Úvod / Články / Zaujímavosti / Limitované vydanie Talisker už tento máj!
Tlačiť

Limitované vydanie Talisker už tento máj!

Talisker’s Xpedition Oak prináša charakteristickú korenistú morskú soľ, dymovú sladkosť, ktorá dozrievala štyri dekády v dube.

Limitované vydanie Talisker už tento máj!

Pálenica Talisker Isle of Skye prináša na trh doteraz svoju najstaršiu whisky. 43 rokov Old  Xpedition Oak: The Atlantic Challenge zrel v sudoch, ktorých drevo sa plavilo Atlantikom.

Talisker’s Xpedition Oak prináša charakteristickú korenistú morskú soľ, dymovú sladkosť, ktorá dozrievala štyri dekády v dube.

Špeciálna edícia bola čerpaná z 10 sudov. Iba 1830 fliaš uzrelo svetlo ako pocta zakladajúcemu roku liehovaru, keď bratia MacAskillovci veslovali od ostrova Eigg po ostrov Skye a založili liehovar Talisker. Inšpirovaný touto cestou sa dobrodruh James Aiken vydal na púť dlhú 3 264 míľ cez Atlantik, ktorá so sebou niesla drevené dosky a výbery sudov, po trase, ktorú absolvujú veslár ina  každoročnej atlantickej výzve - Talisker Whisky. Po zdolaní trate sa dubové drevo a sudy vrátili späť do Škótska, aby whisky dokončila svoje zrenie. Kúsok tohto dubového dreva je súčasťou každej fľaše tejto whisky.

James Aiken po absolvovaní púte povedal: „Väčšina môjho života je prepojená s oceánom, spájam sa s ním a učím sa ho vnímať. Táto expedícia mi ukázala ako sa môžem integrovať s prírodou úplne novým spôsobom. Počas dvadsiatich štyroch dní, keď som sa plavil zo španielskej La Gomery na ostrov Antigua, prešiel som sólo cez Atlantik so svojou loďou Oaken Yarn. Dôkladne som sa staral o zverené drevo na mojej palube. Prechod celou trasou bol pre mňa takmer meditatívnym zážitkom: náročným aj radostným. “

Ewan Gunn, hlavný veľvyslanec globálnej značky, uviedol: „Táto whisky je vznešený single malt, ktorý zachytáva vrchol kľúčových aróm Taliskeru - korenie, sladkosť, hladkosť a krémovosť, so slanou nuansou po soli ráno po búrke. . Štyri desaťročia dozrievania priniesli celú príchuť a zároveň jemnosť tohto odvážneho dramatu, ktorý vyústil do zaobleného a elegantného zážitku. “

V tomto roku bude fľaša číslo jedna zo 43-ročného Old Xpedition Oak: The Atlantic Challenge venovaná do aukcie a celý výťažk bude venovaným spoločnosti Parley of the Oceans. Parley a Talisker majú spoločnsú misiu na ochranu a zachovanie 100 miliónov metrov štvorcových morských ekosystémov na celom svete do roku 2023 a spája ich spoločná láska k oceánom a spoločný záväzok podporovať ich zachovanie pre ďalšie generácie.

zdroj: dutyfreehunter.com

Galéria k článku

K článku neboli pridané žiadne iné obrázky.

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Vybrané články

Niekoľko poznatkov o tabaku

Niekoľko poznatkov o tabaku

Počas dlhoročného vývoja sa vyšľachtilo okolo sto druhov tabakových rastlín. Z nich sa pre tabakové zmesi do fajok…

Fajčenie cigary v Európe

Fajčenie cigary v Európe

Cigary v Európe sú dodnes považované za luxusný tovar, ktorý nevychádza z módy.

Značka fajok Peterson

Značka fajok Peterson

„Premýšlajúci muž fajčí fajku Peterson“

ARDBEG whisky z ostrova Islay

ARDBEG whisky z ostrova Islay

Whisky, ktorá spoznávala vesmír.

Čo je wrapper?

Čo je wrapper?

Konštrukcia cigary je známa svojimi vrstvami a majstrovstvom ich prepojenia.

Lahodné talianske tiramisu

Lahodné talianske tiramisu

Talianske tiramisu patrí medzi najobľúbenejšie sladké koláčiky vôbec. Lahodná, ľahká chuť si našla cestu medzi…