Úvod / Články / Zaujímavosti / Spojenie dizajnu a praktickosti
Tlačiť

Spojenie dizajnu a praktickosti

Pri výbere cigary sa riadite svojimi chuťovými preferenciami. Výber popolníka je niekedy skutočným orieškom. Do úvahy beriete materiál, veľkosť, tvar či počet miest na odklad.

Spojenie dizajnu a praktickosti

Rituál výberu

Výberu a zapáleniu cigary predchádza malý rituál. Je to čas, ktorý strávite vo svojich vnútorných myšlienkach, kedy sa sám seba pýtate či siahnete po slabšom alebo silnejšom zážitku, premýšľate nad tým či budete mať dostatok času na vychutnanie si svojho dymu. Fajčenie cigary je malé umenie. S dostatkom času, v okruhu priateľov alebo v ponorením sa do seba.

Dĺžka popola je podstatná

Okrem cigary, orezávača, ohňa na zapálenie budete potrebovať aj malý doplnok vo forme popolníka na stôl. Fajčenie cigary je pomalé, dym neinhalujte, podržte ho krátku chvíľu v ústach a následne ho vypusťte von a sledujte ako stúpa do výšin. Pomalé a pravidelné fajčenie je tou príjemnou odmenou, ktorú si môžete teraz dopriať. Počas svojho krátkeho života zanechá zapálená cigara svoju výraznú stopu v podobe popola. Cigara, ktorá správne horí, zanechá dlhý tuhý popol. Vločkovaný popol je znakom nie veľmi kvalitnej cigary, má tendenciu lietať mimo popolník.
Medzi aficionado je tradované, že kvalitné cigary vytvárajú popol bielej farby. Pravdou je, že to vyzerá esteticky, no farba popola je v tomto prípade nepodstatná. Ak sa vám na cigare drží popol dĺžky cca 3 cm, môžete s pokojom konštatovať, že sa jedná o cigaru výbornej konštrukcie. Pri takomto uspokojivom pohľade dbajte na to, aby popol padol prirodzene tam kam má – do popolníka. 

Zahasenie cigary

Odklepávanie je umenie. Dvojnásobne to platí, ak je popol dlhší. Najlepšie je dať si dva dlhé ťahy, ktoré zahrejú koniec cigary, potom počkať päť sekúnd a ľahko popol odklepnúť. V ideálnom prípade popol úhľadne odpadne z cigary a ukáže pätku cigary v celej kráse.
Pokiaľ to okolnosti umožnia, cigaru sa  nezahášajte v popolníku. Elegantne ju položte na odkladové miesto v popolníku a nechajte ju dohorieť samú. Ak sa ju rozhodnete zamačknúť v popolníku, buďte si vedomí toho, že miestnosť naplníte nepríjemným dymom.

Galéria k článku

K článku neboli pridané žiadne iné obrázky.

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Vybrané články

Drew Estate - MUWAT

Drew Estate - MUWAT

Užite si formát 6 x 60, ktorý dostal pomenovanie MUWAT - jedinečná kombinácia nikaragujského plniva a výdatných…

Drew Estate - Undercrown 10

Drew Estate - Undercrown 10

Aj menšie značky môžu priniesť prekvapivé kúsky.

COHIBA Esplendidos – ocenená cigara 2014

COHIBA Esplendidos – ocenená cigara 2014

COHIBA Esplendidos – 11. najlepšia cigara na svete roku 2014 podľa prestížneho magazínu Cigar Aficionado.

Rok zajaca

Rok zajaca

Podľa čínskeho horoskopu začína 1. februára 2023 o 7,00 hod. rok Zajaca. Tento rok je označovaný ako rok vodného…

Príbeh rumu

Príbeh rumu

Ochutnajme rum - poklad z cukrovej trstiny!

Rada fajok Shorty

Rada fajok Shorty

Vezmite si svoju fajku so sebou, kam Vás život zavedie