Úvod / Články / Zaujímavosti / Malé cigary s veľkým pôžitkom
Tlačiť

Malé cigary s veľkým pôžitkom

Prinášame exkluzívnu prehliadku malých „puferov“, v ktorých sa spája tá správna veľkosť pre rýchlu, ale uspokojivú chvíľu fajčenia.

Malé cigary s veľkým pôžitkom

Prinášame exkluzívnu prehliadku malých „puferov“, v ktorých sa spája tá správna veľkosť pre rýchlu, ale uspokojivú chvíľu fajčenia. Obohatí vás celá šírka chutí a vôní, od jemných až po tie najvýraznejšie v malom formáte. Škála, ktorá bude vyhovovať náruživým fajčiarom až po začiatočníkov, ktorí sa priúčajú tajom dymu. Skúmajte každú stránku cigár.

Rocky Patel Vintage 1990 Juniors  tieto cigary prinášajú kombináciu nikaragujských a dominikánskych plnív s pikantným nikaragujským spojivom a tmavým, mastným honduraským krycím listom. Hladký ťah vytvára hodvábne sivý dym, ktorý poteší podnebie bohatým, zemitým chuťovým profilom. Definujúce tóny kakaa a čierneho korenia sú odvážne zreteľné, spolu s množstvom rýdzeho tabaku a jemným trávovým podtónom. Odvážny dotyk kávy spája celú cigaru dohromady do kompaktného celku.

Rocky Patel Sun Grown Juniors tieto fantastické malé cigary sú vyrobené v slnečnom Hondurase. Obsahujú komplexnú zmes plnív z Nikaraguy, Dominikánskej republiky a Brazílie. Táto zmes, zrejúca viac ako 7 rokov, je zviazaná s pevným nikaragujským listom a zakončená bohatým ekvádorským obalom pestovaným na slnku. Obsahuje tóny pikantného korenia s jemným sladkým záverom.

La Gloria Cubana Classic Glorias Petit obsahuje zmes náplne z nikaragujských a dominikánskych listov, nikaragujské spojivo a nádherný ekvádorský obal. Tieto cigary začínajú výbuchom pikantného bieleho korenia pri potiahnutí a  čoskoro sa menia na chrumkavé, zemité jadro s príchuťou vyzretého tabaku s nádychom škorice a cédra. Jemné kvetinové tóny zdobia čistý a korenistý záver.

Joya de Nicaragua Antaňo 1970 Cigarilloss, ktoré sú známe aj ako„Original Nicaraguan Puro“, ponúkajú omamnú zmes nezvyčajne silných nikaragujských ligero tabakov. Tento vnútorný obal je potom zakončený tmavým krycím listom nikaragujského Habano Colorado. Výsledkom sú malé veľmi silné cigary, možno tie najsilnejšie v danej kategórii. Sladká višňa, jemný céder a štipka nikaragujského korenia sú hlavnými tónmi, po ktorých čoskoro nasledujú dlhé ťahavé chute kakaa a jemné tóny kávy. Záver je sladký a kvetinový.

Davidoff Primeros Nicaragua tieto cigary sú tvorené zmesou tabaku zo štyroch rôznych odrôd, ktorá je zahalená do nikaragujského Habano obalu. Prináša veľa dymu a hodvábne hladkú zemitú chuť. Toto sú cigarky, ktoré chcete mať v zásobe a môžete po nich siahnuť kedykoľvek. Ich výhodou je, že sa radia medzi suché cigary a preskladnite ich kdekoľvek.

Oliva Serie G Cigarillos je pochopiteľné, prečo sú tieto malé cigary také obľúbené. Robustná tajomstvom zahalená zmes nikaragujského plniva spolu s viazacím listom a obalom z kamerunským tabakom prináša počas celej doby fajčenia príjemný pôžitok z chuťového profilu. Silou aj táto malá cigara pripomína väčšie sestry.

Oliva Serie O  Cigarillos ručne vyrábané menšie cigary z najkvalitnejších habano long fillerov pestovaných v nikaragujských regiónoch Jalapa, Condega a Esteli s olejovitým ekvádorským krycím listom. Pery pri prvom dotyku pohladí čokoláda, bohatá a tmavá ako to najlepšie horúce kakao, aké ste kedy mali. V tesnom závese nasleduje ostrý céder, koža, škorica a vanilkový krém.

Perdomo Reserve 10th Anniversary Champagne Puritos každá cigara nesie plnivo a spojivo pestované na tmavých nikaragujských pôdach vo vlastníctve rodiny Perdomo a je zahalená krycím listom Connecticut. Je ľahké si ju vychutnať, plamienok ju pohltí ako nič a od prvého dúška vás zaplní krémovosť. Pomaly a plynulo z nej ubúda a ukáže svoje ďalšie stránky ako je čierne korenie, céder a malý náznak marcipánu. Po celý čas si zachováva čistý profil a zážitok z nej je vznešený.

Rocky Patel Vintage 1999 Juniors malé honduraské majstrovské dielo pozostáva z dobre vyzretej zmesi dominikánskych a nikaragujských výplní a nikaragujského spojiva. Vrcholom je nádherný zlato-hnedý obal z Connecticutu, ktorý je na pohľad takmer bezchybný. Vlajúce oblaky hodvábne bieleho dymu prinášajú krémovú zmes cédrových a tabakových chutí. Zamatovo hladká cigara s čistým záverom. Delikátna pochúťka ku ktorej sa radi vrátite.

Davidoff Primeros Dominican kvalitné tabakové listy zo štyroch odrôd sú zahalené v ekvádorskom obale Connecticut. Konzistentná v konštrukcii a kvalite prevedenia prináša príjemný voňavý dym s dostatočným objemom, aby uspokojil podnebie jemnou tabakovou príchuťou. Budete ju chváliť.

Macanudo Cafe Ascot ručne robené cigary z najlepších mexických a dominikánskych tabakov Piloto Cubano sú potiahnuté hladkým obalom Connecticut, ktorý uspokojí aj tých najnáročnejších milovníkov a ich jemné podnebie. Pod sviežou tabakovou chuťou a arómou s nádychom muškátového orieška sa vrstvia tóny jemného cédru a malé množstvo smotany.

Galéria k článku

K článku neboli pridané žiadne iné obrázky.

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Vybrané články

Materiály na výrobu tabakových fajok: Briar, Meerschaum a ďalšie

Materiály na výrobu tabakových fajok: Briar, Meerschaum a ďalšie

Moderné fajky sa vyrábajú z množstva materiálov: briár, morská pena (meerschaum), hlina, rôzne druhy dreva ako čerešňové…

Ochutnávka cigár

Ochutnávka cigár

Na trh je každoročne uvedených niekoľko desiatok nových značiek a niekoľko stoviek cigár. Výber je bohatý, no niekedy…

O tabaku

O tabaku

Tabak, teda listy rastliny Nicotiana tabacum prišiel do Európy...

Koňak či brandy?

Koňak či brandy?

Zjednodušene povedané - každý koňak je brandy, ale nie každé brandy je koňak.

Kedy sa začal pestovať tabak?

Kedy sa začal pestovať tabak?

Dnes možno nevieme kedy presne sa tabak začal pestovať, ale dozvieme sa kým a kde. Starí Mayovia boli nesmierne civilizovaný…

Davidoff Winston Churchill limited edition 2021

Davidoff Winston Churchill limited edition 2021

Limitovaná edícia cigár vo formáte Toro ako pocta významnej osobnosti 20. storočia.