Úvod / Články / Značky cigár / Oliva uvádza na trh limitovanú edíciu „Tabolisa Uno“
Tlačiť

Oliva uvádza na trh limitovanú edíciu „Tabolisa Uno“

Nová továreň Tabolisa Uno je hrdou nositeľkou vlajky OLIVA CIGAR.

Oliva uvádza na trh limitovanú edíciu „Tabolisa Uno“

V roku 2019 spoločnosť Oliva Cigars otvorila svoju novú najmodernejšiu továreň Tabolisa Uno s cieľom vytvoriť zdravšie pracovné podmienky, zlepšiť kontrolu kvality a zvýšiť produktivitu. Na oslavu slávnostného znovuotvorenia továrne Oliva predstavuje limitovanú edíciu cigár v boxoch vyrobených tak, aby vyzerali presne ako Tabolisa Uno.

V  limitovanej edícii Tabolisa Uno bolo vytvorených iba 1 000 ručne vyrobených boxov, ktoré sú očíslované, čo ešte viac zvýrazňuje ich jedinečnosť. Každý box obsahuje 10 cigár Oliva Serie V Double Robusto, všetky jednotlivo zabalené vo vlastnej drevenej krabičke. Tieto menšie boxy tvoria okná a dvere továrne Tabolisa Uno. Na tento projekt bolo vynaložené obrovské množstvo práce a predstavitelia značky Oliva sú patrične hrdí na svoje tímy v Miami, Nikarague a Belgicku za všetko ich úsilie priviesť tento projekt k realizácii.

1 000 boxov predstavuje prvých 10 000 cigár vyrobených v „Tabolisa Uno“. Táto prvá generácia Serie V Double Robusto vyrábaná v novej továrni bola obzvlášť kvalitná a  dobre hodnotená. Zreli krásne 3 roky, čo im dodáva ešte bohatšiu chuť ako cigary z produkcie Serie V, ktoré fanúšikovia zbožňujú už roky. Továreň Tabolisa Uno, ktorá sa nachádza v Estéli v Nikarague, nielen zdvojnásobila produkciu z 50 na 100 tzv. „pilones“ - zväzkov tabaku, ale bola postavená spôsobom, ktorý zabezpečuje konštantnú teplotu a vlhkosť. Prostredie je nielen príjemnejšie pre ľudí, ktorí tam pracujú, ale aj nadštandardné prostredie pre cigary a používané prémiové tabaky. Pod heslom: „Každý detail sa počíta“ bola továreň navrhnutá tak, aby prijala všetky opatrenia potrebné na zvýšenie úrovne už tak vynikajúcej kvality cigár Oliva.

„Sme takí hrdí, že môžeme ponúknuť tento malý kúsok umenia na trh,“ hovorí Fred Vandermarliere. „Robíme to, aby sme si uctili ľudí, ktorí na tom pracovali dňom i nocou. Venujeme ho však najmä jednej osobe: Wilmanovi Cahvarriovi Galeanovi, architektovi, ktorý továreň Tabolisa Uno nielen navrhol, ale na projekt aj dohliadal. Je to fantastický chlap, ktorý premenil všetky naše priania na skutočnosť. Minulý rok Wilman bohužiaľ zomrel kvôli Covid-19 a stále nám chýba. Keďže celý projekt bol možný z veľkej časti vďaka Wilmanovej oddanosti a tvrdej práci, chceme si ho pripomenúť touto prvou krabičkou s číslom 0001, ktorú venujeme jeho rodine, aby sme si uctili jeho pamiatku.“

Cigara Serie V je komplexná zmes nikaragujských tabakov spolu so  špeciálnym fermentovaným tabakom ligero z údolia Jalapa. Zabalené sú v starostlivo vyberaných na slnku pestovaných Sungrown Habano krycích listoch.

Galéria k článku

K článku neboli pridané žiadne iné obrázky.

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Vybrané články

Ako tabak rastie

Ako tabak rastie

Ako rastie tabak

Krútená cigara alebo culebras

Krútená cigara alebo culebras

Ako sa z cigary pre robotníkov v továrni stala vyhľadávaná špecialita cigarových milovníkov?

Značka fajok Peterson

Značka fajok Peterson

„Premýšlajúci muž fajčí fajku Peterson“

Casa Turrent 1880 Claro

Casa Turrent 1880 Claro

Sladké, mierne korenisté tóny z mexického San Andrés vás prevedú touto kompozíciou.

Spojenie dizajnu a praktickosti

Spojenie dizajnu a praktickosti

Pri výbere cigary sa riadite svojimi chuťovými preferenciami. Výber popolníka je niekedy skutočným orieškom. Do úvahy…

COHIBA Esplendidos – ocenená cigara 2014

COHIBA Esplendidos – ocenená cigara 2014

COHIBA Esplendidos – 11. najlepšia cigara na svete roku 2014 podľa prestížneho magazínu Cigar Aficionado.