Úvod / Články / Zaujímavosti / Mauro Caffé - klenot z juhu Talianska
Tlačiť

Mauro Caffé - klenot z juhu Talianska

Priekopníci vo svete kávy...

Mauro Caffé - klenot z juhu Talianska

Príbeh značky Mauro Caffé sa začal v roku 1949 v talianskej Kalábrii v sklade na Via Florio N.101, v blízkosti prístavu Reggio. Vtedy tam Demetria Mauro - zakľadateľ značky - nainštaloval malý použitý pražiaci stroj na praženie kávy s kapacitou 20kg na jedno praženie. Boli to ťažké roky vojny, oblasť bola historicky v ekonomickej depresii a kapitál k dispozícii prakticky neexistoval. Demetrio Mauro mal však šťastie, pretože pochádzal zo zámožnej obchodníckej rodiny. Jediným jeho nedostatkom bolo postihnutie z detstva, kedy takmer prišiel o zrak. Tento handicap sa mu vďaka obrovskému pracovnému nasadeniu a snahe o dokonalosť podarilo prekonať. Čím horšie videl, tým viac sa venoval práci v továrni, kde trávil dlhé roky a sníval, že vybuduje veľký podnik s tou najlepšou kávou na svete, čo sa mu v mnohých smeroch aj podarilo uskutočniť.

Demetrio Mauro bol priekopníkom v balení kávy pod svojou značkou v jednotlivých predvážených sáčkoch, keďže v tom čase sa predávala káva len vážená. Už v roku 1958 jeho továreň produkovala viac ako tonu kávy denne, ale ani to nestačilo na uspokojenie dopytu, preto sa celá firma v roku 1958 presťahovala do nových priestorov na Via Borrace, kde mala k dispozícii 10 000 m2. Ďaľšie jeho prvenstvo spočivalo v tom, že neustále vyvíjal nové stroje a postupy. Súčasne viedol veľmi úspešnú reklamnú kampaň a dokonca ako prvý výrobca kávy využil televíziu ako reklamné médium.

Typické pre značku Mauro Caffé je tzv. "tostatura lenta"  - teda pomalé praženie zŕn. Pri pomalom pražení sa voda v zrnách vyparuje pomaly, a tým sa predchádza tzv. pop-corn efektu. Cukry karamelizujú bez prihorenia a vzácne vonné oleje (ktoré určujú arómu kávy) nevyprchajú, ale ostanú zachované.

V súčasnosti sa s kávou Mauro Caffé môžete stretnúť nielen v Europe, ale aj po celom svete a tak nikdy nebolo ľahšie vychutnať si to pravé talianske espresso.

Galéria k článku

K článku neboli pridané žiadne iné obrázky.

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Vybrané články

Hriatô

Hriatô

Tradičný slovenský horúci alkoholický nápoj, ktorý sa už dnes označuje za historický. V mnohých domácnostiach…

Fajčiarske potreby

Fajčiarske potreby

Fajčiarske potreby

Rocky Patel A.L.R. Second Edition

Rocky Patel A.L.R. Second Edition

Nový vietor v cigarovom svete pre potešenie sladkej chuti.

Bombardino - lahôdka z Álp

Bombardino - lahôdka z Álp

Teplý alkoholický nápoj obľúbený v Taliansku počas zimnej sezóny má pôvod v horskej oblasti Livigna.

Uhlíky do vodnej fajky

Uhlíky do vodnej fajky

Prvé vodné fajky sa fajčili zapálené s obyčajným uhlíkom z pahreby. Dnes už nemusíme zakladať oheň, aby sme si…

Zippo zapalovače Armor®

Zippo zapalovače Armor®

Zippo zapaľovače so zosilnenou konštrukciou pre bohatšie a reliéfnejšie zdobenie.