Úvod / Články / Encyklopédia cigár / Káva a cigara perfektný pár
Tlačiť

Káva a cigara perfektný pár

Nič nedokáže potešiť milovníka kávy viac ako to ak si ju môže vychutnať v pohodlí a pri relaxe. A ak sa spojí vôňa a chuť dobrej kávy spolu s arómou cigary, nie je lepšieho potešenia. Ponorme sa do aróm kávy a cigár, a skúsme si prejsť niekoľko tipov, ktoré ponúka svetový trh.

Káva a cigara perfektný pár

Isla del Sol Toro  precízne zvinuté tabakové listy z prémiových tabakov z Nikaraguy tvoria náplň a spojivo tejto cigary, ktoré prechádza tajomným rituálom infúzie v Drew Estate a je zakončená hodvábnym krycím listom Sumatra. Už len taká malá sladká špička na zaistenie konečnej chuti a cigara je pripravená. Pri zapálení sa vzduch naplní opojným tónom arómy, ktorá má blízko k aromatickým fajkovým tabakom. Počiatočná chuť je zmes zemitého tabaku a sladkej čiernej kávy, ktorú čoskoro nasleduje jemný kvetinový tón a korenistá nóta. Záver je super sladký a výrazný hlavne vďaka lahodnej sladkej špičke.

Nub Nuance Single Roast  predtým známa ako Nub Cafe Cappuccino, jediná variácia s nádychom kávy pre túto perfektne ochutenú cigaru. Je vytvorená z krémového a hladkého obalu z Connecticutu, ktorý skutočne prináša výdatné chuťové tóny vo vynikajúcej zmesi plniva. Každý ťah vás ponorí do krémového a vyváženého sveta chutí, ktoré nájdete len v dobre pripravenej káve. Keď túto cigaru dofajčíte až po koniec budete naplnený kávou až po okraj.

Rocky Patel Java Latte Toro táto cigara je starostlivo zatočená s použiím najvyberanejšieho nikaragujského tabaku ako v plnive, tak aj v spojive. Okolo tohto nádherného long filleru skúsení torcedori pritiahli tenký, ale hodvábne hladký obal v odtieni shade Connecticut z Ekvádoru na zjemnenie okrajov bohatých kávových a čokoládových esencií vnesených do každej cigary. Box press a tuho zviazaný list tmavého tabaku - cigara je pevne skonštruovaná a ponúka dokonalý ťah. Tóny sú bohato sladké a plné kakaa. Muškátový oriešok a krémovosť zmesi vo vás zanechá stopu, ku ktorej sa budete chcieť vrátiť.

Especial Toro Dulce obal tejto cigary tvorí dozrievaný list z Connecticutu pestovaný v tieni. Táto zmes začína rýdzim dotykom pravého tabaku a štipľavosti bieleho korenia v pozadí. Náznaky espressa a krémová čokoláda je tu zreteľná počas celej doby a záver sa nesie vo výraznej stope kávy, ktoré pretrvá. Táto cigara je čistejšia a ľahšia, vďaka čomu sú chute náplne  zreteľnejšie. Je to cigara pevnej konštrukcie so stredne veľkým telom a je vynikajúca na párovanie s horúcou šálkou kávy alebo espressa.

Galéria k článku

K článku neboli pridané žiadne iné obrázky.

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Vybrané články

Dominikánska republika

Dominikánska republika

Dominikánska republika sa rozkladá na dvoch tretinách ostrova Haiti, predtým Hispaniola, v Karibiku, ktorého západnú…

Káva z Indie

Káva z Indie

Nikoho dnes neprekvapí, že pestovanie kávy sa radí medzi najrozšírenejší spôsob využitia úrodnej pôdy v mnohých…

Rattray´s Year of the Dragon Edition

Rattray´s Year of the Dragon Edition

Jedinečné arómy sladkej rebarbory a vanilky v spojení s kvalitnými tabakmi tvoria príjemnú kompozíciu, ktorá poteší.

Druhy fajkového tabaku

Druhy fajkového tabaku

Krátky prehľad druhov tabaku používaných na výrobu fajkových tabakových zmesí...

Ako sa zbiera tabak

Ako sa zbiera tabak

Pri zbere tabaku, ktorý nastáva asi 80 dní po zasiatí, plantážoví robotníci listy...

Glenfiddich - whisky s dušou Škótska

Glenfiddich - whisky s dušou Škótska

Jedna z najlepším sigle malt whisky ...