Úvod / Články / Encyklopédia cigár / Drew Estate - MUWAT
Tlačiť

Drew Estate - MUWAT

Užite si formát 6 x 60, ktorý dostal pomenovanie MUWAT - jedinečná kombinácia nikaragujského plniva a výdatných tabakových listov.

Drew Estate - MUWAT

Príbeh Drew Estate je príbehom odvahy, srdca a úspechu, ale predovšetkým príbehom vášne pre cigary a krajinu - NIKARAGUu, kde sa dej začal písať v roku 1996.

Johan Drew a Marvin Samel sa neradia do rodiny vyrastajúcej v kolíske cigár na Kube, nemajú svojich predkov, ktorí by ich zaúčali do tajov tabaku. Sú to muži, ktorí nasledovali svoj sen a vďaka svojej nezlomnej vôli a chuti učiť sa, priniesli Drew Estate na miesto, ktoré im v cigarovom svete prináleží. Sú na popredných miestach v kvalite a predaji, a to napĺňa ich kariérny život zadosťučinením.

Ich začiatkom nebola farma v trópoch s tabakom, začínali v malom obchodíku v New Yorku. Koncom roku 1998 sa John presťahoval do Esteli v Nikarague a s nádejou sa začal pozerať vpredu a budovať svoj sen. Začal v malom, s malou finančnou rezervou a podarilo sa. 

Koncenpt MUWAT sa začal na úplne prvom stretnutí milovníkov cigár v továrni Joya de Nicaragua koncom roka 2010. Po ukončení príprav pre nové mixy, ktoré trvali približne 3 roky, boli prirpavený pre nový výtvor v spolupráci s JdN. Pracovali súčasne aj so skúsenými tímami tohto veľkého spracovateľa tabaku, no s vlastnými tabakovými zásobami, vrátane San Andreas Negro Wrapper, ekvádorského Connecticut Shade Binder a výdatnej brazílskej Mata Fina Filler, spolu s nikaragujskými plnivami od JdN. Zmes sa ukázala ako bohatá a zemitá s jasným, sladkým podtónom. Ako plynuli mesiace miešania, John Drew cítil, že táto zmes je najušľachtilejšia vo formáte 6 x 60 a tak začal túto cigaru nazývať „MUWAT“.  Netrvalo dlho a prvných 50 cigár tejto línie oficiálne pomenovalo novú značku Drew Estate.

zdroj: www.drewestate.com, zdroj foto: https://lnk.sk/lri7

Galéria k článku

K článku neboli pridané žiadne iné obrázky.

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Vybrané články

Hakushu

Hakushu

Viete, ktorý je obľúbený miešaný nápoj Japoncov?

Casa Turrent 1880 Claro

Casa Turrent 1880 Claro

Sladké, mierne korenisté tóny z mexického San Andrés vás prevedú touto kompozíciou.

Fajky Peterson - nekončiaca studnica možností

Fajky Peterson - nekončiaca studnica možností

Objavte čaro sveta Peterson. Či ste vekom prekročili dvadsiatku, alebo ste v zrelom veku spomedzi fajok Peterson nájdete…

Návod na používanie humidorov

Návod na používanie humidorov

Jednoduchý návod ako sa vyvarovať zbytočných chýb pri používaní cigarového príslušenstva.

Zippo Slim - elegancia pre dámy

Zippo Slim - elegancia pre dámy

Zapaľovače Zippo Slim sprevádzajú dámy už od roku 1956.

Kuba

Kuba

Pôvodní obyvatelia Kuby, indiáni kmeňa Taino, fajčili vlastne iba nejako zmotané tabakové listy, ktoré by z dnešného…