Úvod / Články / Zaujímavosti / Mauro Caffé - klenot z juhu Talianska
Tlačiť

Mauro Caffé - klenot z juhu Talianska

Priekopníci vo svete kávy...

Mauro Caffé - klenot z juhu Talianska

Príbeh značky Mauro Caffé sa začal v roku 1949 v talianskej Kalábrii v sklade na Via Florio N.101, v blízkosti prístavu Reggio. Vtedy tam Demetria Mauro - zakľadateľ značky - nainštaloval malý použitý pražiaci stroj na praženie kávy s kapacitou 20kg na jedno praženie. Boli to ťažké roky vojny, oblasť bola historicky v ekonomickej depresii a kapitál k dispozícii prakticky neexistoval. Demetrio Mauro mal však šťastie, pretože pochádzal zo zámožnej obchodníckej rodiny. Jediným jeho nedostatkom bolo postihnutie z detstva, kedy takmer prišiel o zrak. Tento handicap sa mu vďaka obrovskému pracovnému nasadeniu a snahe o dokonalosť podarilo prekonať. Čím horšie videl, tým viac sa venoval práci v továrni, kde trávil dlhé roky a sníval, že vybuduje veľký podnik s tou najlepšou kávou na svete, čo sa mu v mnohých smeroch aj podarilo uskutočniť.

Demetrio Mauro bol priekopníkom v balení kávy pod svojou značkou v jednotlivých predvážených sáčkoch, keďže v tom čase sa predávala káva len vážená. Už v roku 1958 jeho továreň produkovala viac ako tonu kávy denne, ale ani to nestačilo na uspokojenie dopytu, preto sa celá firma v roku 1958 presťahovala do nových priestorov na Via Borrace, kde mala k dispozícii 10 000 m2. Ďaľšie jeho prvenstvo spočivalo v tom, že neustále vyvíjal nové stroje a postupy. Súčasne viedol veľmi úspešnú reklamnú kampaň a dokonca ako prvý výrobca kávy využil televíziu ako reklamné médium.

Typické pre značku Mauro Caffé je tzv. "tostatura lenta"  - teda pomalé praženie zŕn. Pri pomalom pražení sa voda v zrnách vyparuje pomaly, a tým sa predchádza tzv. pop-corn efektu. Cukry karamelizujú bez prihorenia a vzácne vonné oleje (ktoré určujú arómu kávy) nevyprchajú, ale ostanú zachované.

V súčasnosti sa s kávou Mauro Caffé môžete stretnúť nielen v Europe, ale aj po celom svete a tak nikdy nebolo ľahšie vychutnať si to pravé talianske espresso.

Galéria k článku

K článku neboli pridané žiadne iné obrázky.

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Vybrané články

Čo je Boveda?

Čo je Boveda?

Jediný skutočný zvlhčovací systém pre váš humidor. Jeho použitie je jednoduché a bezprácne.

Nevyhnuté cigarové príslušenstvo

Nevyhnuté cigarové príslušenstvo

Vybrali ste si kúsok z humidora, ktorý si pripálite v čase pohody a relaxu. Okrem samotnej cigary, nevyhnutne potrebuje…

Perla del Mar

Perla del Mar

Objav "zlatého listu" priniesol do života nový pôžitok.

Čo robiť s cigarami v tubičkách?

Čo robiť s cigarami v tubičkách?

Jedna z najčastejšie kladených otázok ohľadom cigár sa týka tubičiek, v ktorých sú niektoré cigary balené. Ak…

Fajka Churchwarden

Fajka Churchwarden

Fajka s ideálnym tvarom pre chladný dym.

Hladký rez je základ

Hladký rez je základ

Príjemné aromatické chvíle si vychutnáte správne pripravenou cigarou.