Úvod / Články / Encyklopédia cigár / Prierez kubánskymi cigarami
Tlačiť

Prierez kubánskymi cigarami

Spomedzi nespočetných možností, z ktorých majú cigarový milovníci na výber, sa ich prvý dotyk v drvivej miere odohral práve s kubánskou cigarou. Sú to cigary, ktoré majú najdlhšiu tradíciu a aj najväčší cveng. Havany sú cigary vyhlásené pre svoj pôvod, kvalitu tabaku, konštrukciu a príbeh, ktorý za nimi stojí.

Prierez kubánskymi cigarami

Od Cohiby po Sancho Panzo

Prierez kubánskej cigarovej školy poukáže šírku veľkostí, štýlov a chutí. Každá značka obohacuje konzumenta a odkrýva tajomstvá modrého dymu.
Konštrukcia cigár sa v priebehu rokov nezmenila, pozostáva z troch vrstiev – náplň, viazací a krycí list. Čo sa mení, je chuťový profil cigár ovplyvňovaný používaním tabakových listov. Pôvodné ťažké sýte a štipľavé cigary sú v úplnom útlme a na scéne dominujú jemnejšie a rafinovanejšie chute. Vývoj cigár prešiel obrodením. Týmto si získal nových konzumentov a starší milovníci si aj napriek týmto premenám vedia nájsť svoj kúsok.

Diamanty z Kuby

Royal Corona od BOLIVARu je plná a výrazná cigara s množstvom ľahkých príchutí. Inmesa vo formáte Dalia je zvinutá zo silného tabaku. Ocenia ju najmä znalci, samozrejme za predpokladu, že ju na trhu zoženú.

Cohiba je na trhu iba od roku 1960, čo je na pomery kubánskeho trhu skutočne unikát, je to mladá signatúra. Vznikla ako osobná značka Fidela Castra. Z jej produkcie je veľmi obľúbený formát Robusto, ktorý prinesie hlboký a silný pôžitok z fajčenia.

Nečakané prekvapenie

Hoyo de Monterrey poteší nových, ale aj skúsených priaznivcov. V ich ponuke sa nájdu cenovo dostupné kúsky so skvelými vlastnosťami. Sladký, svieži začiatok – k tomu je ako stvorená Epicure No. 2. Formát robusto, ktorý dosahuje vysoké hodnotenie (90 a viac bodov) v rebríčkoch kvality.

H. Upmann ako sa z banky stane cigarová veľmoc? Jednoducho, za všetkým hľadajte milovníkov cigár. Chuťový profil týchto cigár je od stredne silných k ľahším. Formáty Magnum  s krásnymi lesklými krycími listami a chuťou po sušenom ovocí a dreve. Horia pomaly so studeným dymom a  budú  sa vynímať v humidore.

Tradícia a kvalita

Montecristo je zástanca tradičným formátov a chutí Kuby. Je verný svojim zásadám a uvádza na trhu kontinuálne kvalitné kúsky. Skúsiť chuť havany a opomenúť medzi nimi túto značku by bola veľká škoda. Vyberáme pre vás Montecristo Petit Edmundo s tónmi sladkého drievka, pomarančovej kôry pobozkanej medom a dreva a jemnou horkosťou na záver.

Partagas je skutočne jednou z najväčších fabrík v cigarovom priemysle. Ich  Double Corona je zaradená na povinný pomyselný list každého znalca. Svätica cigarového sveta pre fajčiarov, ktorí majú dostatok skúsenosti, aby ocenili jej kvality.
Punch prezentuje silné cigary v mnohých prípadoch s drevitou arómou a vysokou kvalitou tabaku a spracovania. Double Corona a Royal Selection budú pokladom vášho humidora. Pikantné a korenisté, užijú si ich skúsení fajčiari.

Bojovník s veternými mlynmi

Sancho Panza – tu hľadajme inšpiráciu názvu cigár v španielskej literatúre a jej legendárnom Donovi  Quijote de la Mancha.  Cigary z tejto dielne uzreli svetlo sveta už v roku 1848 a od tohto roka až po dnešok sa nesú na kontinuálnej vlne kvality. Tabakové listy sú pestované v oblasti Pinar del Rio. Ich dostupnosť je obmedzené a v bežnej ponuke ich nájdete iba zriedka.

Galéria k článku

K článku neboli pridané žiadne iné obrázky.

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Vybrané články

8 tipov pre skvelý pôžitok z cigary

8 tipov pre skvelý pôžitok z cigary

Niekoľko známych, či menej známych tipov, aby ste si čo najlepšie vychutnali svoju obľúbenú cigaru...

Riešenie problémov s cigarami

Riešenie problémov s cigarami

Zriedkavo sa stane, že môžete mať problém pri fajčení vašej cigary. Nepoteší to, no stáva sa to. Sú to ručne…

Cavalier Genéve

Cavalier Genéve

Cavalier Geneva elegancia zo Ženevy – esencia vynikajúcich cigár.

Charatan 160th Anniversary

Charatan 160th Anniversary

Ani dĺžka pôsobenia na trhu nemusí byť zárukou toho, že nepríde k úpadku. Aký je príbeh Charatanu, jednej z najstarších…

Ovocné brandy z nášho regiónu

Ovocné brandy z nášho regiónu

Od Nemecka až po Južnú Afriku máme možnosť spoznávať miestne destiláty pálené z rôzneho ovocia.

Drew Estate - Undercrown 10

Drew Estate - Undercrown 10

Aj menšie značky môžu priniesť prekvapivé kúsky.