Úvod / Články / Zaujímavosti / Za všetkým hľadaj ženu
Tlačiť

Za všetkým hľadaj ženu

Svetoznáme francúzske vinice prinášajú každý rok produkciu typickú pre dané klimatické územie. Roky skúsenosti, skúšok, experimentovania pri pestovaní a následnom spracovaní bobúľ sú zárukou kvality výsledného moku.

Za všetkým hľadaj ženu

Slovenské vinárske územie sa radí medzi posledné na severe, kde je ekonomicky rentabilné pestovanie viniča a dorábania vína. Naša krajina je pestrá v priereze morfológie a rozloženia klímy a bohatá na pestované odrody. Okrem tradičných ako sú Veltlín, Müller či Tramín sa do našich viníc dostali aj rýdzo slovenské krížence. Za nás spomedzi bielych vín môžeme odporúčať Devín.

Jeho príbeh sa začal tvrdohlavosťou a odhodlanosťou výskumníčky šľachtiteľky Ing. Doroty Pospíšilovej PhD. Svojou trpezlivosťou, vzdelanosťou v dobe, keď vedcom a mysliteľom komunistický režim neprial, si šla za svojim. Vďaka jej úprimnému záujmu sa mala možnosť vo Vinohradníckom a vinárskom ústave vzdelávať v oblasti šľachtenia. Jej kolegovia ju vtiahli do čara poznávania rôznych odrôd, rezov a genetiky rastlín. No najviac sa naučila veriť svojim inštinktom. Jej voľba kríženia Tramínu červeného a Veltlínskeho červenobieleho po mnohých rokoch priniesla vytúžený výsledok – bielu, na cukor bohatú odrodu Devín. Táto odroda prináša bohatý výnos a silnú arómou.


Vína Devín odporúčame podávať podľa jeho zvyškového cukru – ak sú vyššie tak k sladkým slovenských jedlám ako sú pirohy, buchty a suchý až polosuchý k ľahším jedlám z hydiny.

Galéria k článku

K článku neboli pridané žiadne iné obrázky.

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Vybrané články

Nikaragua je rodiskom vynikajúcej kávy

Nikaragua je rodiskom vynikajúcej kávy

Nenechajte sa zmiasť. Nikaragua je krajinou, v ktorej nedominuje iba pestovanie tabaku, svoje pevné miesto tu majú aj…

Montecristo Supremos Edicion Limitada 2019

Montecristo Supremos Edicion Limitada 2019

Cigara so silným prstienkom a tabakom, ktorý zrel dva roky.

Absint alebo zelená víla

Absint alebo zelená víla

Absint, liehovina, ktorá sa nikdy nepije bez rozmyslu.

Hladký rez je základ

Hladký rez je základ

Príjemné aromatické chvíle si vychutnáte správne pripravenou cigarou.

Úvod

Úvod

Cigary sa fajčia pomaly – pre odpočinok a potešenie...