Úvod / Články / Zaujímavosti / Legenda menom Zippo pokračuje
Tlačiť

Legenda menom Zippo pokračuje

Každé obdobie v živote firmy prináša nové výzvy. Je len na pripravenosti spoločnosti ako sa s nimi naloží. Tam, kde jedna éra končí, druhá začne, v iných prípadoch plynule pokračuje ďalej. Iba tí, ktorí majú víziu jasne danú, sú odsúdení na úspech. Nepotrebujú skúšať nové veci, no nestagnujú a inovujú zabehnutú značku, produkt.

Legenda menom Zippo pokračuje

70. - 80. roky v spoločnosti ZIPPO Manufactoring

Zakladadateľ pán Blaisdell zomrel 3. októbra 1978. V našej pamäti nie je zapísaný iba ako vynálezca "Zippa" a tvrdý obchodník, ale aj ako veľkorysý a ušľachtilý človek. Celú spoločnosť odkázal svojim dvom dcéram, Harriett B. Wick a Sarah B. Dorn. Počas nasledujúcich dekád bola spoločnosť Zippo rozdelená medzi 6 spoluvlastníkov, dcéry a vnúčatá nositeľa značky. Dnes je jediným vlastníkom spoločnosti Zippo vnuk pána Blaisdella, George B. Duke, ktorý je zároveň predsedom správnej rady. P

Od 70. a 80. rokov sa spoločnosť Zippo intenzívne zameriava na zámorie. Výsledkom je, že zapaľovače Zippo sa dnes oficiálne exportujú do viac ako 160 krajín sveta. Úspech značky Zippo na domácich i zahraničných trhoch, umocnený rozvojom obzvlášť čínskeho a indického trhu, predznamenal rekordný rast spoločnosti v rokoch 2011 a 2012.

 

90. roky

V roku 1993 spoločnosť Zippo kúpila ďalšie ikonickou firmu W.R. Case and Sons Cutlery Company, producenta exkluzívnych ručne vyrábaných nožov. Firma W.R. Case pôsobí v USA už od roku 1889, od roku 1905 má trvalé sídlo v Bradforde a jej história sa s históriou spoločnosti Zippo v mnohých ohľadoch prelína.

V roku 1997 bolo v Bradforde otvorené rozsiahlej Zippo / Case múzeum. Súčasťou múzea je značková predajňa, samotné múzeum a servisné stredisko, kde môžu prebiehajúce opravy sledovať návštevníci múzea cez priehľadnú sklenenú stenu.
2000 - súčasnosť

Na sklonku roku 2002 bola spoločnosti Zippo registrovaná celosvetová ochranná známka na tvar zapaľovača, táto skutočnosť sa stala významným míľnikom v snahe spoločnosti Zippo chrániť značku pred falšovateľmi. Spoločnosť Zippo taktiež začala produkovať novú kategóriu zapaľovačov - Zippo MPL®, viacúčelový plynový zapaľovač. Táto kategória úžitkových zapaľovačov je neustále rozširovaná.

V roku 2012 spoločnosť Zippo oslávila 80 rokov svojej existencie, ku ktorému sa zhodou okolností pridal ešte jeden obrovský míľnik - 5. júna 2012 bol vyrobený 500 000 000 kus benzínového Zippo zapaľovača. Na pamiatku tejto skutočnosti boli všetky zapaľovače vyrobené v tento deň označené špeciálnou razbou.

Dnes, v čase jednorázovo použiteľných výrobkov, ktoré majú obmedzenú záruku, je dôležité nezabudnúť jednu dôležitú vlastnosť zapaľovačov Zippo: ku každému z viac ako 500 000 000 zapaľovačov vyrobených od roku 1932, sa viaže doživotná záruka na funkčnosť, vystihnutie sloganom "Zippo funguje, alebo ho zadarmo opravíme ". Za 80 rokov histórie spoločnosti Zippo žiadny z jej vážených zákazníkov nezaplatil jediný cent za opravu Zippo zapaľovača, bez ohľadu na vek alebo fyzický stav reklamovaného výrobku.

 

zdroj:www.zippo.com

Galéria k článku

K článku neboli pridané žiadne iné obrázky.

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Vybrané články

La Unica - neočakávaná kvalita

La Unica - neočakávaná kvalita

Príbeh kvalitnej cigary z lacného celofánového prebalu.

Spoznajte chuť Talianska!

Spoznajte chuť Talianska!

Ako chutí Taliansko? Je to pizza, červené víno, gelato? Určite. Pridajte k tomu šálku kávy a Grappu.

Tvary a veľkosti cigár

Tvary a veľkosti cigár

Na výslednú chuť cigary má podstatný vplyv okrem kvality tabakových listov aj tvar a veľkosť samotnej cigary.

História cigár

História cigár

Ako sme videli, cigary sa tvarom podobajú tým, ktoré sa prvýkrát začali baliť v Španielsku...

La Aroma de Cuba Pasión

La Aroma de Cuba Pasión

Úrodné polia Namanji rodia mimoriadne tabakové listy, ktoré precíznym spracovaním vytvoria unikátny skvost v podobe…

Cigary Kuba - prehľad

Cigary Kuba - prehľad

Prehľad cigár Kuba