Úvod / Články / Zaujímavosti / Riešenie problémov s cigarami
Tlačiť

Riešenie problémov s cigarami

Zriedkavo sa stane, že môžete mať problém pri fajčení vašej cigary. Nepoteší to, no stáva sa to. Sú to ručne vyrábané výrobky z prírodných materiálov.

Riešenie problémov s cigarami

Zriedkavo sa stane, že môžete mať problém pri fajčení vašej cigary. Chyba mohla nastať v spôsobe akým bola cigara zvinutá, no problém mohol nastať pri skladovaní u obchodníka alebo u vás doma. Nech sa to stalo akokoľvek, sú situácie, s ktorými si dokážete poradiť a niekedy sa nedá nájsť riešenie a cigaru sa vám zapáliť nepodarí.
Najčastejšie vznikajú problémy pri zapálení cigary a druhým najčastejším problémom je nerovnomerné horenie. Tieto situácie môžu nastať z dôvodu chybnej techniky rolovania alebo nesprávnym zapálením. Niektoré cigary dokážete s trpezlivosťou zapáliť a užiť si, len potrebujete vedieť aký ťah rukou a zapaľovačom použiť.

Čo sa môže stať?

Canoeing - cigara horí nerovnomerne, jedna strana horí rýchlejšie ako druhá. Môže to byť spôsobené nevycentrovaným ligerom alebo počiatočným nesprávnym pripálením cigary, tak že jedna strana je zapálená viac ako druhá. Riešenie je pomerne jednoduché, spomaľte fajčenie, aby mala cigara čas vychladnúť. Čím rýchlejšie fajčíte, tým cigara horí viac, spomalením dáte cigare šancu vychladnúť a čas na samovoľnú opravu. Ak to nepomohlo, prestaňte fajčiť a pred odstrihnutím konca cigary, cigaru nechajte vychladnúť. Potom cigaru prefúknite, aby ste z nej vytlačili všetky spáleniny a pokúste sa ju ešte raz rovnomerne pripáliť.

Tunelové horenie - ak sa horiaci koniec ponorí, ako mesto v strede, potom je chyba v procese výroby cigary – pri valcovaní. Je pravdepodobné, že volado bolo použité ako stredný list a pomaly horiace ligero ako vonkajší, a nie naopak.

Vypálenie kužeľového krátera  - horenie, pri ktorom cigara príliš silno horí okolo vonkajšej strany, pričom okolo stredu zostane kráter. Toto môže nastať, ak cigara nemá správnu konštrukciu. Je to dôsledok použitia seca namieste volada ako spojivo a krycí list.

Rovné horenie -  tabak bude horieť úplne rovnomerne, ak je náplň vyrobená z nasekaného tabaku.

Kužeľovité horenie je znakom perfektne stočenej cigary, tak presne by mala horieť. Ligero v strede bude horieť pomaly a zanechá za sebou tvar kužeľa.

Volado, Ligero
Druh cigarového plniva. List „Volado“ rastie na spodnej časti rastliny a je menej silný ako listy položené vyššie, ako sú „Seco“ alebo „Ligero“, ktoré rastú na strednej a hornej časti stonky. Pretože „Volado“ je menej vystavené slnku ako iné listy, má tendenciu byť menej silné a jemnejšie. Jeho výhodou ale je, že nádherne horí a často sa práve preto používa v zmesiach pre lepšie horenie.

zdroj foto: freepik.com

Galéria k článku

K článku neboli pridané žiadne iné obrázky.

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Vybrané články

Šálka kávy je najdostupnejší luxus

Šálka kávy je najdostupnejší luxus

Cenový rozdiel medzi nekvalitnými zrnkami a veľmi kvalitnými je menší ako si myslíte.

Zlaté roky Zippo

Zlaté roky Zippo

Prišli roky rozkvetu spoločnosti, nové príležitosti.

Tabak Mac Baren

Tabak Mac Baren

Tabak, ktorý je pôvodom zo Strednej Ameriky, je v súčasnosti rozšírený po celom svete a jeho listy, ktoré sa sušia,…

Don Jose

Don Jose

Honduraský cigarový zástupca zaujímavej chuti a arómy.

Značka fajok Peterson

Značka fajok Peterson

„Premýšlajúci muž fajčí fajku Peterson“

Káva z Indie

Káva z Indie

Nikoho dnes neprekvapí, že pestovanie kávy sa radí medzi najrozšírenejší spôsob využitia úrodnej pôdy v mnohých…