Úvod / Články / Zaujímavosti / Pár tipov ako si ešte viac užiť fajčenie fajky
Tlačiť

Pár tipov ako si ešte viac užiť fajčenie fajky

Nechajte sa inšpirovať a možno budete prekvapení...

Pár tipov ako si ešte viac užiť fajčenie fajky

Fajčenie fajky je veľmi príjemným relaxom a preto vám prinášame niekoľko tipov, ktoré môžu pomôcť k zdokonaleniu tohto zážitku. Je nutné, ale poznamenať, že neexistuje definitívny a jediný spôsob ako si fajku čo najviac užiť a tak názory fajčiarov sa v mnohom líšia. Veríme, že tieto tipy budú pre vás prinajmenšom inšpiratívne.

Nebáť sa vyskúšať aj nové tabaky
Tým nechceme povedať, že Váš výber tabaku je zlý, no napríklad obľúbený nápoj v spojení s tabakom alebo, čo je až neuveriteľné, chémia tela môže zohrať úlohu ako komu aký tabak „sadne“. Či napríklad štípe alebo je výsledkom príjemný chladný dym. Odporúča sa vyskúšať viaceré zmesi tabakov, aby ste prišli na tú najideálnejšiu práve pre vás. Ak sa vám napríklad zdá, že virgínske tabaky štípu bez ohľadu na to ako pomaly fajčíte, vyskúšajte zmes Virginie so štipkou Burley a výsledok možno prekvapí.
Niektoré alkoholické alebo sýtené nápoje vytvoria v ústach niečo ako prirodzenú obrannú reakciu, čo tiež môže ovplyvniť štipľavosť tabaku. Mnohí fajčiari preto odporúčajú šálku čaju, čo je sám o sebe výborný relaxant a v spojení s fajkou budete možno prekvapený výsledkom.

Striedanie fajok
Jednou z najdôležitejších vecí, čo sa týka fajčenia fajky (na čom sa zhodne väčšina fajčiarov fajky) je nechať fajku „oddychovať“. Okrem príjemného dymu a tepla vzniká vo fajke ako vedľajší produkt aj vlhkosť. Preto je briárové drevo priam ideálne na výrobu fajok – odvádza vlhkosť, vpije ju, a tak si môžete vychutnať príjemný chladný dym. Problémom je, že po fajčení trvá nejaký čas, kým sa prebytočná absorbovaná vlhkosť z fajky dostane a čím je fajka menej „oddýchnutá“ tým menej ďalšej vlhkosti absorbuje. Striedanie fajok je ideálnym spôsobom ako nechať vzduch a čas vykonať svoju úlohu. Nedajte sa odradiť ani fajkami nižších cenových kategórii. Nemusí to byť exkluzívny kúsok, no fajčenie si možno užijete viac ako keby trápite opakovane tú jednu exkluzívnu. 

Čistenie fajky
Ďalšou veľmi dôležitou vecou, na ktorú je nutné klásť dôraz je čistenie fajky. Nie je nič  horšie ako cítiť starý dym z fajky, keď si práve rozpálite. Aj keď máte na každý tabak osobitnú fajku, môžete si pokaziť celý zážitok.

Spôsob zapálenia
Ako sme už spomínali, nie je univerzálne správny spôsob fajčenia fajky a to sa týka aj zapaľovania fajky. Niekto preferuje zápalky, niekto nedá dopustiť na kvalitný fajkový zapaľovač. Každopádne stojí za to skúšať a experimentovať, aby ste si našli ten svoj najideálnejší spôsob.

Vytvorte si rituál
Táto rada nie je absolútne univerzálna a líši sa od fajčiara k fajčiarovi, no mnoho fajkárov berie fajčenie ako rituál –  môže to byť napríklad kľudná chvíľa na relax so svojím obľúbeným nápojom alebo napríklad knihou. Pokiaľ máte možnosť vytvorte si takýto rituál na svojom obľúbenom mieste, s obľúbeným tabakom, poprípade aj nápojom. Všetko si pripravte, nenechajte sa ničím rušiť a uvidíte, že potenciál fajky ako spôsobu oddychu a relaxu je nekončiaci.

Galéria k článku

K článku neboli pridané žiadne iné obrázky.

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Vybrané články

Fajky Falcon

Fajky Falcon

Neobvyklá konštrukcia je magnetom tejto fajky.

Royal Salute 21 Yo Miami Polo Edition

Royal Salute 21 Yo Miami Polo Edition

Pulzujúci a slnečný život v Miami.

Holandsko - krajina s prekvapivou cigarovou históriou

Holandsko - krajina s prekvapivou cigarovou históriou

Cigary sa v Holandsku objavili už v 16. storočí a stali sa veľmi obľúbenými spoločníkmi.

Metaxa - slnečný pozdrav z Grécka

Metaxa - slnečný pozdrav z Grécka

Príbeh Metaxy sa nesie v duchu odhodlania dokázať niečo nové, neprebádané.

Káva odmenou: Benefity pre vašich zamestnancov

Káva odmenou: Benefity pre vašich zamestnancov

„Práca šľachtí človeka,“ hovorí sa. Niekedy je práce dosť inokedy pomenej, raz jej chceme viac, a potom zasa…

Guantanamera Cristales – aká je v skutočnosti

Guantanamera Cristales – aká je v skutočnosti

Cigara bola predstavená verejnosti v roku 2002 a od svojho uvedenia sa stala jednou z najobľúbenejších.