Úvod / Články / Zaujímavosti / Etue na cigary alebo cigary na cestách
Tlačiť

Etue na cigary alebo cigary na cestách

Etue - kožené puzdro na cigary alebo malý cestovný humidor. Je to dilema, ktorú môže rozlúsknuť iba váš zvyk.

Etue na cigary alebo cigary na cestách

Pri svojom krátkodobom výlete, víkendovom pobyte alebo dovolenke si chvíle odpočinku a  relaxu milovník cigár rád spestrí jeho obľúbenou cigarou. Nespolieha sa iba na ponuku hotelového humidoru, blízkeho loungu, ale v mnohých prípadoch ide na istotu. Svoje dobre uskladnené cigary z humidoru premiestni do malého prenosného puzdra – etue alebo cestovného humidora.

Etue, puzdro na cigary, býva zväčša na 2 - 5 kusov cigár a je zhotovené z kože. Jednotlivé oddiely sú od seba oddelené prešitím, tak aby sa cigary medzi sebou nedotýkali a vzájomne sa trením nepoškodili. Veľmi žiadaným puzdrom býva to, ktoré je vo vnútri vyložené cédrom. Tých je na trhu menej, no ak dobre hľadáte nájdete. Na trhu však nájde mnoho puzdier na cigary, ktoré majú spoločný priestor pre cigary bez oddelení. Toto uskladnenie je skutočne dočasné a krátkodobé. Tento typ výrobku nie je vybavený dodatočným zvlhčovačom a ani neposkytne doplňujúci údaj o vlhkosti vo vnútri. Prenesie cigaru tam kam si ju žiadate. Plní svoj primárny účel.

Inou kapitolou  sú cestovné humidory. Jedná sa o výrobky z cédrového dreva, ktoré pojmú zvyčajne 3 – 5 cigár. Mnohé z nich sú vybavené zvlhčovačmi a vlhkomermi a tak môžu slúžiť aj ako dočasné humidory pre pár cigár. Je potrebné si uvedomiť, že zvlhčovače tých humidorov sú kapacitne obmedzené a pri častom otváraní dochádza k strate vlhkosti, ktorú nemusí byť vždy jednoduché doplniť. Na cesty si len málo kto berie so sebou celý aparát starostlivosti o humidor. Veľmi dobrou pomôckou v týchto prípadoch môžu byť zvlhčujúce vrecká Boveda, ktoré je možné mať aj voľne položené na cigarách.

Samostatným oddielom sú puzdra na cigary - tuby, ktoré sú z kovových materiálov. Lacnejšie varianty sú skutočne iba prepravným balením na cigaru, aby nedošlo k jej poškodeniu a znehodnoteniu. No tie kvalitnejšie - napríklad od výrobcu Adorini majú v sebe aj vlhkomer, zvlhčovač a sú vyložené cédrom. Sú to najmenšie humidory na svete.

Galéria k článku

K článku neboli pridané žiadne iné obrázky.

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Vybrané články

Lady Gaga v spojení s exkluzívnymi bublinkami

Lady Gaga v spojení s exkluzívnymi bublinkami

Spojenie tradičných bubliniek z dielne Don Pérignon a extravagancie Lady Gaga.

Ako tabak rastie

Ako tabak rastie

Ako rastie tabak

O tabaku

O tabaku

Tabak, teda listy rastliny Nicotiana tabacum prišiel do Európy...

H. Upmann Magnum 52 - nová vitola na scére

H. Upmann Magnum 52 - nová vitola na scére

Mohlo by sa zdať, že cigarový svet spí. No opak je pravdou a aj Habanos prináša na trhy svoju novinku v podobe cigary…

Zrenie rumu

Zrenie rumu

Na to, aby sa stal z destilátu kvalitný rum potrebujete trpezlivosť a čas.

Termíny doručenia pre vianočné objednávky

Termíny doručenia pre vianočné objednávky

Dovoľujeme si upriamiť pozornosť na vybavovanie Vami vytvorených objednávok v tomto predvianočnom období.