Úvod / Články / Zaujímavosti / Limitované vydanie Talisker už tento máj!
Tlačiť

Limitované vydanie Talisker už tento máj!

Talisker’s Xpedition Oak prináša charakteristickú korenistú morskú soľ, dymovú sladkosť, ktorá dozrievala štyri dekády v dube.

Limitované vydanie Talisker už tento máj!

Pálenica Talisker Isle of Skye prináša na trh doteraz svoju najstaršiu whisky. 43 rokov Old  Xpedition Oak: The Atlantic Challenge zrel v sudoch, ktorých drevo sa plavilo Atlantikom.

Talisker’s Xpedition Oak prináša charakteristickú korenistú morskú soľ, dymovú sladkosť, ktorá dozrievala štyri dekády v dube.

Špeciálna edícia bola čerpaná z 10 sudov. Iba 1830 fliaš uzrelo svetlo ako pocta zakladajúcemu roku liehovaru, keď bratia MacAskillovci veslovali od ostrova Eigg po ostrov Skye a založili liehovar Talisker. Inšpirovaný touto cestou sa dobrodruh James Aiken vydal na púť dlhú 3 264 míľ cez Atlantik, ktorá so sebou niesla drevené dosky a výbery sudov, po trase, ktorú absolvujú veslár ina  každoročnej atlantickej výzve - Talisker Whisky. Po zdolaní trate sa dubové drevo a sudy vrátili späť do Škótska, aby whisky dokončila svoje zrenie. Kúsok tohto dubového dreva je súčasťou každej fľaše tejto whisky.

James Aiken po absolvovaní púte povedal: „Väčšina môjho života je prepojená s oceánom, spájam sa s ním a učím sa ho vnímať. Táto expedícia mi ukázala ako sa môžem integrovať s prírodou úplne novým spôsobom. Počas dvadsiatich štyroch dní, keď som sa plavil zo španielskej La Gomery na ostrov Antigua, prešiel som sólo cez Atlantik so svojou loďou Oaken Yarn. Dôkladne som sa staral o zverené drevo na mojej palube. Prechod celou trasou bol pre mňa takmer meditatívnym zážitkom: náročným aj radostným. “

Ewan Gunn, hlavný veľvyslanec globálnej značky, uviedol: „Táto whisky je vznešený single malt, ktorý zachytáva vrchol kľúčových aróm Taliskeru - korenie, sladkosť, hladkosť a krémovosť, so slanou nuansou po soli ráno po búrke. . Štyri desaťročia dozrievania priniesli celú príchuť a zároveň jemnosť tohto odvážneho dramatu, ktorý vyústil do zaobleného a elegantného zážitku. “

V tomto roku bude fľaša číslo jedna zo 43-ročného Old Xpedition Oak: The Atlantic Challenge venovaná do aukcie a celý výťažk bude venovaným spoločnosti Parley of the Oceans. Parley a Talisker majú spoločnsú misiu na ochranu a zachovanie 100 miliónov metrov štvorcových morských ekosystémov na celom svete do roku 2023 a spája ich spoločná láska k oceánom a spoločný záväzok podporovať ich zachovanie pre ďalšie generácie.

zdroj: dutyfreehunter.com

Galéria k článku

K článku neboli pridané žiadne iné obrázky.

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Vybrané články

Cigary Dominikánska republika - prehľad

Cigary Dominikánska republika - prehľad

Prehľad cigár Dominikánska republika

Značka cigár Cohiba

Značka cigár Cohiba

Historici sa už po niekoľko storočí dohadujú, čo vlastne slovo cohiba označovalo v jazyku indiánov ...

Írska káva

Írska káva

Spojenie silnej čiernej kávy, kvalitnej whisky a lahodnej smotanovej šľahačky.

Montecristo Supremos Edicion Limitada 2019

Montecristo Supremos Edicion Limitada 2019

Cigara so silným prstienkom a tabakom, ktorý zrel dva roky.

Cigary Cuesta Rey

Cigary Cuesta Rey

Značka, ktorá prináša cigarové pokušenie od roku 1884.

O tabaku

O tabaku

Tabak, teda listy rastliny Nicotiana tabacum prišiel do Európy...