Úvod / Články / Aktuality / Macallan a jeho putovanie dekádami s Jamesom Bondom
Tlačiť

Macallan a jeho putovanie dekádami s Jamesom Bondom

Macallan a jeho spojenie s najznámejším tajným agentom

Macallan a jeho putovanie dekádami s Jamesom Bondom

Whisky The Macallan James Bond 60th Anniversary Release uzrela svetlo sveta pri príležitosti oslavy šiestich desaťročí filmov o Jamesovi Bondovi. Pozoruhodná kolekcia pozostáva zo šiestich fliaš so single malt whisky v  jedinečných baleniach, z ktorých každé má originálny ilustratívny dizajn označujúci dekádu, ktorú predstavuje. Výrazný obal oživuje kreatívny vývojový proces filmov a poskytuje jedinečný pohľad do zákulisia výroby filmov o Jamesovi Bondovi.


Oslava Agenta 007 a The Macallan ako moderných inovátorov prepojených ich škótskym dedičstvom, predstavuje nadčasového a elegantného ducha vyváženého neuveriteľnou silou a hĺbkou charakteru.
 

Výnimočnú single malt whisky vytvoril Master Blender whisky Macallan, Kirsteen Campbell, aby odrážala neoblomný charakter Jamesa Bonda, silu definovanú jeho škótskym dedičstvom, ktoré so sebou nesie tiež skromnosť a pokoru. Rovnako ako James Bond, whisky Macallan James Bond 60th Anniversary Release vyžaruje zmysel pre štýl a zrelosť, ktoré sa vyvíjali v priebehu rokov. Má prirodzenú farbu švajčiarskeho zlata, sudovú silu 43,7 % ako poctu číslu agenta Jamesa Bonda 007, čo je spoločné pre všetkých šesť verzií tejto edície.
Táto osobitá edícia rozpráva príbeh o inováciách počas 60 rokov a priekopníckych charakterových vlastnostiach Jamesa Bonda a The Macallan. Škótsko je známe svojimi vynálezcami a práve priekopnícke vynálezy sú jedným z dôvodov popularity filmov. Ako James Bond, rovnako aj značka The Macallan má neochvejný charakter, hlboké korene a neustálu snahu o inovácie.

Korene Jamesa Bonda sú nepochybne britské – jeho pôvod je škótsky – napriek tomu je jeho osoba definíciou muža nášho sveta. Narodil sa škótskemu otcovi Andrewovi Bondovi z Glencoe a švajčiarskej matke Monique Delacroix z kantónu de Vaud a veľkú časť svojho detstva strávil v Skyfall Lodge – škótskom panstve svojej rodiny v Glencoe.

V posledných filmoch sa The Macallan stala obľúbenou whisky Jamesa Bonda, čo odráža jeho bohémstvo a schopnosť oceniť skutočnú kvalitu. Whisky The Macallan a James Bond spolu zdieľajú množstvo momentov na obrazovke, vrátane filmu Skyfall, keď Agent 007 pije The Macallan Fine & Rare 1962 ako ódu na 50. výročie filmov o Jamesovi Bondovi.

Jaume Ferras, globálny kreatívny riaditeľ pre značku The Macallan, povedal: „Tento október oslávi James Bond svoje 60. výročie, čím sa stane najdlhšie fungujúcou a jednou z najobľúbenejších osobností vo svete zábavy, ktorej súčasťou je 25 filmov za šesť desaťročí a šesť hereckých predstaviteľov tejto v celom svete obľúbenej filmovej postavy. The Macallan je whisky Jamesa Bonda a ako dve renomované globálne značky máme veľa spoločného, najmä inovatívne riešenia v spojení s naším škótskym dedičstvom“.
The Macallan tiež vytvoril sériu pohlcujúcich zážitkov na oslavu 60. výročia Jamesa Bonda vrátane jedinečnej výstavy – The Macallan in Cinema – v The Macallan Estate, ktorá divákov prevedie históriou The Macallan vo filme a prenesie ich cez šesť desaťročí Jamesa Bonda. Výber filmov z rôznych rokov tak bude uvedený v The Macallan Estate počas série exkluzívnych premietaní.

Jeremy Speirs, regionálny výkonný riaditeľ, Edrington Global Travel Retail, povedal: „Partnerstvo Macallan s postavou Jamesa Bonda spája dve škótske ikony, čoho výsledkom je jedna z najvýznamnejších a najzaujímavejších edícií. Celosvetová príťažlivosť Jamesa Bonda nepochybne urobí z tejto novej kolekcie jednu z našich najvyhľadávanejších na trhu, čím ďalej posilní reputáciu The Macallan v oblasti exkluzívnych zberateľských vydaní whisky“.

zdroj: macallan.com

Galéria k článku

K článku neboli pridané žiadne iné obrázky.

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Vybrané články

Americký gin - tradičná chuť, nové uchopenie

Americký gin - tradičná chuť, nové uchopenie

Aviation American Gin je americký gin vyrobený zo zmesi rastlín a s jemnými tónmi borievky, ktoré poskytujú hladký…

Destilované agáve ako ju nepoznáte

Destilované agáve ako ju nepoznáte

Kvalitný mezcal pochádza z 8-10 ročných rastlín agáve, druhu Agave americana. Výsledný alkoholický nápoj je číry…

Malé suché cigarky

Malé suché cigarky

Ponuka chutí a formátov je bohatá. Pokiaľ hľadáte možnosť rýchleho fajčenia, toto je ten ideálny formát.

Prierez kubánskymi cigarami

Prierez kubánskymi cigarami

Spomedzi nespočetných možností, z ktorých majú cigarový milovníci na výber, sa ich prvý dotyk v drvivej miere odohral…

Fajka Churchwarden

Fajka Churchwarden

Fajka s ideálnym tvarom pre chladný dym.