Úvod / Články / Aktuality / Macallan a jeho putovanie dekádami s Jamesom Bondom
Tlačiť

Macallan a jeho putovanie dekádami s Jamesom Bondom

Macallan a jeho spojenie s najznámejším tajným agentom

Macallan a jeho putovanie dekádami s Jamesom Bondom

Whisky The Macallan James Bond 60th Anniversary Release uzrela svetlo sveta pri príležitosti oslavy šiestich desaťročí filmov o Jamesovi Bondovi. Pozoruhodná kolekcia pozostáva zo šiestich fliaš so single malt whisky v  jedinečných baleniach, z ktorých každé má originálny ilustratívny dizajn označujúci dekádu, ktorú predstavuje. Výrazný obal oživuje kreatívny vývojový proces filmov a poskytuje jedinečný pohľad do zákulisia výroby filmov o Jamesovi Bondovi.


Oslava Agenta 007 a The Macallan ako moderných inovátorov prepojených ich škótskym dedičstvom, predstavuje nadčasového a elegantného ducha vyváženého neuveriteľnou silou a hĺbkou charakteru.
 

Výnimočnú single malt whisky vytvoril Master Blender whisky Macallan, Kirsteen Campbell, aby odrážala neoblomný charakter Jamesa Bonda, silu definovanú jeho škótskym dedičstvom, ktoré so sebou nesie tiež skromnosť a pokoru. Rovnako ako James Bond, whisky Macallan James Bond 60th Anniversary Release vyžaruje zmysel pre štýl a zrelosť, ktoré sa vyvíjali v priebehu rokov. Má prirodzenú farbu švajčiarskeho zlata, sudovú silu 43,7 % ako poctu číslu agenta Jamesa Bonda 007, čo je spoločné pre všetkých šesť verzií tejto edície.
Táto osobitá edícia rozpráva príbeh o inováciách počas 60 rokov a priekopníckych charakterových vlastnostiach Jamesa Bonda a The Macallan. Škótsko je známe svojimi vynálezcami a práve priekopnícke vynálezy sú jedným z dôvodov popularity filmov. Ako James Bond, rovnako aj značka The Macallan má neochvejný charakter, hlboké korene a neustálu snahu o inovácie.

Korene Jamesa Bonda sú nepochybne britské – jeho pôvod je škótsky – napriek tomu je jeho osoba definíciou muža nášho sveta. Narodil sa škótskemu otcovi Andrewovi Bondovi z Glencoe a švajčiarskej matke Monique Delacroix z kantónu de Vaud a veľkú časť svojho detstva strávil v Skyfall Lodge – škótskom panstve svojej rodiny v Glencoe.

V posledných filmoch sa The Macallan stala obľúbenou whisky Jamesa Bonda, čo odráža jeho bohémstvo a schopnosť oceniť skutočnú kvalitu. Whisky The Macallan a James Bond spolu zdieľajú množstvo momentov na obrazovke, vrátane filmu Skyfall, keď Agent 007 pije The Macallan Fine & Rare 1962 ako ódu na 50. výročie filmov o Jamesovi Bondovi.

Jaume Ferras, globálny kreatívny riaditeľ pre značku The Macallan, povedal: „Tento október oslávi James Bond svoje 60. výročie, čím sa stane najdlhšie fungujúcou a jednou z najobľúbenejších osobností vo svete zábavy, ktorej súčasťou je 25 filmov za šesť desaťročí a šesť hereckých predstaviteľov tejto v celom svete obľúbenej filmovej postavy. The Macallan je whisky Jamesa Bonda a ako dve renomované globálne značky máme veľa spoločného, najmä inovatívne riešenia v spojení s naším škótskym dedičstvom“.
The Macallan tiež vytvoril sériu pohlcujúcich zážitkov na oslavu 60. výročia Jamesa Bonda vrátane jedinečnej výstavy – The Macallan in Cinema – v The Macallan Estate, ktorá divákov prevedie históriou The Macallan vo filme a prenesie ich cez šesť desaťročí Jamesa Bonda. Výber filmov z rôznych rokov tak bude uvedený v The Macallan Estate počas série exkluzívnych premietaní.

Jeremy Speirs, regionálny výkonný riaditeľ, Edrington Global Travel Retail, povedal: „Partnerstvo Macallan s postavou Jamesa Bonda spája dve škótske ikony, čoho výsledkom je jedna z najvýznamnejších a najzaujímavejších edícií. Celosvetová príťažlivosť Jamesa Bonda nepochybne urobí z tejto novej kolekcie jednu z našich najvyhľadávanejších na trhu, čím ďalej posilní reputáciu The Macallan v oblasti exkluzívnych zberateľských vydaní whisky“.

zdroj: macallan.com

Galéria k článku

K článku neboli pridané žiadne iné obrázky.

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Vybrané články

Limitované vydanie Talisker už tento máj!

Limitované vydanie Talisker už tento máj!

Talisker’s Xpedition Oak prináša charakteristickú korenistú morskú soľ, dymovú sladkosť, ktorá dozrievala štyri…

Káva odmenou: Benefity pre vašich zamestnancov

Káva odmenou: Benefity pre vašich zamestnancov

„Práca šľachtí človeka,“ hovorí sa. Niekedy je práce dosť inokedy pomenej, raz jej chceme viac, a potom zasa…

Ženy v mužskom svete?

Ženy v mužskom svete?

Pohľad do minulosti nám nastav zrkadlo, že nie všetko čo považujeme za jednoznačné, takým aj je.

Cigara zvaná Havana

Cigara zvaná Havana

Tabak sa chemicky delí do dvoch skupín. Väčšina tabakov obsahuje...

Talisker z ostrova Skye

Talisker z ostrova Skye

Whisky pre skúsených konzumentov s pohnutým osudom, ktorá zažila svoj vzlet aj pád.