Úvod / Články / Zaujímavosti / Charatan 160th Anniversary
Tlačiť

Charatan 160th Anniversary

Ani dĺžka pôsobenia na trhu nemusí byť zárukou toho, že nepríde k úpadku. Aký je príbeh Charatanu, jednej z najstarších fajkových značiek? Pod rukami nesprávneho vedenia prišlo skoro k zániku. No srdce a odhodlanie odborníkov to nedovolilo .

Charatan 160th Anniversary

Sme radi, že vám môžeme predstaviť limitovanú edíciu značky Charatan - Chataran Special Edition 60th Anniversary.

Charatan je vo svete fajčiarov fajky celosvetovo známy, napokon hovoríme o jednej z najstarších značiek fajok vôbec. Frederick Charatan si otvoril svoj prvý obchod s fajkami na Mansell Street v Londýne už v roku 1863. V prvých rokoch vyrábal najmä meerschaumové fajky – fajky z morskej peny. Úspech na seba nenechal dlho čakať. Celosvetový prelom však nastal až s prechodom na výrobu briárových fajok. Spoločnosť bola do roku 1960 vlastníctvom rodiny, potom bola predaná medzinárodnej korporácii.

Charatan ako výrobca postupne upadal,  hrozilo, že v najbližších rokoch zmizne z trhu a ostane iba históriou. V roku 2017 sa jej ujali škótski odborníci z Tor Imports a pomohli Charatanu vstať z popola. Poctivou a neúnavnou prácou sa hľadalo zloženie novej tabakovej zmesi, ktorá by bola skvelou repezentantkou tohto mena. Mala to byť zmes, ktorá zodpovedala veľkému menu. Tradičná, no zároveň s moderným nádychom. Chvíľu to trvalo, ale nakoniec sa našiel ideálny pomer miešania: zlatohnedý Burley tabak, taký orieškový, ako si len môžete priať, doplnený veľkým podielom prirodzene sladkej Virginie. Túto jemnú, krémovú melanž dotvára porcia Black Cavendish, ktorá vynikajúco sprostredkuje vôňu slivky, vanilky a nádych mirabelkv. Prirodzená vôňa tabaku nie je prekrytá doplňujúcou arómou. Jej vzhľad poteší pri každom otvorení škatuľky, uchváti pri každom šluku a prinesie  vynikajúcu atmosféru. Rôzne typy rezov vytvárajú skvelý zážitok z fajčenia.

Tabaková zmes Charatan sa dodáva v lesklej kráľovsky modrej plechovke s nádherným jednorožcom posadeným na vrchu. Škótska je história opradená legendami a mýtmi a toto nádherné zviera je jeho hodným symbolom. Nič sa sem nehodí lepšie ako erb jednej z najstarších značiek fajok na svete.

Galéria k článku

K článku neboli pridané žiadne iné obrázky.

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Vybrané články

Joya de Nicaragua

Joya de Nicaragua

Cigary z Nikaraguy vstali z popola.

Montecristo Wide Edmundo

Montecristo Wide Edmundo

Kubánskej klasiky nikdy nie je dosť. Ich zamatovo hebké tabakové listy si dokážu podmaniť každého.

O PerfecDraw®

O PerfecDraw®

Z bežnej cigary k WOW CIGARE!

Cigary Dominikánska republika - prehľad

Cigary Dominikánska republika - prehľad

Prehľad cigár Dominikánska republika

Talisker z ostrova Skye

Talisker z ostrova Skye

Whisky pre skúsených konzumentov s pohnutým osudom, ktorá zažila svoj vzlet aj pád.