Úvod / Články / Encyklopédia cigár / Plasencia Ehtëfal
Tlačiť

Plasencia Ehtëfal

Majstrovstvá sveta vo futbale v Katare dostali darček v podobe cigary od rodiny Plasencia.

Plasencia Ehtëfal

Plasencia Cigars predstavila novú limitovanú edíciu cigary Plasencia Ehtëfal. Slovo Ehtëfal v arabčine znamená oslava. Plasencia Ehtëfal bude debutovať v Katare, ktorý je hostiteľom Majstrovstiev sveta vo futbale 2022. Produkcia je obmedzená na 2 500 krabíc pre americký trh a 2 500 pre medzinárodný trh.

Slovo rodiny Plasencia

„Touto špeciálnou edíciou chce rodina Plasencia osláviť, že sa môžeme znova stretnúť. Tak ako sa korene tabaku spájajú a stávajú silnejšími, aj my sme silnejší spolu. Chceme osláviť túto významnú udalosť, ktorá sa koná v Katare, s Plasencia Ehtëfal na Majstrovstvách sveta 2022“

Z čoho je vytvorená

Pre novinku Plasencia Ehtëfal je charakteristické to, že je to cigara so stredným až plným telom. Zmes využíva na slnku pestovaný organický obal z Jalapy so spojivom a plnivom z výberu desaťročných tabakov z fariem Plasencia v Hondurase a Nikarague.

Cigara je k dispozícii iba v jednej vitole, 6 x 52 Toro, a v škatuliach po 10 cigár. Globálne spustenie novej rady na trh bolo predstavené 19. novembra v Dauhe v Katare.

Chuťový profil

Plasencia Ehtëfal je zakrytá vo veľmi atraktívnom obale vo farbe mliečnej čokolády, je po stlačení pekne pevná a obsahuje malé množstvo oleja na obale. Aróma cigary zahŕňa sladký céder, zemitosť, oriešok, kávové zrná a kvatinové nuansy. Počas fajčenia - na začiatku má cigara zaujímavú kvetinovú chuť zmiešanú s bielym korením a nádychom korenia na jazyku, a zatiaľ čo kvetinový tón pokračuje na vrchole profilu počas celej prvej tretiny, spája sa s príchuťou tmavej čokolády, ktorá vytvára veľmi zaujímavú kombináciu. Medzi ďalšie tóny patria krémové arašidy, vlhká zemina, pražené zrná kávy, malé množstvo kože, škorica a suchá slama, zatiaľ čo koniec obsahuje biele korenie a viac sladkosti z vanilkových strukov. Chuť je na konci prvej tretiny tesne nad strednou, ale telo aj sila zaostávajú na miernej plus a tesne pod stredným časom fajčenia.

Výborná konštrukcia, priama línia horenia, veľké množstvo dymu a výborná kresba.

Galéria k článku

K článku neboli pridané žiadne iné obrázky.

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Vybrané články

Uskladnenie tabaku

Uskladnenie tabaku

Tak ako sa starajú o svoju fajku, by mali pristupovať aj k starostlivosti k jej náplni – tabaku. Ten by mal mať správnu…

Glenfiddich - oslava čínskeho nového roka

Glenfiddich - oslava čínskeho nového roka

Trilógia mohutného jeleňa sa uzatvára.

Cigary Stanislaw

Cigary Stanislaw

Cigary s českou stopou.

Ochutnávka cigár

Ochutnávka cigár

Na trh je každoročne uvedených niekoľko desiatok nových značiek a niekoľko stoviek cigár. Výber je bohatý, no niekedy…

José L. Piedra prechádza dizajnovou búrkou

José L. Piedra prechádza dizajnovou búrkou

Nový vietor do plachiet aj pre značku, ktorá je známa aj svojou cenovou dostupnosťou.

Vianočné objednávky 2023

Vianočné objednávky 2023

Vážení zákazníci,

ďakujeme za prejavenú priazeň o náš e-shop www.fajciaren.sk. Dovoľujeme si upriamiť…