Úvod / Články / Zaujímavosti / Najlepšie alkoholické nápoje na párovanie s cigarami
Tlačiť

Najlepšie alkoholické nápoje na párovanie s cigarami

Ako nadšenec cigár viete, že keď sa naskytne príležitosť sadnúť si a vychutnať si cigaru, málokedy zaváhate. Jedným z obľúbených spôsobov, ako si vychutnať cigaru, je spárovať ju s chutným alkoholickým nápojom. Okrem skutočnosti, že chute sa navzájom krásne spájajú, je skutočne ťažké prekonať úroveň relaxácie, ktorú táto kombinácia ponúka.

Najlepšie alkoholické nápoje na párovanie s cigarami

Ak túžite po párovaní cigár s alkoholickým nápojom, dobrou správou je, že existuje veľa možností, ktoré môžete využiť. Či už dávate prednosť sladkým vínam alebo lahodnej whisky, máme pre vás dobré správy. Uvedieme niekoľko príkladov skvelých kombinácii, ktoré nesklamú ani tých najnáročnejších.


Kávové koktaily
 

Jedným z najprekvapivejších alkoholických nápojov, ktoré sa dobre spájajú s cigarami, sú koktaily, ktoré obsahujú nádych kávy. Či už je to Kahlua a káva alebo svetoznámy koktail Biely Rus (White Russian), tieto druhy nápojov sú známe tým, že sú priam dokonalé v kombinácii s odvážnou a voňavou cigarou. Ak máte radi Bailey´s alebo Irish Cream, pridanie štipky jedného z týchto nápojov do šálky kávy (buď teplej alebo vychladenej) je skvelý spôsob, ako skutočne zvýrazniť množstvo chutí cigary. Toto je určite kombinácia, ktorá posunie váš zážitok z fajčenia cigár na vyššiu úroveň.

Whisky

 

Alkoholický nápoj, ktorý ľuďom ako prvý napadne, keď si spomeniete na párovanie cigár, je whisky a má to svoj dôvod. Whisky je alkoholický nápoj, ktorý nielen umocní zážitok z fajčenia cigár, ale ho aj doplní. Jedným z dôvodov, prečo je whisky taká skvelá v kombinácii s cigarami, je to, aké zreteľné chute ponúka. Určite jej nemôžu konkurovať ani tie najsilnejšie cigary. Aj keď ide o kombináciu, ktorú možno väčšina ľudí ocení, je to podobné ako cigary v tom, že whisky buď človek miluje alebo ju neznesie.  Každopádne je to, ale kombinácia, ktorá stojí za vyskúšanie.

Vodka-Martini

 

Keď sa spomenie Martini, existuje nespočetné množstvo možných kombinácií, ktoré vám môžu prísť na um. Jedným z najznámejších a k cigare najvhodnejším koktailom, kde nájdeme Martini je osvedčená klasika – Vodka-Martini. Hlavným dôvodom, prečo je to taký skvelý pár, je to, že Vodka-Martini obsahuje toľko alkoholu, že viete, že nie je možné, aby ho prebila silná cigara. Jednoduchý, ale silný nápoj na doplnenie cigary je určite skvelý spôsob, ako sa uvoľniť a vychutnať si tento zážitok. Ak preferujete cigary plnej chute a sily je tento koktail priam ideálny.

Pivo IPA

 

Ak ste doteraz venovali pozornosť párovaniu, možno ste zachytili jeden z významných faktorov, ktorý vytvára skvelé párovanie: chuť. S cigarami s veľmi výraznou a robustnou príchuťou nechcete vytvoriť pár, kde je alkoholický nápoj úplne v úzadí. Ak ste milovníkom dobrého piva, mali by ste vedieť, že existuje veľa pív, ktoré sa tiež dobre spájajú s cigarami. Aj keď to nemusí byť vaše obľúbené pšeničné pivo alebo obľúbený ležiak, svieža IPA je skvelou možnosťou, ktorú môžete využiť. V prípade, že nemáte radi silnejší alkohol, je to určite niečo, čo môžete využiť pri párovaní.

Výber cigary

 

Bez ohľadu na to, s ktorým nápojom chcete cigaru kombinovať, uistite sa, že si vyberáte kvalitnú cigaru, o ktorej viete, že Vás nesklame. Ideálne sú plnšie cigary, ktorých chuť bude v spojení s vami vybraným nápojom prekvitať.
 

Galéria k článku

K článku neboli pridané žiadne iné obrázky.

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Vybrané články

História cigár Culebras

História cigár Culebras

Keď sa povie cigara, väčšina ľudí má predstavu ako taká cigara vyzerá. No existujú cigary, ktoré sa z tejto „klasickej“…

Rocky Patel White Label

Rocky Patel White Label

Špeciálna príležitosť si vyžaduje špeciálnu cigaru.

Ron Zacapa - rum z Guatemaly

Ron Zacapa - rum z Guatemaly

Rumy, ktoré zrejú vo vysokohorských podmienkach.

Etue na cigary alebo cigary na cestách

Etue na cigary alebo cigary na cestách

Etue - kožené puzdro na cigary alebo malý cestovný humidor. Je to dilema, ktorú môže rozlúsknuť iba váš zvyk.

Úvod

Úvod

Cigary sa fajčia pomaly – pre odpočinok a potešenie...

Chambord sladký poklad Francúzska

Chambord sladký poklad Francúzska

Je to super prémiová značka s unikátnym chuťovým profilom, ktorý má okolo seba veľa ďalších značiek, ktoré…