Úvod / Články / Encyklopédia cigár / Juan Lopez – malý klenot z Kuby
Tlačiť

Juan Lopez – malý klenot z Kuby

Habanos každoročne produkuje neuveriteľné množstvo ručne robených cigár z tých najkvalitnejších tabakov, ktoré sa rodia iba na Kube. Kubánske cigary sú klenotami. Značky ako Cohiba, Partagas či Montecristo majú punc aj u nefajčiarov a okamžite ich vedia zaradiť. No na Kube sa nachádzajú aj malé poklady, ktoré sú dobre skryté pred hlavným prúdom. Juan Lopez - cigary, ktoré sa oplatí mať vo svojom humidore a pri ktorých jednoznačne platí to, že dozrievanie z nich urobí skutočnú oázu dymu a súzvuku chuti.

Juan Lopez – malý klenot z Kuby

Značka Juan Lopez je pomerne neznáma cigarová značky z Kuby. Zrodila sa vďaka Španielovi Juanovi Lopezovi a jej vznik sa datuje do 70. rokov 19. storočia.

Je to značka známa v malom okruhu zarytých milovníkov kubánskych cigár a radí sa medzi butikové značky. No jej klienti sú jej cigarám verní. Selección No.1 a Selección No.2 tvoria v podstate najdostupnejšie vitolario značky.

Selección Especial je vitola, ktorá bola začlenená do vitolária značky pri príležitosti 150. výročia vzniku značky a 30. výročia uvedenia medzinárodnej siete franšízy La Casa del Habano. Selección Especial pozostáva z 25 cigár jedinečných rozmerov (dĺžka 170 mm x 52 prstienok) a príjemného dymu.

Celý prierez produkcie cigár predstavuje konzistentnú chuť a je zložené z vitolas vyrobených ručne s dlhými fillermi, so zmesou zložených z kvalitných tabakových listov z oblasti Vuelta Abajo, v regióne Pinar del Río.

Čo môžete od cigár očakávať?
Napriek tomu, že z danej produkcie sa na trh dostáva iba zlomok, sú skvele hodnotené. Štandardne dosahujú pri slepom testovaní 88 – 90 bodov.

Juan Lopez Selección Especial
Červenohnedá cigara s plochou hlavou, ktorá horí rovnomerne s mierne pevným ťahom. Pri otvorení vás bude sprevádzať jej rastlinný charakter pozostávajúci s tónov pšenice a bylín, neskôr naberie na seba kvetinové tóny a trochu sladkého karamelu, a jej ukončenie bude v podobe čierneho čaju. Objaví sa aj drevnatosť.

Juan Lopez Selección No. 2
Hoci je táto hnedožltá cigara spočiatku kvetinová, stáva sa bohatšou o tóny karamelu, sušených čerešní a mandlí. Záver je drevený a suchý.

Galéria k článku

K článku neboli pridané žiadne iné obrázky.

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Vybrané články

Alcazar

Alcazar

Príjemná cigara z bohatej škály cigár od J. C. Newmana.

Návod na používanie humidorov

Návod na používanie humidorov

Jednoduchý návod ako sa vyvarovať zbytočných chýb pri používaní cigarového príslušenstva.

Povrchová úprava fajky

Povrchová úprava fajky

Je niekoľko odlišných povrchových úprav fajok, ktoré ponúknu fajčiarovi nový zážitok.

Výber TOP cigár roka 2022

Výber TOP cigár roka 2022

Minulý rok priniesol do cigarového sveta mnoho nových chutných prírastkov.

Kubánske cigary nie sú len Cohiby

Kubánske cigary nie sú len Cohiby

Na najlepšej pôde na ostrove sa začína príbeh Josého Genera.

O tabaku

O tabaku

Tabak, teda listy rastliny Nicotiana tabacum prišiel do Európy...