Úvod / Články / Zaujímavosti / Kto fajčil cigary najdlhšie?
Tlačiť

Kto fajčil cigary najdlhšie?

Ak by ste tipovali, že by to bol Winston Churchill budete možno sklamaní. Malou nápoveďou je, že je to americký herec, držiteľ Oskara za vedľajšiu úlohu.

Kto fajčil cigary najdlhšie?

Tipujete, že to bol sir Winston Churchill. Áno, radíme ho medzi najznámejších milovníkov cigár. Celým menom Winston Leonard Spencer-Churchill bol významným premiérom Spojeného kráľovstva. Na čele krajiny stál vo vojnových rokoch 1940 – 1945 a neskôr v povojnových časoch 1951 – 1955. Traduje sa o ňom, že fajčiť začal už v devätnástom storočí v roku 1895, keď mal dvadsať rokov. V tej dobe slúžil ako vojak v Havane. Cigary sa stali jeho vášňou. Traduje sa o ňom, že denne vyfajčil 20 cigár. To činí tri a pol tisíc cigár ročne! A za celý život to bolo neskutočné množstvo štvrť milióna cigár! Aby o svoje denné potešenie počas vojny neprišiel, posielali mu kubánske spoločnosti ročne 5 tisíc kusov cigár do zásoby v obave, aby sa nestalo to, že by zásielku zastavil nemecký nepriateľ. Jeho najobľúbenejšou cigarou bola tá s priemerom 48 (double corona). Nie náhodou, že producent Romeo y Julieta neskôr označil túto veľkosť cigár ako Churchill.

No, ak by sme medzi svetovými osobnosťami mali vypichnúť naozaj toho, kto najdlhšie fajčil cigary, bol by to George Burns. Ten prepadol kúzlu modrého dymu ako 14 ročný a poslednú cigaru si pripálil vo veku 101 rokov. Tento americký komik, herec, spevák a spisovateľ si pamätal časy vaudeville – zábavný divadelný program so spevom, tancom, ktorý bol predchodcom operety, varieté a muzikálu. Za film The Sunshine Boys z roku 1975 získal Oskara za najlepšiu vedľajšiu úlohu. Mal už 79 rokov a úloha prívetivého, milovaného a neobvykle aktívneho staršieho štátnika mu vyniesla toto herecké ocenenie.

Galéria k článku

K článku neboli pridané žiadne iné obrázky.

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Vybrané články

Hakushu

Hakushu

Viete, ktorý je obľúbený miešaný nápoj Japoncov?

Dominikánska republika

Dominikánska republika

Dominikánska republika sa rozkladá na dvoch tretinách ostrova Haiti, predtým Hispaniola, v Karibiku, ktorého západnú…

Ako tabak rastie

Ako tabak rastie

Ako rastie tabak

Ak vám nechutí káva, nemusí byť na vine zrnko

Ak vám nechutí káva, nemusí byť na vine zrnko

Ak je vaša voda príliš tvrdá môže sa káva podextrahovať a výsledný nápoj bude slabší a redší. Pomocou v tomto…

Kedy sa začal pestovať tabak?

Kedy sa začal pestovať tabak?

Dnes možno nevieme kedy presne sa tabak začal pestovať, ale dozvieme sa kým a kde. Starí Mayovia boli nesmierne civilizovaný…