Úvod / Články / Zaujímavosti / Čo robiť s cigarami v tubičkách?
Tlačiť

Čo robiť s cigarami v tubičkách?

Jedna z najčastejšie kladených otázok ohľadom cigár sa týka tubičiek, v ktorých sú niektoré cigary balené. Ak ste dostali cigary v tubičkách, možno sa pýtate, či ich v nich treba uchovávať alebo skladovať v humidore alebo rovno fajčiť. Odpovedáme, prečo sa cigary dodávajú v tubičkách a či aj tieto cigary je nutné skladovať v humidore.

Čo robiť s cigarami v tubičkách?

Prečo sa cigary dodávajú v tubičkách?

Tubičky sa primárne používajú ako dodatočná ochranná vrstva pri balení cigár, aby sa zabezpečilo ich bezpečné uchovanie počas prepravy. Cynici však môžu tvrdiť, že takéto cigary sú marketingovým ťahom, pretože veľa výrobcov hrdo zobrazuje logá svojej značky.

Na druhej strane sú cigary v tubičkách neskutočne užitočné. Ich individuálne balenie robí z týchto cigár vynikajúce darčeky. Sú ideálne pre maloobchodníkov a zákazníkov, ktorí možno nemajú najlepšie podmienky na skladovanie cigár, ale chcú si cigaru kúpiť na neskoršie fajčenie.

Keďže mnohí predajcovia sa obávajú skladovania veľkého množstva prémiových cigár kvôli strachu z ich poškodenia alebo ovplyvnenia kvality skladovaním, cigary v tubách umožňujú skladovanie širšieho sortimentu.

Ako skladovať cigary v tubičkách

Existuje veľa možností na uskladnenie takýchto cigár – môžete do humidoru vložiť cigaru v zatvorenej tubičke; môžete odstrániť vrchnáčik tubičky a vložiť ich do humidoru v otvorených tubičkách; alebo cigary vyberiete a vložíte ich do humidoru voľne. Ktorý spôsob je však ten správny?

Mali by ste vybrať cigary z tubičiek?

V konečnom dôsledku ide o to, kedy ich plánujete fajčiť. V tubičkách majú cigary tendenciu dozrievať pomalšie, ako keby boli skladované voľne v humidore. Tubičky totižto udržia väčšinu vzduchu vonku, čo znamená, že arómy a chute sa rozvíjajú pomaly. Ak cigary chcete fajčiť v nasledujúcom roku alebo dvoch a chcete, aby dozreli, určite ich budete chcieť vybrať z tubičiek, aby ste urýchlili vývoj ich arómy.

Ak sa s fajčením neponáhľate a chcete si cigary nechať niekoľko rokov zrieť, potom môže mať ich uchovávanie v tubičkách zaujímavé účinky. Aj keď to určite nie je každému po chuti, silnejšie cigary, ktoré sa nechajú dozrieť v tubách, môžu byť časom jemnejšie. Pomalšie odparovanie esenciálnych olejov a amoniaku, ku ktorému dôjde vo vnútri tubičiek, tiež znamená, že aróma cigary sa zmení od tej, ktorú mala pôvodne.

Mali by ste skladovať cigary v tubičkách v humidore?

Čokoľvek sa rozhodnete urobiť s cigarou v tubičke, pravdepodobne bude najlepšie ju vložiť do humidoru. Aj keď vrchnáčik bráni vniknutiu veľkého množstva vzduchu, nie je úplne vzduchotesné, čo znamená, že cigara sa nezvlhčuje a pomaly schne, ak je ponechaná v tubičke mimo humidoru.

Vzhľadom k vyššie spomenutým faktorom je podľa mnohých najideálnejšie ponechať cigaru v tubičke, vo vnútri humidoru, ale s odstráneným vrchnáčikom tubičky. To ochráni krycí list pred poškodením vo vašom humidore a zároveň umožní, aby sa zvlhčený vzduch dostal k cigare.

Tubičky môžu byť užitočné najmä vtedy, ak si radi beriete cigaru so sebou, keď idete von. Tá je chránená, ak ju nosíte vo vrecku bundy alebo v taške. Takéto cigary sa môžu hodiť aj vtedy, ak cestujete a nemáte priestor na to, aby ste si so sebou priniesli cestovný humidor, pretože sú uchovávané v bezpečí a čerstvé.

Ako dlho vydrží cigara v tubičke?

Cigara v tubičke zostane po vybratí z humidoru čerstvá niekoľko dní – možno až týždeň. Takáto cigara zostane čerstvá dlhšie ako cigara, ktorá nie je v tubičke, keď sa vyberie z vášho humidoru. Jednou z najväčších výhod cigár v tubičkách je, že v humidore ich môžete skladovať roky bez toho, aby ste sa museli obávať, že sa časom znehodnotia a to aj keď nie sú priamo ideálne na dlhoročné zrenie.

 

foto: Facebook/Oliva

Galéria k článku

K článku neboli pridané žiadne iné obrázky.

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Vybrané články

ZIPPO - pár zaujímavostí

ZIPPO - pár zaujímavostí

Čísla a fakty nemusia byť vždy nudné.

Grey Goose predstavuje Essence

Grey Goose predstavuje Essence

Vodka s príchuťou nie je novinkou pre konzumenta. Grey Goose prináša nový rad ochutených vodiek, ktoré spájajú chuť…

Značka whisky Bowmore

Značka whisky Bowmore

Jedna z najstarších značiek škótskej whisky na svete...

Bezpečnostné opatrenie spojené s vírusom COVID-19

Bezpečnostné opatrenie spojené s vírusom COVID-19

Oznámenie spoločnosti RENEWABLE ENERGY SYSTEMS, s. r. o.

Drew Estate - Undercrown 10

Drew Estate - Undercrown 10

Aj menšie značky môžu priniesť prekvapivé kúsky.

RATTRAY’S Caribbean Dream

RATTRAY’S Caribbean Dream

Leto môže začať ..