Úvod / Články / Zaujímavosti / Najlepšie alkoholické nápoje na párovanie s cigarami
Tlačiť

Najlepšie alkoholické nápoje na párovanie s cigarami

Ako nadšenec cigár viete, že keď sa naskytne príležitosť sadnúť si a vychutnať si cigaru, málokedy zaváhate. Jedným z obľúbených spôsobov, ako si vychutnať cigaru, je spárovať ju s chutným alkoholickým nápojom. Okrem skutočnosti, že chute sa navzájom krásne spájajú, je skutočne ťažké prekonať úroveň relaxácie, ktorú táto kombinácia ponúka.

Najlepšie alkoholické nápoje na párovanie s cigarami

Ak túžite po párovaní cigár s alkoholickým nápojom, dobrou správou je, že existuje veľa možností, ktoré môžete využiť. Či už dávate prednosť sladkým vínam alebo lahodnej whisky, máme pre vás dobré správy. Uvedieme niekoľko príkladov skvelých kombinácii, ktoré nesklamú ani tých najnáročnejších.


Kávové koktaily
 

Jedným z najprekvapivejších alkoholických nápojov, ktoré sa dobre spájajú s cigarami, sú koktaily, ktoré obsahujú nádych kávy. Či už je to Kahlua a káva alebo svetoznámy koktail Biely Rus (White Russian), tieto druhy nápojov sú známe tým, že sú priam dokonalé v kombinácii s odvážnou a voňavou cigarou. Ak máte radi Bailey´s alebo Irish Cream, pridanie štipky jedného z týchto nápojov do šálky kávy (buď teplej alebo vychladenej) je skvelý spôsob, ako skutočne zvýrazniť množstvo chutí cigary. Toto je určite kombinácia, ktorá posunie váš zážitok z fajčenia cigár na vyššiu úroveň.

Whisky

 

Alkoholický nápoj, ktorý ľuďom ako prvý napadne, keď si spomeniete na párovanie cigár, je whisky a má to svoj dôvod. Whisky je alkoholický nápoj, ktorý nielen umocní zážitok z fajčenia cigár, ale ho aj doplní. Jedným z dôvodov, prečo je whisky taká skvelá v kombinácii s cigarami, je to, aké zreteľné chute ponúka. Určite jej nemôžu konkurovať ani tie najsilnejšie cigary. Aj keď ide o kombináciu, ktorú možno väčšina ľudí ocení, je to podobné ako cigary v tom, že whisky buď človek miluje alebo ju neznesie.  Každopádne je to, ale kombinácia, ktorá stojí za vyskúšanie.

Vodka-Martini

 

Keď sa spomenie Martini, existuje nespočetné množstvo možných kombinácií, ktoré vám môžu prísť na um. Jedným z najznámejších a k cigare najvhodnejším koktailom, kde nájdeme Martini je osvedčená klasika – Vodka-Martini. Hlavným dôvodom, prečo je to taký skvelý pár, je to, že Vodka-Martini obsahuje toľko alkoholu, že viete, že nie je možné, aby ho prebila silná cigara. Jednoduchý, ale silný nápoj na doplnenie cigary je určite skvelý spôsob, ako sa uvoľniť a vychutnať si tento zážitok. Ak preferujete cigary plnej chute a sily je tento koktail priam ideálny.

Pivo IPA

 

Ak ste doteraz venovali pozornosť párovaniu, možno ste zachytili jeden z významných faktorov, ktorý vytvára skvelé párovanie: chuť. S cigarami s veľmi výraznou a robustnou príchuťou nechcete vytvoriť pár, kde je alkoholický nápoj úplne v úzadí. Ak ste milovníkom dobrého piva, mali by ste vedieť, že existuje veľa pív, ktoré sa tiež dobre spájajú s cigarami. Aj keď to nemusí byť vaše obľúbené pšeničné pivo alebo obľúbený ležiak, svieža IPA je skvelou možnosťou, ktorú môžete využiť. V prípade, že nemáte radi silnejší alkohol, je to určite niečo, čo môžete využiť pri párovaní.

Výber cigary

 

Bez ohľadu na to, s ktorým nápojom chcete cigaru kombinovať, uistite sa, že si vyberáte kvalitnú cigaru, o ktorej viete, že Vás nesklame. Ideálne sú plnšie cigary, ktorých chuť bude v spojení s vami vybraným nápojom prekvitať.
 

Galéria k článku

K článku neboli pridané žiadne iné obrázky.

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Vybrané články

Čo je wrapper?

Čo je wrapper?

Konštrukcia cigary je známa svojimi vrstvami a majstrovstvom ich prepojenia.

A čo tak miešaný drink so škótskou?

A čo tak miešaný drink so škótskou?

Základom kokteilu Rob Roy je škótska whisky a vermút a zaraďujeme ho do skupiny kokteilov, ktoré vychádzajú z legendárneho…

Vodka Absolut v unikátnom obale

Vodka Absolut v unikátnom obale

Bez ohľadu na to, čo prinesie budúcnosť, ABSOLUT tvrdí, že chce dosiahnuť, aby bola produkcia udržateľnejšia.

10 vecí, ktoré by fajčiar cigár nikdy nemali robiť

10 vecí, ktoré by fajčiar cigár nikdy nemali robiť

Aj keď je svet prémiových cigár pomerne uvoľnený, je vhodné dodržiavať niekoľko praktických pravidiel. Existuje…

Úvod

Úvod

Cigary sa fajčia pomaly – pre odpočinok a potešenie...

Výber TOP cigár roka 2022

Výber TOP cigár roka 2022

Minulý rok priniesol do cigarového sveta mnoho nových chutných prírastkov.