pigtail“, čo je znakom skúseností a zručností torcedores, ktorý tieto cigary vyrábajú.
 

Profil je krémový s korenistým nádychom, celkom svieži bez toho, aby prehlušil iné arómy a mimoriadne dobre vyvážený. Okrem toho, v strednej plnej chuti týchto cigár je cítiť viditeľnú sladkosť bieleho korenia a hrozienok.

Línia Tatuaje RC sú jedny z tých cigár, ktoré môžete fajčiť takmer v ktorúkoľvek dennú dobu a výsledkom bude maximálne spokojnosť, preto je škoda si ich nechať ujsť vo svojom humidore. Na európskom trhu sa predávajú v škatuľkách po 10 kusov.

Galéria k článku

K článku neboli pridané žiadne iné obrázky.

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Vybrané články

Alec Bradley Black Market

Alec Bradley Black Market

Pod rukami Alana Rubina uzrela svetlo nová definícia cigár Alec Bradley.

Od semienka k fajkovému tabaku

Od semienka k fajkovému tabaku

Ako sa z obyčajného tabakového semienka stane exkluzívny tabak pre chvíle pohody...

Perla del Mar

Perla del Mar

Objav "zlatého listu" priniesol do života nový pôžitok.

Čo ste o Cohibe nevedeli

Čo ste o Cohibe nevedeli

Zo súkromnej značky Fidela Castra sa za niekoľko desaťročí stal fenomén. Cohiba = synonymum pre cigaru. Pre luxusnú…

Uskladnenie tabaku

Uskladnenie tabaku

Tak ako sa starajú o svoju fajku, by mali pristupovať aj k starostlivosti k jej náplni – tabaku. Ten by mal mať správnu…

Pár tipov ako si ešte viac užiť fajčenie fajky

Pár tipov ako si ešte viac užiť fajčenie fajky

Nechajte sa inšpirovať a možno budete prekvapení...