Úvod / Články / Encyklopédia cigár / Juan Lopez – malý klenot z Kuby
Tlačiť

Juan Lopez – malý klenot z Kuby

Habanos každoročne produkuje neuveriteľné množstvo ručne robených cigár z tých najkvalitnejších tabakov, ktoré sa rodia iba na Kube. Kubánske cigary sú klenotami. Značky ako Cohiba, Partagas či Montecristo majú punc aj u nefajčiarov a okamžite ich vedia zaradiť. No na Kube sa nachádzajú aj malé poklady, ktoré sú dobre skryté pred hlavným prúdom. Juan Lopez - cigary, ktoré sa oplatí mať vo svojom humidore a pri ktorých jednoznačne platí to, že dozrievanie z nich urobí skutočnú oázu dymu a súzvuku chuti.

Juan Lopez – malý klenot z Kuby

Značka Juan Lopez je pomerne neznáma cigarová značky z Kuby. Zrodila sa vďaka Španielovi Juanovi Lopezovi a jej vznik sa datuje do 70. rokov 19. storočia.

Je to značka známa v malom okruhu zarytých milovníkov kubánskych cigár a radí sa medzi butikové značky. No jej klienti sú jej cigarám verní. Selección No.1 a Selección No.2 tvoria v podstate najdostupnejšie vitolario značky.

Selección Especial je vitola, ktorá bola začlenená do vitolária značky pri príležitosti 150. výročia vzniku značky a 30. výročia uvedenia medzinárodnej siete franšízy La Casa del Habano. Selección Especial pozostáva z 25 cigár jedinečných rozmerov (dĺžka 170 mm x 52 prstienok) a príjemného dymu.

Celý prierez produkcie cigár predstavuje konzistentnú chuť a je zložené z vitolas vyrobených ručne s dlhými fillermi, so zmesou zložených z kvalitných tabakových listov z oblasti Vuelta Abajo, v regióne Pinar del Río.

Čo môžete od cigár očakávať?
Napriek tomu, že z danej produkcie sa na trh dostáva iba zlomok, sú skvele hodnotené. Štandardne dosahujú pri slepom testovaní 88 – 90 bodov.

Juan Lopez Selección Especial
Červenohnedá cigara s plochou hlavou, ktorá horí rovnomerne s mierne pevným ťahom. Pri otvorení vás bude sprevádzať jej rastlinný charakter pozostávajúci s tónov pšenice a bylín, neskôr naberie na seba kvetinové tóny a trochu sladkého karamelu, a jej ukončenie bude v podobe čierneho čaju. Objaví sa aj drevnatosť.

Juan Lopez Selección No. 2
Hoci je táto hnedožltá cigara spočiatku kvetinová, stáva sa bohatšou o tóny karamelu, sušených čerešní a mandlí. Záver je drevený a suchý.

Galéria k článku

K článku neboli pridané žiadne iné obrázky.

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Vybrané články

Netradičná chuť vodnej fajky

Netradičná chuť vodnej fajky

Ak pri fajčení vodnej fajky radi experimentujte môže využiť chuť a vôňu ovocia k ozvláštneniu pohodových chvíľ.

Talianske cigary

Talianske cigary

Spoznajte chuť Toskánska prostredníctvom cigariek Tornabuoni. Otvoria sa vám nové obzory.

Značka whisky Bowmore

Značka whisky Bowmore

Jedna z najstarších značiek škótskej whisky na svete...

Vodka Absolut v unikátnom obale

Vodka Absolut v unikátnom obale

Bez ohľadu na to, čo prinesie budúcnosť, ABSOLUT tvrdí, že chce dosiahnuť, aby bola produkcia udržateľnejšia.

Spojenie dvoch rôznych kultúr v cigarách Fonseca

Spojenie dvoch rôznych kultúr v cigarách Fonseca

Cigarky kubánskej produkcie z prémiovej oblasti Vuelta Abajo, ktoré si dodnes zachovávajú šmrnc svojho zakladateľa.

Cigary Honduras - prehľad

Cigary Honduras - prehľad

Prehľad cigár Honduras