Úvod / Články / Zaujímavosti / Hennessy - koňak s históriou
Tlačiť

Hennessy - koňak s históriou

Podobne ako ročníkové víno, tak i Hennessy v sebe ukrýva dušu údolia Charente.

Hennessy - koňak s históriou

     Podobne ako ročníkové víno, tak i Hennessy v sebe skrýva dušu údolia rieky Charente. Táto vinárska oblasť získava svoju silu z vápencovej pôdy a produkuje suché biele vína a úžasné „eaux-de-vie“. Spoločnosť Hennessy je pevne prepojená so svojimi koreňmi a považuje za veľkú česť, že môže i Vám rozpovedať príbeh jej zakladateľa, ktorý stál pri zrode spoločnosti v meste Cognac na brehu rieky Chrente v roku 1765. Od svojho vzniku sa značka Hennessy rozšírila na päť kontinentov, udomácnila sa v rôznych kultúrach a stala sa známou tisíce kilometrov od svojho pôvodného domova. Obojstranne obohacujúca skúsenosť. Značka Hnnessy sa stala ikonou, symbolom kultivovanosti a elegancie. Začlenenie do cudzích kultúr jej umožnilo prístup k novým myšlienkam. Hennessy sa môže vychutnávať rôznymi spôsobmi – nielen s cigarou pri krbe, ale tiež napríklad do sódou v pulzujúcom nočnom klube alebo s ľadom v Ázii. Hoci Hennessy zostáva verné svojej minulosti, vie ísť s dobou. Príbeh o Hennessy je krásne a neobyčajné rozprávanie. Pretože po takmer dve a pol storočia spoločnosť  vyrába na rovnakom mieste a s tou istou starostlivosťou jedinečný výrobok, ktoré je cenený na celom svete.

     Od roku 1795, kedy bola značka Hennessy založená, je synonymom kozmopolitného spôsobu života. Už v dobe, kedy toto slovo ešte neexistovalo, bolo globálne poňatie obchodu jedným zo základných kameňov filozofie domu Hennessy. Tento rok uplynie práve 250 rokov od založenia obdivovanej ikony. Pri tejto príležitosti chystá značka umelecké turné Hennessy 250 Tour.

     Zlatým klincom osláv bude, ale predovšetkým uvedenie špeciálnej zmesi – Hennessy 250 Collector Blend. Táto zberateľská rarita nadväzuje  na unikátnu koňakovú zmes vydanú pri príležitosti stého a dvesto ročného  výročia. Rovnako ako dve predchádzajúce zmesi i táto oceňovaným originálom.
Pôvodné hodnoty domu Hennessy pretrvávajú do dnešných dní. Značka je žijúcim stelesnením novátorského  ducha – a to stále a znova posúva hranice nemožného. Nástrahám 21. storočia tak čelí s kľudom, chápe ju ako výzvu k svojej kreativite a postaveniu na trhu.

     Základné charakteristiky Hennessy – vrelosť, štedrosť, nekompromisná elegancia a neustála tendencia posunúť sa o krok vpred – so stálym zlatým štandardom. Jednoznačne definujú produkty tejto značky ale i emócie, ktoré vzbudzuje u milovníkov jantárového moku na piatich kontinentoch.
    Je viac než len medzinárodne uznávanou značkou. Je to ikona, ktorá ožíva prostredníctvom osôb, ktorých nadchla svojou kvalitou.

Žijúce spomienky:

Rok 1865 – Hennessy – vedúci exportér koňaku oslavuje storočie na trhu. Maurice Hnnessy a jeho Master Blender Emilie Fillioux chcú toto jubileum osláviť. Premýšľajú o tom, ako najlepšie stvárniť ranné dobrodružstvo pri podnikaní prostredníctvom jedinečného výtvoru. A tak vzniká myšlienka výročného blendu Hennessy. Zrodil sa tak prvý z veľkej dynastie prestížnych koňakov – živá spomienka na odkaz a pýchu Hennessy, zásobáreň  výnimočných eaux-de-vie.

Rok 1965 – Hennesy – oslavuje svoju dvestoročnicu. V čele značky stojí Maurice Hennessy – zo šiestej generácie rodu Hennessy a Marurice Fillioux, prapravnuk Emilla Fillioux. Značka je pevne etablovaná v tých najznámejších a najvzdialenejších miestach na Zemi. Na svet prichádza nová limitovaná edícia vyrobená špeciálne pre túto príležitosť. A tak postupne vznikol nový rituál sprevádzajúci dôležité výročia spoločnosti Hennessy – špeciálny, symbolický blend, ako spomienka na poklady z viníc Charente a tajomstvo ich pivníc. Jedinečný produkt na jedinečnú príležitosť.

Rok 2015 – čas sa naplnil a znovu nastala tá správa príležitosť na oslavu významného míľnika a to 250-výročie. Už 4 roky sa Yann Fillioux a jeho Rada pre degustáciu pripravujú na okamih, kedy vznikne Hennessy 250 Collector Blend.

Galéria k článku

K článku neboli pridané žiadne iné obrázky.

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Vybrané články

Davidoff  - The Difference

Davidoff - The Difference

Davidoff odhaľuje „The Difference“ – a oživuje obľúbenú klasickú cigaru Davidoff No. 1 ako novú limitovanú…

Montecristo – všetko, čo potrebujete o tejto značke vedieť

Montecristo – všetko, čo potrebujete o tejto značke vedieť

Montecristo je jednou z najznámejších značiek cigár na svete. Dokonca aj nefajčiari dokážu rozpoznať ikonické logo…

Gin “London Dry”

Gin “London Dry”

"London Dry" neznamená pri výrobe ginu miesto jeho pôvodu.

Tatuaje 20th Anniversary

Tatuaje 20th Anniversary

Pete Johnson nezapadá do klasického klišé výrobcu cigár. Nepochádza z tabakovej dynastie, ktorá sa po storočia venuje…