Úvod / Články / Značky cigár / Značka cigár Davidoff
Tlačiť

Značka cigár Davidoff

Davidoff - jedna z najúspešnejších značiek cigár na svete.

Značka cigár Davidoff

     Značka Davidoff je symbolom štýlu a kvality všade na svete. Nájdete ju na pánskych parfémoch, kravatách, okuliaroch, koňakoch, humidoroch na tabak či kufríkoch. Jej nosným programom sú však cigary. Vybudovanie takéhoto impéria založeného na tabakových výrobkoch je na konci 20. storočia pozoruhodný úspech. Podarilo sa to vďaka nadšeniu Zina Davidoffa a súčasnému obchodnému vedeniu.

     Zino, je potomok emigrantov, ktorí svoju vlasť pred opustili pred pogromami a za svoju novú krajinu si vybrali Švajčiarsko. Jeho rodina si v Ženeve otvorila obchod s tabakom. Mladý Zino obľuboval cestovanie po krajinách Strednej a Južnej Ameriky, Kuba ho očarila na celý život. Zamiloval sa do nej.
Na konci druhej svetovej vojny sa mu podarilo z vichistického Francúzska získať veľké množstvo haván, čím sa stal vlastníkom vzácneho pokladu tých najkvalitnejších cigár na svete. Vďaka svojmu prirodzenému šarmu a dôkladným vedomostiam vytvoril v roku 1947 kolekciu cigár po názvom Chateau. Pri ich konštrukcii sa inšpiroval kubánskymi Hoyo de Monterey. Prstienky cigár zdobili mená najznámejších vín. Kubánske ministerstvo priemyslu udelilo Davidoffovi oprávnenie na vlastnú značku pravých haván.

     Začiatok Davidoffovej spolupráce s Ernestom Schneiderom, dovtedy iba jedným z mnohých dovozcov cigár, sa datuje rokom 1970.  Schneiderova spoločnosť – Oettinger Imex ocenila poten ciál Zina Davidoffa a spolu s jeho kubánskym podnikom Cubatabaco založili vlastnú výrobu cigár. Vznikli takto tri série haván, každá s vlastnou špecifickou chuťou. Boli to série Chateau, Mille a  Dom Perignon, žiaľ tieto cigary už nie sú na trhu. V roku 1990 nastala roztržka medzi kubánskom výrobcom Cubatabaco a švajčiarskym vlastníkom, čo malo za následok presťahovanie výroby do Dominikánskej republiky. Zmierili sa s miernejšou chuťou svojich cigár, udržali koncepciu sérií s jednotnou chuťou a veľkosti sú takmer totožné s pôvodnými. Ich viera a risk im priniesla nových fajčiarov, ktorí obľubujú ľahšie fajčenie a celosvetovú popularitu. Potvrdilo sa tak ich rozhodnutie, konali správne.

     Základná kolekcia Chateau, je nahradená novou – Grand Cru s výraznejšou chuťou.  Séria Ambassadrice sú lahodne jemné, obdobne ako bola séria Mille. Existuje aj séria robustnejších cigár, plnších s označením Special. Vyrábajú sa aj dve veľkosti Anniversario, ktoré sú vo svojej kategórií pozoruhodne ľahké. Ich názov bol pôvodne použitý v limitovanej sérií venovanej pri príležitosti 80-tych narodenín zakladateľa Zina Davidoffa.

Galéria k článku

K článku neboli pridané žiadne iné obrázky.

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Vybrané články

Krútená cigara alebo culebras

Krútená cigara alebo culebras

Ako sa z cigary pre robotníkov v továrni stala vyhľadávaná špecialita cigarových milovníkov?

Advent sa nezadržateľne blíži

Advent sa nezadržateľne blíži

Skráťte si čas čakania na Ježiška. Degustačné kalendáre majú pre vás pripravené na každý večer prekvapenie.

Ako minúť 1 milión dolárov?

Ako minúť 1 milión dolárov?

Za peniaze si môžete kúpiť všetko. Aj cigaru za 1 milión dolárov za kus?

Preplnená miska vodnej fajky

Preplnená miska vodnej fajky

Čo sa týka prípravy a fajčenia vodnej fajky, skoro každý pravidelný konzument si časom osvojí jedinečnú techniku…

Metaxa - slnečný pozdrav z Grécka

Metaxa - slnečný pozdrav z Grécka

Príbeh Metaxy sa nesie v duchu odhodlania dokázať niečo nové, neprebádané.

Vianočné objednávky 2021

Vianočné objednávky 2021

Dovoľujeme si upriamiť pozornosť na vybavovanie vianočných objednávok.