Úvod / Články / Encyklopédia cigár / Aj koniec cigarovej abecedy je zaujímavý
Tlačiť

Aj koniec cigarovej abecedy je zaujímavý

Záver cigarovej abecedy je tu ...

Aj koniec cigarovej abecedy je zaujímavý

Stogie
Slangový výraz pre akýkoľvek typ cigary, ktorý sa často používa na opis lacnej alebo nahrubo vyrobenej cigary alebo cigarky. Tento výraz pochádza z dlhých tenkých cigár, ktoré v 17. a 18.storočí fajčili pohoničmi vagónov „Conestoga“ (ťažké koňmi ťahané vozne zakryté plátnom).

Trunk Pressed
Trunk Pressed cigary sú lisované cigary, ktoré majú charakteristický tvar so štvorcovými stranami a ostrými uhlami, ktoré im dodávajú plochý vzhľad a nie tradičný zaoblený tvar. Aj tieto cigary sú najskôr okrúhleho zaobleného tvaru, no potom sú umiestnené do jednotlivých drevených lamiel, aby získali tvar. Zhora sa cigary stlačia a potom sa otáčajú. Toto stlačenie a rotácia dramaticky zostria tvar cigár, čo dáva cigarám veľmi štvorcový tvar. Tento proces v Spojených štátoch spopularizovali cigary Padrón 1964 Anniversary Series, ktoré debutovali v roku 1994. Takéto cigary sa zvyknú označovať aj ako Box Pressed cigary, ale je to technicky nesprávne. Box Pressed cigary majú menej ostré štvorcové uhly, ktoré vznikajú po stlačení do krabičiek, v ktorých sú dodávané.

Underfilled - Nedostatočne naplnené cigary
Cigara, ktorá bola vyrobená bez dostatočného množstva tabaku. Nedostatočne naplnené cigary majú tendenciu mať príliš vzdušný ťah, budú silno a rýchlo horieť a dym z nich nie je kvalitný a uspokojivý ako pri kvalitne vyrobených cigarách. Problém nedostatočného plnenia bol oveľa bežnejší počas cigarového boomu v 90-tych rokoch, keď sa do prekvitajúceho cigarového biznisu hrnuli nováčikovia, ktorí sa ponáhľali s uvedením cigár na trh. Chyba je dnes oveľa menej bežná.

Volado
Druh cigarového plniva. List „Volado“ rastie na spodnej časti rastliny a je menej silný ako listy položené vyššie, ako sú „Seco“ alebo „Ligero“, ktoré rastú na strednej a hornej časti stonky. Pretože „Volado“ je menej vystavené slnku ako iné listy, má tendenciu byť menej silné a jemnejšie. Jeho výhodou ale je, že nádherne horí a často sa práve preto používa v zmesiach pre lepšie horenie.

Koleso
Balík 100 cigár v tvare valca. Výrobcovia zvyčajne používajú stuhu na viazanie cigár do týchto „valcov“. Sú tiež známe ako „Ruedas“.

Xochipilli
Aztécka socha zo 16. storočia s vyobrazením tabakového listu. Xochipilli je okrem iných atribútov bohom kvetov a potešenia. Rezby na jej základni predstavujú posvätné organizmy vrátane tabaku a psychoaktívnych húb. Socha je teraz umiestnená v Museo Nacional de Antropoligía v Mexico City a Mexiko zostáva v modernej dobe významným výrobcom cigarového tabaku vysokej kvality.

Yankee Hinge (Yankee pánty)
Stodoly na tabak v údolí rieky Connecticut sa hrdo týčia v mestách ako Windsor a Enfield už viac ako 100 rokov a udržujú si zlatohnedý odtieň tabaku Connecticut Shade a robustnosť tmavých listov Connecticut Broadleaf. Tieto tabakové stodoly sú robustné, výrazné, s dlhými úzkymi doskami uloženými vertikálne s pántom na vrchu Tento pánt je známy ako Yankee pánt podľa obyvateľov Nového Anglicka. Pestovatelia tabaku ich otvárajú, aby znížili teplotu v stodole a v prípade potreby zvýšili prúdenie vzduchu.

Zafadores
Kubánsky výraz pre pracovníkov, ktorí triedia cigarový tabak. V továrni na výrobu cigár sa tabakové listy triedia.

zdroj:cigarafficionado.com

Galéria k článku

K článku neboli pridané žiadne iné obrázky.

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Vybrané články

10 vecí, ktoré by fajčiar cigár nikdy nemali robiť

10 vecí, ktoré by fajčiar cigár nikdy nemali robiť

Aj keď je svet prémiových cigár pomerne uvoľnený, je vhodné dodržiavať niekoľko praktických pravidiel. Existuje…

Gin “London Dry”

Gin “London Dry”

"London Dry" neznamená pri výrobe ginu miesto jeho pôvodu.

Absint alebo zelená víla

Absint alebo zelená víla

Absint, liehovina, ktorá sa nikdy nepije bez rozmyslu.

Tip na horúci letný deň - káva COLD BREW

Tip na horúci letný deň - káva COLD BREW

Káva sa pri príprave tohto nápoja nezalieva horúcou vodu, iba sa nechá pomaly lúhovať.

Ako ideálne zapáliť fajku?

Ako ideálne zapáliť fajku?

Zapálenie fajky je malý alchymický zázrak.

Glenfiddich - oslava čínskeho nového roka

Glenfiddich - oslava čínskeho nového roka

Trilógia mohutného jeleňa sa uzatvára.