Úvod / Články / Encyklopédia cigár / Juan Lopez – malý klenot z Kuby
Tlačiť

Juan Lopez – malý klenot z Kuby

Habanos každoročne produkuje neuveriteľné množstvo ručne robených cigár z tých najkvalitnejších tabakov, ktoré sa rodia iba na Kube. Kubánske cigary sú klenotami. Značky ako Cohiba, Partagas či Montecristo majú punc aj u nefajčiarov a okamžite ich vedia zaradiť. No na Kube sa nachádzajú aj malé poklady, ktoré sú dobre skryté pred hlavným prúdom. Juan Lopez - cigary, ktoré sa oplatí mať vo svojom humidore a pri ktorých jednoznačne platí to, že dozrievanie z nich urobí skutočnú oázu dymu a súzvuku chuti.

Juan Lopez – malý klenot z Kuby

Značka Juan Lopez je pomerne neznáma cigarová značky z Kuby. Zrodila sa vďaka Španielovi Juanovi Lopezovi a jej vznik sa datuje do 70. rokov 19. storočia.

Je to značka známa v malom okruhu zarytých milovníkov kubánskych cigár a radí sa medzi butikové značky. No jej klienti sú jej cigarám verní. Selección No.1 a Selección No.2 tvoria v podstate najdostupnejšie vitolario značky.

Selección Especial je vitola, ktorá bola začlenená do vitolária značky pri príležitosti 150. výročia vzniku značky a 30. výročia uvedenia medzinárodnej siete franšízy La Casa del Habano. Selección Especial pozostáva z 25 cigár jedinečných rozmerov (dĺžka 170 mm x 52 prstienok) a príjemného dymu.

Celý prierez produkcie cigár predstavuje konzistentnú chuť a je zložené z vitolas vyrobených ručne s dlhými fillermi, so zmesou zložených z kvalitných tabakových listov z oblasti Vuelta Abajo, v regióne Pinar del Río.

Čo môžete od cigár očakávať?
Napriek tomu, že z danej produkcie sa na trh dostáva iba zlomok, sú skvele hodnotené. Štandardne dosahujú pri slepom testovaní 88 – 90 bodov.

Juan Lopez Selección Especial
Červenohnedá cigara s plochou hlavou, ktorá horí rovnomerne s mierne pevným ťahom. Pri otvorení vás bude sprevádzať jej rastlinný charakter pozostávajúci s tónov pšenice a bylín, neskôr naberie na seba kvetinové tóny a trochu sladkého karamelu, a jej ukončenie bude v podobe čierneho čaju. Objaví sa aj drevnatosť.

Juan Lopez Selección No. 2
Hoci je táto hnedožltá cigara spočiatku kvetinová, stáva sa bohatšou o tóny karamelu, sušených čerešní a mandlí. Záver je drevený a suchý.

Galéria k článku

K článku neboli pridané žiadne iné obrázky.

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Vybrané články

Jack Daniel´s nie je bourbon

Jack Daniel´s nie je bourbon

Jack Daniel´s nie je bourbon. Je to najpredávanejšia americká whisky.

Ako sa vyznať v bublinkách?

Ako sa vyznať v bublinkách?

Pri výbere šumivého vína sme atakovaní výrazmi ako frizzante, prosseco, šampanské, sekt. Tak si ich predstavme.

Ako si zariadiť domáci bar?

Ako si zariadiť domáci bar?

Ľahko a jednoducho. Stačí iba pár drobností a môžete miešať drinky pre seba i svojich priateľov ako skutočný…

História cigár Culebras

História cigár Culebras

Keď sa povie cigara, väčšina ľudí má predstavu ako taká cigara vyzerá. No existujú cigary, ktoré sa z tejto „klasickej“…

Hriatô

Hriatô

Tradičný slovenský horúci alkoholický nápoj, ktorý sa už dnes označuje za historický. V mnohých domácnostiach…

Ochutnávka cigár

Ochutnávka cigár

Na trh je každoročne uvedených niekoľko desiatok nových značiek a niekoľko stoviek cigár. Výber je bohatý, no niekedy…