Úvod / Články / Zaujímavosti / O PerfecDraw®
Tlačiť

O PerfecDraw®

Z bežnej cigary k WOW CIGARE!

O PerfecDraw®

Originálny PerfecDraw navrhol a vytvoril Dr. Rod Kurthy. Dizajn je patentovaný v USA, no čaká tiež na medzinárodný patent. Bol navrhnutý tak, aby zdokonalil ťah cigár ako žiadny iný nástroj v histórii. Cigary sú niečo ako steaky. Niekomu chutí steak prepečený, niekto má rád medium-rare. Všetci máme svoju obľúbenú úroveň prepečenia steakov. Rovnako tak všetci máme svoju obľúbenú úroveň ťahu na našich cigarách. Existuje slabší ťah, priemerný ťah... a „Wow! Aký skvelý ťah!“ v podaní PerfecDraw.

No v prípade cigár, keď je ťah cigary vo "Wow!" kategórii, cigaru si užijeme ešte viac ako zvyčajne. S PerfecDraw môžete opraviť aj tie cigary, ktoré majú úplne zlý ťah, no zistíte, že pomocou PerfecDraw si môžete doladiť ťah úplne každej cigary podľa svojej osobnej predstavy ťahu kategórie „Wow!“. Keďže je PerfecDraw možné použiť na rôzne veľkosti cigár od tých s väčším priemerom prstienka vo formáte Gordo až po vašu obľúbenú Panatelu, nie je žiadny milovník cigár ukrátený o možnosť dosiahnuť dokonalý ťah.

PerfecDraw je tiež „Perfec“, keď sa používa ako držiak na cigaru, na ktorý si cigaru napichnete, aby ste si ju mohli vychutnať až do úplného konca. Mnohé takéto držiaky môžu byť priveľké - najmä tie s dvojitými ihlicami. Pri vkladaní PerfecDraw do cigary v 45 stupňovom uhle čepele a kanáliky bezpečne uchopia tabak, takže sa cigara počas fajčenia nebude otáčať. Vďaka tenkému drieku PerfecDraw je fajčenie cigary veľmi pohodlné a jednoduché.

PerfecDraw je odolný, vysoko kvalitný nástroj. Vonkajšie puzdro PerfecDraw je vyrobené z tepelne tvrdeného superľahkého hliníka pre lietadlá a kozmonautiku. Má tiež 25 mikrónov hrubú „tvrdú vrstvu“ pre výnimočnú odolnosť.

Ihlica a čepele PerfecDraw sú vyrobené z precízne opracovanej chirurgickej nehrdzavejúcej ocele. Nástroj nikdy nekoroduje a keď sa používa podľa pokynov, čepele si zachovajú svoju dokonalú účinnosť. Ihlica PerfecDraw je precízne navrhnutá s vyrezanými ostrými 30-stupňovými reznými čepeľami, ako aj ostrými 90-stupňovými okrajmi kanálikov na ťahanie tabaku. Odstraňuje malé kúsky tabaku presne tam, kde je to potrebné, a ťahá za okolitý pevne zabalený tabak, aby uvoľnil ťah. Má ostrú, skosenú, sploštenú špičku, ktorá ťahá tabak do kanálikov ihlice, keď PerfecDraw zakrúcate do cigary, aby ste sa vyhli vytláčaniu tabaku smerom von a aby ste predišli poškodeniu a prasknutiu krycieho listu – dokonca aj pri tenkých cigarách.

Cieľom PerfecDraw nie je jednoducho vyvŕtať dieru do stredu cigary. Chcete, aby dym prechádzal cez tabak, nie cez dieru v tabaku. Kanály na ťahanie tabaku uvoľňujú okolitý tabak, takže ako pokračujete vo fajčení, zvlhčená para putujúca po cigare rýchlo spôsobí, že sa tabak uvoľní, roztiahne a vyplní oblasť, kde bol tabak odstránený.

PerfecDraw je vynálezom Dr. Roda Kurthyho - Rod je zubár a vedec v oblasti zubného výskumu a vývoja. Má vzdelanie vo fyzike, chémii a strojárstve a je vášnivým nadšencom cigár. Rod sa za posledných 45 rokov podieľal na výskume a vývoji vo väčšine oblastí zubného lekárstva. S rokmi výskumu a vývoja je pre Roda jednoducho prirodzené, že si všíma problémy okolo všetkého, čo ho baví, a vytvára riešenia pre tieto problémy.

PerfecDraw bol pôvodne vytvorený pre jeho osobné použitie. Rod naozaj netušil, že záujem o jeho nový zábavný počin vyletí raketovo hore tak, ako doteraz. Vďaka trom unikátnym, v súčasnosti dostupným cigarovým doplnkom (PerfecDraw, PerfecPak a PerfecRepair) a ďalším štyrom, ktoré sú momentálne vo vývoji a výrobe, sa Perfec stal rýchlo rastúcou spoločnosťou cigarového príslušenstva, ktorá bude pokračovať v hľadaní a riešení problémov fajčiarov cigár na celom svete.

PerfecDraw získal Cigar Trophy, čo je najvyššie medzinárodné ocenenie v cigarovom priemysle, za najlepšie cigarové príslušenstvo akéhokoľvek typu roku 2018. Cigar Trophy Awards sa udeľujú na základe hlasovania skutočných

Galéria k článku

K článku neboli pridané žiadne iné obrázky.

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Vybrané články

Severské zahriate zo Švédska - Glögg

Severské zahriate zo Švédska - Glögg

Ak sa povie Švédsko - čo vás napadne najskôr?

Punch, druhá najstaršia značka na svetovom trhu

Punch, druhá najstaršia značka na svetovom trhu

Britský humor je spätný s kubánskymi cigarami aj vďaka veselému mužíčkovi.

Spojenie dvoch rôznych kultúr v cigarách Fonseca

Spojenie dvoch rôznych kultúr v cigarách Fonseca

Cigarky kubánskej produkcie z prémiovej oblasti Vuelta Abajo, ktoré si dodnes zachovávajú šmrnc svojho zakladateľa.

Nikaragua je rodiskom vynikajúcej kávy

Nikaragua je rodiskom vynikajúcej kávy

Nenechajte sa zmiasť. Nikaragua je krajinou, v ktorej nedominuje iba pestovanie tabaku, svoje pevné miesto tu majú aj…

Káva z Ostrova slobody

Káva z Ostrova slobody

Kubánska káva má zmiešanú reputáciu a vysokú cenu. Vo všeobecnosti má plné telo, slabú kyslosť, vyváženú sladkosť…

Cavalier Genéve

Cavalier Genéve

Cavalier Geneva elegancia zo Ženevy – esencia vynikajúcich cigár.