Úvod / Články / Zaujímavosti / Orezávač so štýlom
Tlačiť

Orezávač so štýlom

Kvalitné orezávače s patentovanou technológiou vyrábané v rôznorodých vyhotoveniach.

Orezávač so štýlom

Spoločnosť Xikar bola založená relatívne v blízkej minulosti v roku 1995 v Kansas City Kurtom Van Keppelom. Traduje sa historka o tom, že Kurt si chcel orezať svoju cigaru, no nenašiel na trhu kvalitný, cenovo dostupný orezávač. Nachádzal výrobky, ktoré síce napĺňali jeho potreby, no boli drahé a radili sa do kategórie luxusných výrobkov.
Dal sa dokopy sa s dizajnérom Scottom Almsbergerom. Spojenie za účelom vytvorenia ergonomického orezávača, ktorý bude výborne fungovať a skvele vyzerať sa podarilo.
Prvým produktom z ich spoločného úsilia uzrelo svetlo sveta v roku 1997. Bol ním orezávač Xi cutter. Produkcia nebola vysoká, možno do dvesto kusov a predaj bol realizovaný medzi známymi a v malých tabatierkach na okolí. Prielom sa udial na výstave RTDA v Nashville, kde predstavovali svoj orezávač Xi v troch vyhotoveniach. Výrobok sa stal hitom. Nebol to len orezávač, bola to dizajnová hračka s dokonalou funkciou. Tento dvojčepeľový orezávač oceňujú začiatočníci, ktorým umožní odstrihnúť si svoju cigaru jednou rukou, je jedno aký formát si vyberiete. Orezávač má patent, ktorým sa po stlačení otvoria nože. Obrovskou výhodou je to, že ho nie je potrebné ostriť, pretože sa každým otvorením ostrí sám. Xikar dáva na svoje orezávača doživotnú záruku na ich funkčnosť. Postupom rokov Xikar do svojho portfólia predal aj iné typy orezávačov a pribudli rôzne zapaľovače či špeciálne zvlhčovacie systémy.
Pre Xikar sú aj dnes hlavným programom orezávače. Ponuka je široká nielen čo sa týka materiálu, z ktorých sú vyrobené, ale aj mnohých tvarov. Mimoriadnu obľubu zaznamenal tenký orezávač ZV Ultra Slim. Je to línia extrémne  tenkých orezávačov, ktorými môžete orezať aj cigaru s prstienkom 64. Unikátom sú aj cigarové nožnice, ktoré majú integrované rôzne multifunkčné náradie. Švajčiarsko do ruky.

Galéria k článku

K článku neboli pridané žiadne iné obrázky.

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Vybrané články

Čo je Boveda?

Čo je Boveda?

Jediný skutočný zvlhčovací systém pre váš humidor. Jeho použitie je jednoduché a bezprácne.

Výber TOP cigár roka 2022

Výber TOP cigár roka 2022

Minulý rok priniesol do cigarového sveta mnoho nových chutných prírastkov.

Avo Uvezian

Avo Uvezian

Avo Uvezian nie je len vynikajúci hudobník, ale svoj cit pre tóny vniesol aj do cigár.

Fajky Falcon

Fajky Falcon

Neobvyklá konštrukcia je magnetom tejto fajky.

Rok zajaca

Rok zajaca

Podľa čínskeho horoskopu začína 1. februára 2023 o 7,00 hod. rok Zajaca. Tento rok je označovaný ako rok vodného…

Cigary Mexico - prehľad

Cigary Mexico - prehľad

Prehľad cigár Mexico