Úvod / Články / Zaujímavosti / Kto fajčil cigary najdlhšie?
Tlačiť

Kto fajčil cigary najdlhšie?

Ak by ste tipovali, že by to bol Winston Churchill budete možno sklamaní. Malou nápoveďou je, že je to americký herec, držiteľ Oskara za vedľajšiu úlohu.

Kto fajčil cigary najdlhšie?

Tipujete, že to bol sir Winston Churchill. Áno, radíme ho medzi najznámejších milovníkov cigár. Celým menom Winston Leonard Spencer-Churchill bol významným premiérom Spojeného kráľovstva. Na čele krajiny stál vo vojnových rokoch 1940 – 1945 a neskôr v povojnových časoch 1951 – 1955. Traduje sa o ňom, že fajčiť začal už v devätnástom storočí v roku 1895, keď mal dvadsať rokov. V tej dobe slúžil ako vojak v Havane. Cigary sa stali jeho vášňou. Traduje sa o ňom, že denne vyfajčil 20 cigár. To činí tri a pol tisíc cigár ročne! A za celý život to bolo neskutočné množstvo štvrť milióna cigár! Aby o svoje denné potešenie počas vojny neprišiel, posielali mu kubánske spoločnosti ročne 5 tisíc kusov cigár do zásoby v obave, aby sa nestalo to, že by zásielku zastavil nemecký nepriateľ. Jeho najobľúbenejšou cigarou bola tá s priemerom 48 (double corona). Nie náhodou, že producent Romeo y Julieta neskôr označil túto veľkosť cigár ako Churchill.

No, ak by sme medzi svetovými osobnosťami mali vypichnúť naozaj toho, kto najdlhšie fajčil cigary, bol by to George Burns. Ten prepadol kúzlu modrého dymu ako 14 ročný a poslednú cigaru si pripálil vo veku 101 rokov. Tento americký komik, herec, spevák a spisovateľ si pamätal časy vaudeville – zábavný divadelný program so spevom, tancom, ktorý bol predchodcom operety, varieté a muzikálu. Za film The Sunshine Boys z roku 1975 získal Oskara za najlepšiu vedľajšiu úlohu. Mal už 79 rokov a úloha prívetivého, milovaného a neobvykle aktívneho staršieho štátnika mu vyniesla toto herecké ocenenie.

Galéria k článku

K článku neboli pridané žiadne iné obrázky.

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Vybrané články

Lady Gaga v spojení s exkluzívnymi bublinkami

Lady Gaga v spojení s exkluzívnymi bublinkami

Spojenie tradičných bubliniek z dielne Don Pérignon a extravagancie Lady Gaga.

Čo ste o Cohibe nevedeli

Čo ste o Cohibe nevedeli

Zo súkromnej značky Fidela Castra sa za niekoľko desaťročí stal fenomén. Cohiba = synonymum pre cigaru. Pre luxusnú…

Fajka sa neupratuje iba v sobotu

Fajka sa neupratuje iba v sobotu

Po každom fajčení treba fajku vyčistiť.

Pôvod cigary Cohiba

Pôvod cigary Cohiba

Cigary Cohiba

Úschova a skladovanie cigár

Úschova a skladovanie cigár

Cigary sú živým organizmom, venujme im pred zapálením dostatočnú pozornosť a starostlivosť a oni sa nám odmenia…